Historické vítězství trefil Čermák

Date of publication Author Jiří Beníšek

Historicky první extraligové vítězství ve vzájemných soubojích se Spartou zařídil už v 1. minutě <b>Leoš Čermák</b>. Během celého zápasu pak měli Bílí Tygři více ze hry a více šancí, ale oba brankáři chytali naprosto skvěle. Na straně Sparty to byl mladík Pöpperle, v domácí brance Milan Hnilička. Pro něho je to již čtvrtá nula v sezóně, z toho třetí doma.

27. kolo, úterý 30. listopadu 2004
1:0
(1:0, 0:0, 0:0)

Branky: 1. Čermák (Štrba). Rozhodčí: Husička - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4490.

Hnilička - Šmíd, Jiruš, Modrý, Hanzlík, Fischer, Duben, Holub, Moravec - Čermák, Rataj, Štrba - Novák, Vaic, Rozsíval - Klimenta, Nedorost, Sailer - Vampola, Plodek, Víšek.

Pöpperle - Hanzlík, Kasík, Schnabel, Dobroň, Procházka, Majeský, Pilař - Broš, Chabada, Marek - Netík, Dragoun, Hlaváč - Kašpařík, Výborný, Kotrla - Olesz, Ton, Nedvěd.

Historie vzájemných zápasů Liberce a Sparty v extralize je konečně přepsána. Po úterním zápase už nemají Bílí Tygři v kolonce výher nulu. O první vítězný zápis do statistik se postaral přesnou střelou hned v 1. minutě Leoš Čermák. Uplatnil svůj důraz před brankou a překonal mladíka Pöpperleho první střelou na branku. Jak se později ukázalo, byl to jediný gól celého utkání a byl to gól vítězný! Sparta byla velmi rychlým gólem otřesena, ale neznamenalo to, že by nebyla nebezpečná. Agilní byl zejména Hlaváč a Výborný, velkou šanci na vyrovnání měl v 5. minutě Kašpařík, ale Hnilička jeho samostatný nájezd zlikvidoval. Domácí kontrovali Nedorostem a dvakrát Novákem, ale jejich pokusy zmařil vynikající Pöpperle. V závěru třetiny byli domácí ve velkém náporu, ale Vaic ani Rataj neuspěli.

V úvodu druhého dějství měli Liberečtí již čtvrtou výhodu přesilové hry, ale nevedlo se jim. Pöpperle prakticky nemusel zasahovat. O to více se ale zapotil ve 27. minutě. To se pěknou akcí blýskla čerstvá liberecká posila Sailer, který vybruslil z rohu, ocitl se před hostujícím brankářem zcela sám, ale nedal. O tři minuty později napodobil Sailera Novák, ani on však neproměnil samostatný nájezd. Hosté tahali v těchto fázích viditelně za kratší konec, dokonce i v početní výhodě při vyloučení Fischera v závěru třetiny měli ke gólu blíže Bílí Tygři. Rataj ani Rozsíval ale neuspěli.

Ve třetí třetině svitla Spartě naděje hned na konci 41. minuty. To byl vyloučen za držení Fischer a Sparta vyslala nejúdernější komando ve složení Výborný, Nedvěd, Hlaváč. Ani tato zámořská lajna ale nepronikla soustředěnou obranou Liberce. Ve 48. minutě předvedl vynikající zákrok Hnilička, když jeho branku ohrozil Kašpařík. S přibývajícími minutami byla hra Sparty křečovitější, přesto byl k vidění strhující hokej. Nechyběly ostré souboje, šance i vynikající výkony obou brankářů. Další gól už v úterý večer ve Svijanské aréně nepadl, Spartě nepomohla ani závěrečná půlminutová power-play. Liberec tak mohl slavit historicky první triumf nad Spartou. Dosáhl ho před vlastním publikem, jako třešnička na dortu se u výsledku skví čtvrtá nula Milana Hniličky v této sezóně a celkově třetí doma.