Report ze zápasu

Jako uragán! Výběr U18 vlétl do sezóny sedmigólovou výhrou nad Spartou

09.09.2017Jan Kousal

Jako uragán! Výběr U18 vlétl do sezóny sedmigólovou výhrou nad Spartou

Liberec - Fantastický zápas sehrála na úvod sezóny osmnáctka Bílých Tygrů, která si jednoznačně pohrála s pražskou Spartou. Vše předznamenala už první třetina, v níž svěřenci skórovali hned třikrát. Konečné skóre se pak nakonec zastavilo na stavu 7:2.

1. kolo v So 9.9. 16:00
(3:0, 1:0, 3:2)
Bílí Tygři Liberec
HC Sparta Praha

Komentář k utkání

Liberečtí začali pěkně od podlahy a už v šesté minutě mohli otevřít skóre. Charvát, který byl faulovaný v úniku, ale při trestném střílení na gólmana Mičáka nevyzrál. Bezbrankové skóre ale dlouho netrvalo. Střílený pas Drábka od pravého mantinelu nasměroval do brány Pražanů Petr Šafařovský a Tygrů byl najednou plný led.

Herní rozdíl mezi oběma soupeři byl patrný. A co víc, Severočechům se dařilo proměňovat šance. O dvoubrankový náskok se postaral kapitán Matěj Hájek, jenž se prosadil z předbrankového prostoru. Ani to ale v první třetině ze strany domácích nebylo vše. V samotném závěru Drábek přihrál o brankovou konstrukci Benjaminu Vomáčkovi. Ten nabral kotouč na bekhend a poslal ho nechytatelně pod horní tyč.

Šelmy pokračovaly v ostrém tempu i v prostředním dějství. Velmi blízko ke gólu měl opět Hájek, jeho chirurgickou teč Bieniekova stříleného pasu však Mičák za svá záda nepustil. Na druhé straně Pražané selhali v přečíslení dva na nikoho, což jakoby dokumentovalo sparťanský zmar v utkání.

V přesilové hře navíc Bílí Tygři počtvrté trestali! Adamec se rozhodl pro střelu od modré přesně ve chvíli, kdy byl před Mičákem hustý provoz. Vůbec nejsuverénněji si před bránou počínal Matěj Hájek a právě od jeho hokejky puk putoval za záda hostujícího gólmana.

Sparťané se pořádně oklepali až ve třetí části a nakonec se jim ze zápasu do určité míry povedlo udělat drama. Patrik Prymula nejprve přesně zakončil svůj samostatný únik a vzápětí přispěl i ke druhému gólu Sparty. Právě jeho přesilovkovou střelu tečoval za Zajíčkova záda Štěpán Čech. Šest minut před koncem to tak bylo už jen o dvě branky.

Trenér Milan Plodek o závěru duelu

"Oslabení 3 na 5 jsme sehráli poměrně dobře, sice byly k vidění nějaké nebezpečné střely, ale Šimon Zajíček chytal výborně. Několikrát jsme měli štěstí, když puky proletěly těsně vedle tyčky, ale to k tomu patří. Výkon celého týmu byl výborný. Nechci výsledek přeceňovat, byl to náš první mistrovský zápas, ale už v přípravě bylo vidět, že síla v týmu je."

Tygři ale ztrátu kontroly nad dobře rozehraným duelem rezolutně odmítli. K páté trefě pomohla šelmám chyba brankáře Mičáka, po které se Martin Maťátko radoval z překvapivé branky. Rozhozená Sparta se pak úplně rozsypala. Na 6:2 upravil prakticky okamžitě Jan Žemba a definitivní razítko na liberecké vítězství přidal na konci střelecky bohatého klání bek Jakub Šuráň. Vstup do sezóny tak výběru do osmnácti let vyšel opravdu na jedničku.

Milan Plodek

Liberec

"Byl to náš první zápas a věděli jsme, že Sparta den předtím vstřelila Letňanům sedm gólů. Čekali jsme, že na nás vlétnou a budou trochu rozehranější, protože jsme dlouho nehráli. Kluci od začátku jezdili a tlačili se do předbrankového prostoru. V závěru přišla malá komplikace v podobě zbytečných faulů, ale jinak jsme utkání zvládli hodně dobře. Bylo vidět, že soupeř měl v nohách utkání s Letňany, my jsme měli síly o trochu víc."

Branky a nahrávky
Branky a nahrávky: 7. Šafařovský (Drábek), 14. Hájek (Maťátko), 20. Vomáčka (Drábek), 36. Hájek (Žemba, Adamec), 58. Maťátko (Hájek), 58. Žemba, 60. Šuráň (Nikolič) – 51. Prymula, 54. Čech (Prymula, Arnošt). Rozhodčí: Folk – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 11:10, navíc Pika (SPA) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Střely na branku: 30:31. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 7:2.
Statistiky hráčů
Žemba Jan1110
Žůrek Jakub0120

Adrien Bartovič oceněn
Hráč šesté třídy Adrien Bartovič byl jako první hráč sportovních tříd oceněn za výkony a vzornou reprezentaci klubu. Odměnou mu bylo to, že před zápasem A týmu nastoupil společně s hráči na ledovou plochu, navíc po boku svého otce Milana Bartoviče. Více si můžete přečíst zde.
pátek 17.11.2017
Pešán o MS juniorů
Liberecký trenér Filip Pešán zhodnotil přípravy na nadcházející mistrovství světa juniorů, na kterém povede českou dvacítku jako hlavní kouč. V nominaci figuruje na pozici náhradníka také Tygr Kryštof Hrabík. Rozhovor si můžete přečíst zde.
čtvrtek 2.11.2017
NHL: Chlapík má 1. bod!
Útočník Filip Chlapík, který si prošel mládežnickými výběry Bílých Tygrů, zaznamenal v NHL první bod při svém premiérovém startu. Stalo se tak v utkání jeho Ottawy proti Philadelphii. Senators nakonec vyhráli 5:4.
pátek 27.10.2017