I podruhé v Praze úspěch, junioři si poradili se Spartou

Date of publication Author Tomáš Lichnovský, Tomáš Dolejš

Praha/Liberec - Juniorský výběr Tygrů po vítezství nad Slavií pokračoval v hlavním městě na led Sparty. Zde už měli Liberečtí trochu jednodušší práci. Ačkoliv byla první půlhodina vyrovnaná, druhou polovinu utkání ovládli Severočeši a dokázali hráče v rudém porazit vysoko 6:2.

9. kolo, sobota 13. září 2014
2:6
(0:2, 2:4, 0:0)

Branky a nahrávky: 21. Brejcha (Soumelidis, Vokurka), 31. Vacek (Krudenc, Knobloch) – 1. Jedlička (Kalfiřt), 16. Ordoš (Jedlička, Kalfiřt), 29. Paločko, 34. Král (Havlas), 35. Kalfiřt (Ordoš, Jedlička), 36. Král (Havlas). Rozhodčí: Battěk - Bláha, Špůr. Vyloučení: 10:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: -. Střely na branku: -. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:6.

Langer – Kalina, Vacek, Knobloch, Kadeřávek, Vokurka, Bláha, Kolář, Březina – Augustin, Arnošt, Litera, Černoch, Svoboda, havel, Klindera, Pulkrab, Soumelidis, Lojka, Krudenc, Brejcha

Stezka – Mrázek, Šír, Arlt, Havlín, Pálek, Zedek, Divila, Tržický – Babec, Hrníčko, Kalfiřt, Huňa, Král, Jedlička, Solenský, Vondráček, Ordoš, Havlas, Poločko, Heřmánek

Takový úvod utkání, jaký předvedli liberečtí Tygři, asi čekal jen málokdo, kdo sleduje prozatímní průběh juniorské extraligy. Tým z jedenácté příčky tabulky vedl nad Spartou, která v sezóně zatím neprohrála, už po 23 vteřinách zápasu. Jakub Jedlička dostal u pravého mantinelu přihrávku od Kalfiřta, přebruslil sparťanského beka, takže se sám ocitl před Langerem, kterého překonal přesnou střelou pod víko, až to cinklo. Sparta toho v první třetině moc nepředvedla.

Za jeden z mála světlých momentů na její straně by se dala považovat akce Krudence, jenž vybídl ke střele z mezikruží Pulkraba, jenže ten minul. Naopak Liberec si vytvářel dál slibné šance. Na konci 16. minuty zvyšoval po pěkné žabičce od Jedličky do brankoviště na 2:0 Jan Ordoš, Langer se nestihl včas přemístit ke své pravé tyčce. Domácí tak odcházeli po prvních dvaceti minutách z ledu značně zaskočeni, zatímco liberecká střídačka sršela optimismem.

Ve druhé půli Sparta hodně přidala a přineslo to své ovoce. Ve 21. minutě snížil Tomáš Brejcha, který protlačil odražený kotouč za čáru kolem levé tyčky. Jenže ve 28. minutě zaváhal při rozehrávce domácí obránce Vokurka a jeho chybu potrestal Matěj Paločko. Za dvě minuty naposledy za Spartu snížil Jaroslav Vacek opět z dorážky, ale tím sparťanský účet skončil.

Náskok seveřanů navýšili postupně v rozmezí 34. a 36. minuty dvakrát Zdeněk Král a jednou Jakub Kalfiřt. Sparta se nedostávala ani k vyloženým šancím, a když už se dostala do slibné pozice, byl u ní většinou Jan Havel. Ten se několikrát dostal ke střele, ale Stezka byl vždy pozorný. Liberec tak získal cenný skalp prozatímního lídra extraligové tabulky.