Indiánům to dnes střílelo, Tygři na ně bohužel nestačili

Date of publication Author Radoslav Vavřina

Očekával se těžký zápas, což se během několika minut hry potvrdilo. Pevná plzeňská obrana nedávala Tygrům mnoho příležitosti ke skórování, po většině chyb navíc zasáhl zkušený brankář Horčička. I přesto Tygři skórovali jako první, když se trefil Petr Nedvěd, zanedlouho ale srovnal Heřman a po Vlasákově přesilovkovém gólu se už trefil pouze Lammers a to do prázdné brány. Velkou roli hrál Radek Duda, který svou prací neustále znepokojoval liberecké obránce.

43. kolo, čtvrtek 20. ledna 2011
1:3
(1:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Nedvěd (Dušek, Kudrna) - 17. Heřman (Johnson), 39. Vlasák (Duda, Hanzlík), 60. Lammers. Rozhodčí: Fraňo, Šír - Bádal, Vengřín. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 5 831. Střely na branku: 26:31. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

Vošvrda - Čakajík, Hunkes, Moravec, Trončinský, Pavlů, Holub, Derner - Dušek, Špaček, Klimenta, Víšek, Kudrna, Hořava, Ondřej, Podkonický, Urban, Bartovič, Vantuch, Vak, Nedvěd.

HC Škoda Plzeň

Horčička - Dresler, Jeřábek, St.Pierre, Hanzlík, Benák, Modrý, Froalfický)lo - Vostřák, Kovář, Vlasák, Dvořák, Straka, Duda, Heřman, Johnson, Lammers, Plášek, Haman, Rachůnek, Pitule.

V první desetiminutovce utkání si týmy mnoho šancí nevytvořili, na plzeňské straně byl gólu nejblíže Heřman, kterého ale zastavila lapačka Vošvrdy. Z domácích pěkně vypálili Čakajík a poté Derner, ani jedna střela ale neprošla přes brankáře Horčičku. Ve dvanácté minutě byli domácí gólu blíže. Hořavovu střelu vyrazil Horčička a následovný Dernerův pokus se snažil tečovat Vantuch, branku ale netrefil.

Skóre se domácímu celku podařilo otevřít až v šestnácté minutě. Antonín Dušek přejel s pukem do útočného pásma, Petr Nedvěd pak po jeho přihrávce prostřelil Horčičku – 1:0. Indiáni ale dokázali rychle odpovědět. Nick Johnson o minutu a půl po liberecké brance zavezl puk za branku, odkud našel Martina Heřmana, který si sjížděl k brance a zakončil přes ležícího Vošvrdu – 1:1. To bylo pro první třetinu vše.

Na začátku druhé části získali mírnou převahu domácí, hosté se spoléhali více na brejky a pevnou obranu. I tak měl největší šanci první desetiminutovky Milan Bartovič, který ale pouze trefil Horčičku. Ve čtrnácté minutě ohrozil branku hostů Kudrna, jeho střele z úhlu ale stál v cestě opět Horčička.

Druhá třetina ale neměla takový ráz, jako ta první, divácky nebyla tak zajímavá. V osmnácté minutě se na brankovišti prosazoval Duda, který dvakrát uděřil pěstí Jiřího Hunkese, kterého otravoval celý zápas. Hunkes už to nevydržel a při přerušení na Dudu skočil, byl ale kupodivu jediným, kdo dostal trest za hrubost. Při přesilovce se povedlo hostům skórovat, když právě Duda našel před brankou Tomáše Vlasáka, který zakončil nad přemísťujícího se Vošvrdu – 1:2. Zbytek třetiny stále nabízel emoce, ale žádné góly.

Ve třetím dějství přivítal Horčičku na ledě Podkonický, který plzeňského brankáře trefil po Vantuchově brejku. Vzápětí zahrozil Trončinský, když se jeho nahození odrazilo od Jeřábkovy brusle, ale Horčička ho ještě stihl betonem zastavit. V sedmé minutě vychytal Horčička lapačkou Hořavu.

V jedenácté minutě příšla plzeňská přesilovka a s ní i velká šance hostů, Vlasák ale po kombinaci se Strakou přestřelil. V šestnácté minutě se málem prosadil Dvořák, kterého ale nedvakrát zastavil Vošvrda. Poslední minutu třetiny otevřela Trončinského střela, která málem olízla břevno. To už byl Vošvrda na střídačce, což Tygrům ale moc nepomohlo. Prázdnou branku totiž trefil John Lammers - 1:3. Dál už se nic nestalo a tak si plzeňští odvezli domů tři body.