Report ze zápasu

I podruhé v Praze úspěch, junioři si poradili se Spartou

13.09.2014Tomáš Lichnovský, Tomáš Dolejš

I podruhé v Praze úspěch, junioři si poradili se Spartou

Praha/Liberec - Juniorský výběr Tygrů po vítezství nad Slavií pokračoval v hlavním městě na led Sparty. Zde už měli Liberečtí trochu jednodušší práci. Ačkoliv byla první půlhodina vyrovnaná, druhou polovinu utkání ovládli Severočeši a dokázali hráče v rudém porazit vysoko 6:2.

9. kolo v So 13.9.2014
(0:2, 2:4, 0:0)
HC Sparta Praha
Bílí Tygři Liberec

Komentář k utkání

Takový úvod utkání, jaký předvedli liberečtí Tygři, asi čekal jen málokdo, kdo sleduje prozatímní průběh juniorské extraligy. Tým z jedenácté příčky tabulky vedl nad Spartou, která v sezóně zatím neprohrála, už po 23 vteřinách zápasu. Jakub Jedlička dostal u pravého mantinelu přihrávku od Kalfiřta, přebruslil sparťanského beka, takže se sám ocitl před Langerem, kterého překonal přesnou střelou pod víko, až to cinklo. Sparta toho v první třetině moc nepředvedla.

Za jeden z mála světlých momentů na její straně by se dala považovat akce Krudence, jenž vybídl ke střele z mezikruží Pulkraba, jenže ten minul. Naopak Liberec si vytvářel dál slibné šance. Na konci 16. minuty zvyšoval po pěkné žabičce od Jedličky do brankoviště na 2:0 Jan Ordoš, Langer se nestihl včas přemístit ke své pravé tyčce. Domácí tak odcházeli po prvních dvaceti minutách z ledu značně zaskočeni, zatímco liberecká střídačka sršela optimismem.

Ve druhé půli Sparta hodně přidala a přineslo to své ovoce. Ve 21. minutě snížil Tomáš Brejcha, který protlačil odražený kotouč za čáru kolem levé tyčky. Jenže ve 28. minutě zaváhal při rozehrávce domácí obránce Vokurka a jeho chybu potrestal Matěj Paločko. Za dvě minuty naposledy za Spartu snížil Jaroslav Vacek opět z dorážky, ale tím sparťanský účet skončil.

Náskok seveřanů navýšili postupně v rozmezí 34. a 36. minuty dvakrát Zdeněk Král a jednou Jakub Kalfiřt. Sparta se nedostávala ani k vyloženým šancím, a když už se dostala do slibné pozice, byl u ní většinou Jan Havel. Ten se několikrát dostal ke střele, ale Stezka byl vždy pozorný. Liberec tak získal cenný skalp prozatímního lídra extraligové tabulky.

Darek Stránský (HC Sparta Praha):V první řadě jsme k zápasu přistoupili vlažně a dostali jsme strašně rychle gól. To mělo být varování, ale asi nebylo, protože Liberec byl celou třetinu pohyblivější. Ve druhé třetině se nám povedlo dvakrát snížit na rozdíl jedné branky, ale vinou hrubých chyb, kterých jsme se v předchozích zápasech dopouštěli jen minimálně, se nám nepodařilo zápas otočit.

Petr Haken (TJ Bílí Tygři Liberec): Myslím si, že jsme domácí hodně překvapili, jak se nám zápas povedl. Důležité bylo, že jsme dali hned v první minutě branku, to rozhodlo. Potom ve druhé třetině, za stavu 2:3 byl zápas hodně na hraně a já jsem rád, že jsme nepodlehli tlaku domácích. Byli jsme hokejovější a díky tomu jsme se dostali do trháku.

Branky a nahrávky
Branky a nahrávky: 21. Brejcha (Soumelidis, Vokurka), 31. Vacek (Krudenc, Knobloch) – 1. Jedlička (Kalfiřt), 16. Ordoš (Jedlička, Kalfiřt), 29. Paločko, 34. Král (Havlas), 35. Kalfiřt (Ordoš, Jedlička), 36. Král (Havlas). Rozhodčí: Battěk - Bláha, Špůr. Vyloučení: 10:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: -. Střely na branku: -. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:6.

Pařík s Teplým v repre!
Lukáš Pařík a Michal Teplý byli nominováni na soustředění World Under-17 Hockey Challenge reprezentační kategorie U17 v kanadském Dawson Creek. Akce se uskuteční od 29. října do 13. listopadu.
úterý 17.10.2017
Dohrávka
Dohrávka 4. kola 1. ligy žen divize A mezi Bílými Tygřicemi a Děčínem proběhne v neděli 12. listopadu.
pátek 13.10.2017
Rozhovor s Teplým
Na webu Benátek nad Jizerou naleznete rozsáhlý rozhovor s šestnáctiletým forvardem Michalem Teplým. Přečíst si ho můžete kliknutím zde.
středa 11.10.2017