I druhé drama Liberci těsně uniklo, v sérii prohrává 2:0

Date of publication Author Ondřej Flanderka, Jan Belinger

I druhá semifinálová bitva nabídla divákům v Praze výbornou podívanou. Vyrovnané utkání skončilo po základní hrací době stejně jako v prvním zápase 2:2 a o vítězi rozhodlo až prodloužení. Tygři díky dvěma zásahům <b>Václava Pletky</b> v utkání dvakrát vedli, domácí ale dokázali vždy srovnat a v prodloužení byli díky brance Kadlece šťastnější. Série pokračuje třetím utkáním v neděli v Liberci.

SF2, čtvrtek 20. března 2008
3:2p
(0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 24. Bednář (Červenka), 56. Micka (J. Novák), 69. Kadlec (Vondrka) - 5. Pletka (Jiruš), 31. Pletka (L. Čermák). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 7:8, navíc Blatný (Lib) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 10 841. Střely na branku: 38:40. Průběh utkání: 0:1,1:1,1:2,3:2.

HC Slavia Praha

A. Svoboda - Kadlec, Vašíček, J. Novák, Kolařík, Drtina, Žižka, Sloboda - D. Hruška, Beránek, Vondrka - Červenka, Klepiš, Tomica - Bednář, V. Růžička ml., Sup - Micka, Rataj, Doležal - M. Čermák.

Pinc - Moravec, Jiruš, Hunkes, Krstev, Žabka, Kočí, Derner, Zíb - L. Čermák, Podkonický, Pletka - Klimenta, Plodek, Víšek - Pabiška, Kašpařík, Nedorost - Bartovič, Blatný, Šachl.

Utkání začalo několika nepovedenými útoky na obou stranách. Až na začátku páté minuty se David Hruška proháčkoval mezi obránci, ale nepovedlo se mu řádně zakončit. Liberec odpověděl ještě na konci téže minuty, kdy Valdemar Jiruš obkroužil Svobodovu branku, přihrál volnému Václavu Pletkovi a ten v čase 4:50 pohodlně zavěsil do odkryté klece - 0:1.

Slavia se snažila srovnat skóre, ale nepomohl ani pokus Jakuba Klepiše z desáté minuty, když pouze trefil beka Jiruše. Poté se začal se hrát velmi tvrdý hokej s občasnými potyčkami. Zajímavější akci předvedlo až liberecké duo Podkonický - Pletka na začátku patnácté minuty. První jmenovaný zakončoval po krásné přihrávce svého kolegy, ale Adam Svoboda proti nim vytáhl perfektní zákrok. V osmnácté minutě naopak zahrozili slávisté. Při přesilové hře střílel od modré Jaroslav Bednář. Jeho střelu ještě Marek Pinc vyrazil, ale na Mickovu dorážku už nedosáhl… Jenže rozhodčí tuto branku správně neuznal z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti.

Do druhé třetiny nastoupily oba týmy opatrně a nehnaly se příliš do útoku. Na konci čtyřiadvacáté minuty domácí vyrovnali stav utkání. Jan Novák zavezl puk za bránu a nahrál Romanu Červenkovi mezi kruhy. Červenka trefil pouze ležícího Pince, od kterého se kotouč odrazil k najíždějícímu Jaroslavu Bednářovi a ten v čase 23:45 zasunul puk do odkryté branky - 1:1.

Okamžitě se na tento gól snažil odpovědět Václav Nedorost, ale z otočky pálil nepřesně. Domácí se nenechali zahanbit, když od mantinelu nahrával David Hruška téměř volnému Klepišovi, ani ten však branku netrefil. Krátce po liberecké přesilovce se hosté dostali znovu do vedení. Po vyhrané buly se dostal k puku Leoš Čermák a od mantinelu přihrál nekrytému Václavu Pletkovi, jenž v čase 30:44 překonal Svobodu prudkou střelou -1:2.

Třetí třetinu zahájil svým průnikem Jiří Vašíček, který se protáhl kolem mantinelu a dostal se až před bránu, zakončit se mu ale již nepodařilo. Domácí dlouho nepustili Liberec z jeho obranného pásma. V šestačtyřicáté minutě dostala Slavia možnost přesilové hry, ale místo útoku se museli červenobílí bleskurychle vracet, když se do brejku pustil Milan Bartovič. Tuto přesilovku tak domácí naprosto promrhali a v její polovině dokonce fauloval Micka.

Tygři znovu zahrozili na začátku 54. minuty. Zpoza brány nahrával Andrej Podkonický, ale Václav Pletka nemířil přesně a svůj hattrick tak nedokončil. V 56. minutě pak neproměnil obrovskou šanci Jakub Klepiš po krásné Bednářově přihrávce. To v čase 55:26 už měli domácí více štěstí. Od modré pálil obránce Jan Novák, jehož střelu tečoval Tomáš Micka a puk skončil za zády bezmocného Pince - 2:2.

Ani tentokrát tak základní hrací doba vítěze neurčila a na řadu přišlo prodloužení.

Více ze hry měla Slavia. Na konci dvaašedesáté minuty se libereckým bekům utrhl Michal Sup, jeho pokus ale zmařil Andrej Podkonický svým obětavým pádem. Po celkem nezáživném průběhu nastaveného času se u mantinelu k puku dostal Michal Vondrka, který naservíroval ideální nahrávku Petru Kadlecovi a ten v čase 58:02 už jen posunul puk do odkryté klece – 3:2.