Jako spráskaní psi

Date of publication Author Josef Šebesta

Jako spráskaní psi si musejí připadat liberečtí hokejisté po debaklu 7:0 v Litvínově. První branku inkasovali Tygři od Havla vracejícího se z trestné lavice. Při druhé přesilové hře, to bylo o tři minuty později, svítilo na ukazateli již 2:0 a Liberečtí byli zralí na ručník. V pohodě hrající "chemici" přidali v dalším průběhu pět branek a brankář <b>Svoboda</b> (viz. foto) si mohl na vlastní kůži vyzkoušet pocity Vladimíra Hudáčka v dresu Českých Budějovic, který dostal od Tygrů sedmičku v nedělním utkání. <b>Pozápasové ohlasy</b> přineseme ve středu v odpoledních hodinách.

13. kolo, úterý 14. října 2003
7:0
(2:0, 2:0, 3:0)

Branky: 4. Havel (Hübl), 7. Balázs (Hübl), 23. Balázs (Hübl, Žemlička), 34. Kubinčák (Gombár,Poživil), 45. Kašpar (Havel,Ťupa), 54. Gombár (Kubinčák,Poživil), 58. Havel (Martínek,Ťupa). Rozhodčí: Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3450.

HC VERVA Litvínov

Mařík - Martínek, Hranáč - Poživil, Kroupa - Klobouček, Ťupa - Balázs, Hübl, Žemlička - Kacíř, Havel, Prorok - Trávníček, Kubinčák, Gombár - (Kašpar, Martinec, Rolínek). Trenéři Výborný, Hübl, Hynek

O. Svoboda - Holub, Čakajík, Krstev, J. Moravec, J. Nedvěd, Jareš, Jiruš, Šmíd - V. Novák, Kašpařík, Korhoň - Kropáč, M. Straka, Musil - Rozsíval, Plodek, S. Procházka - Pabiška, Klimenta, Hájek. Trenéři: Jandač, Dvořák, Nedvěd st.

Domácí podle očekávání nastoupili v brance s Michalem Maříkem, útočníci Martinec s Rolínkem zůstali po zdravotních potížích, které „chemiky“ potkaly v minulém týdnu, ještě na lavici náhradníků. Hned od úvodních minut bylo patrné, že Litvínov nehodlá v důležitém duelu nic podcenit, Liberec naopak až příliš chyboval. V první dobré šanci se žlutočerní objevili již ve 2. minutě, kdy si to ve vlastním oslabení namířil na brankáře Oldřicha Svobodu Trávníček. Liberecká obrana vše řešila na poslední chvíli, tak jako v celém utkání. Bílým Tygrům jakoby varování nestačilo. Po střele Nedvěda se na led vrátil vyloučený Havel a poslal Litvínov do vedení. Hübl si návratu potrestaného útočníka povšiml, poslal mu ideálně do jízdy a pro centra prvního útoku nebyl problém puk za záda libereckého brankáře protlačit - 1:0.

Na konci 5. minuty putoval na trestnou lavici opět hráč domácích, tentokrát byl nešťastníkem Klobouček, který nedovoleně atakoval Nováka. Bílým Tygrům se ale ani druhá z přesilových her nezdařila a stejně tak jako před malou chvílí hrozí domácí, když ujel Kubinčák. Ten ještě nedokázal akci přesně zakončit, Balázs si však o 30 sekund později rady věděl. Po kolmé přihrávce od agilního Hübla blafákem posílá „chemiky“ do dvoubrankového vedení. Pak si mohli vyzkoušet hru v početní výhodě také domácí. Nejprve to bylo po faulu slovenského útočníka Kropáče, následně po vysoké holi Jana Plodka. Při Tygrech ale stálo štěstí, v jediné větší šanci se ocitl domácí kapitán Žemlička, který z bezprostřední blízkosti minul Svobodovu branku. V 16. minutě hrál Liberec další z přesilových her. Opět z toho byla nebezpečná akce žlutočerného Litvínova! Vstup do utkání se Bílým Tygrům vůbec nepovedl.

Na začátku druhé části se Tygři museli bránit, Litvínov pokračoval v přesilové hře při vyloučení obránce Holuba. Nebezpečně zahrozil Kacíř, ve 23. minutě se skóre měnilo potřetí. Výborně hrající první formace s Hüblem v centru rozjela akci, na jejímž konci stál Balázs, kterého Tygři nedokázali v dnešním utkání již podruhé pokrýt. Ten měl ulehčenou pozici a z bezprostřední blízkosti, po přihrávce zpoza branky, rozsvítil červené světlo za Svobodou i na druhé straně ledové plochy - 3:0. Liberec se pak dostal k početní výhodě dvou mužů. Ani tato herní situace mu ale nebyla nic platná, 32 vteřin uplynulo jako voda. Mařík svůj tým navíc podržel. V polovině utkání se dostal ke slovu liberecký Kropáč. Střela přes domácího obránce sice Maříka vylekala, do sítě si k nelibosti hostujícího týmu cestu nenašla. Když už Bílí Tygři dokázali hru vyrovnat, přišel další úder od jejich bývalého hráče Kubinčáka. Ten ve 34. minutě po rychlé kombinaci s Gombárem poslal puk přesně k tyči a bylo to 4:0. „Chemici“ byli při chuti a Svoboda odolával jen s velkou námahou. V závěru druhé části se liberecký brankář vytáhl při domácí přesilovce, Tygři přesto odcházeli do šaten za nepříznivého stavu 4:0. To si z Jandačovy družiny určitě nepředstavoval nikdo.

Třetí třetina pokračovala spanilou jízdou Litvínova. Liberec sice zahrozil ve 43. minutě, do černého se ale trefili opět domácí. Nejdříve Hübl, který byl dnes opravdu u všeho, trefil Svobodu do masky a hra tak musela být přerušena. Teprve 18tiletý junior Kašpar v následné akci překonal Svobodu popáté. Z druhé vlny si počkal na přihrávku Havlovu a nekompromisně zavěsil! Liberecký brankář pak obdržel dvouminutový trest za zdržování hry. Litvínov v této chvíli již na další branky nemusel myslet, naopak se chtěl soustředit na obranu a pomoci Maříkovi k jeho první nule v žlutočerném dresu. Jenže liberecká obrana dnes opravdu nebyla ve své kůži a domácí toho opět dokonale využili. V 53. minutě zvyšuje Gombár na 6:0 a dílo zkázy dovršil v 58. minutě Havel, který dal výsledku definitivní podobu – 7:0.

Bílí Tygři tak mají cestou domů o čem přemýšlet, neboť takhle se o play-off rozhodně nebojuje!