Jako ve westernu! Sedmá třída nezvládla duel s Novým Městem nad Metují

Date of publication Author Petr Oberreiter, Kryštof Rossmann

Liberec - Byla to hrozivě vypadající přestřelka. V duelu sedmé třídy Tygrů a stejně staré kategorie Nového Města nad Metují padlo celkem 24 branek. Úspěšnější byl nakonec soupeř, který si z Podještědí odvezl dva body za výhru 13:11.

VII.kolo, neděle 11. února 2018
11:13
(3:6, 6:5, 2:2)

Branky a nahrávky: Nebuželský (Mitlener), Ehrenberger (Dědek), Šmíd (Adamec), Mitlener (Várady), Šmíd, Ehrenberger (Kadlec) a Gutsu (Várady), Kadlec, Gutsu (Mitlener), Nebuželský, Nebuželský Střely na branku: 15:14 (7:4, 5:6, 3:4). Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2.

Leško Robert - Adamec Ondřej, Ehrenberger Jakub, Várady Daniel, Riedel Filip, Šmíd Petr, Zverka Michal, Mitlener Ondřej, Jansa Samuel, Nebuželský Adam, Gutsu Oleksandr, Kadlec Dominik, Dědek Ota

V neděli jsme hráli doma se Spartakem Nové Město nad Metují. Mylně jsme se domnívali, že jsme si slabou chvilku vybrali v sobotu. Naše trápení se přeneslo i do nedělního zápasu. Skóre sice otevřel po 29 vteřinách Nebuželský (Mitlener), ale soupeř třemi brankami vývoj duelu otočil. Poté snížil Ehrenberger (Dědek), soupeř ale vstřelil další dvě branky. Následně opět snížil Šmíd (Adamec), ale i na to dokázal soupeř odpovědět. Stav po první třetině byl tedy 3:6.

Druhá část začala pozitivně. Během třech a půl minuty jsme dokázali otočit skóre na 7:6. Branky vstřelili Mitlener (Várady), Šmíd, Ehrenberger (Kadlec) a Gutsu (Várady). Soupeř se však nezalekl a dvěma brankami opět skóre zvrátil na svou stranu. Poté vyrovnal Kadlec. Soupeř však přidal další tři branky. Na to reagoval snížením Gutsu (Mitlener). Druhá třetina skončila stavem 9:11.

Ve třetím dějství přidal soupeř další dvě branky, za naší stranu dvakrát skóroval Nebuželský. Celý zápas, kromě začátku druhé třetiny, jsme tahali za kratší konec. Soupeř nám často unikal do samostatných nájezdů nebo přečíslení a sami jsme mu tak nabízeli šance skórovat.

Daniel Stehno
„Zápas byl propadák a debakl z naší strany. Hlavně nám chyběla disciplína a úcta k soupeři, který nás v těchto směrech, jak se říká, přejel. Někteří borci si mysleli, že to půjde samo a že se soupeř porazí sám. Prohrát se může, ale po boji a to zdůrazňuji. Nezbývá nic jiného, než pogratulovat protivníku, který si odváží z Liberce hrozivou výhru se skóre 11:13.“