Je to tam! Dvacítka po heroickém výkonu vynulovala Plzeň a postupuje do finále!

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Plzeň/Liberec - Indiáni byli po celé utkání aktivnější, jenže liberecká obrana fungovala skvěle a v nejhorším spasil Tygry opět výborně chytající Žajdlík. Svěřenci trenéra Valdemara Jiruše trpělivě čekali na své šance, z nichž nakonec vytěžili tři góly. Liberec porazil Plzeň 2:0 na zápasy a postoupil do finále, kde se utká s Kometou Brno.

SF2, sobota 31. března 2018

Branky a nahrávky: 12. Průžek (Burda), 45. Miročnikov (Teplý, Chrtek), 58. Nezbeda. Rozhodčí: Horák, Bejček – Frodl, Klouček. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 123. Střely na branku: 37:29. Průběh utkání: 0:3.

HC Škoda Plzeň

Beran – Kvasnička, Kačena (A), Staněk, Váchal, Kaňák, Sysel – Chalupa, Reitspies, Červenka, Hanzlík (A), Kodýtek, Vavřička, Pour, J. Roubal, Kovařík, Vracovský, Eret, D. Roubal (C), Rubner

Žajdlík – Miročnikov, Hanousek, Krejsa, Turský, Benák, Kunst, Starosta (A) – Janele, Holenda, Šír, Průžek, Piroutek, Rychlovský, Wiencek (A), Nezbeda (C), Jursa, Burda, Teplý, Hrabík, Chrtek

První třetina nabídla velmi svižný a přímočarý hokej. Domácí tým byl sice o něco aktivnější, jenže pevná liberecká defenziva jej do žádné vážnější šance nepustila. Tygři poprvé zahrozili ve čtvrté minutě, kdy dostali k dispozici početní výhodu. V ní si připsali několik slibných příležitostí, Adam Beran v bráně Plzně ale zatím odolával. Krátce po polovině úvodního dějství už ovšem kapituloval. Václav Burda totiž vyhrál vhazování v útočném pásmu přímo na hůl Jiřího Průžka, jenž okamžitou střelou překonal Berana a otevřel skóre – 0:1. Vzápětí si Indiáni zahráli přesilovku, tu se jim však využít nepodařilo a Severočeši si tak odnesli do kabiny jednogólový náskok.

V prostřední dvacetiminutovce mohl hostující vedení navýšit kapitán Tomáš Nezbeda, jeho jedovatý pokus ale stihl Adam Beran na poslední chvíli vyrazit. Plzeňští se i nadále tlačili za vyrovnáním a málem se jim to podařilo. Dělovku Jakuba Poury z voleje však Matěj Žajdlík vyrazil svým betonem. O chvíli později se po střele Lukáš Kaňáka dostal k dorážce Petr Kodýtek, jenže ani on skvělého libereckého gólmana nepřekonal.

Závěrečnou periodu začali domácí opět náporem, který ale Tygři díky výborně fungující obraně přečkali a poté sami udeřili. V rychlém protiútoku se ke kotouči dostal Semjon Miročnikov, jenž nekompromisní ranou pod břevno vstřelil velmi důležitý gól – 0:2! Následně se sám před bránou ocitl Jan Šír, Adama Berana však svou kličkou do bekhendu nepřekonal. Plzeňskému týmu pomalu docházel čas a nutně potřebobal vstřelit kontaktní branku. Tři minuty před koncem opustil Adam Beran svou svatyni a pustil do hry šestého hráče. Při power-play Indiánů se ovšem puku zmocnil skvěle napadající Tomáš Nezbeda a zakončil do prázdné klece – 0:3.

Poté se ještě na ledě objevilo několik potyček, na výsledku utkání i celé série to ale nic nezměnilo. Liberecká dvacítka po fantastickém výkonu porazila Plzeň i podruhé a ukončila semifinále v nejkratším možném čase. Svěřenci trenéra Valdemara Jiruše si tak příští týden zahrají s brněnskou Kometou o mistrovský titul!

Valdemar Jiruš
„Jsme nesmírně šťastní! První třetinu jsme zvládli na očekávání, v té druhé nás soupeř zmáčknul, ale zvládli jsme to velice dobře do defenzivy. Tam se utkání lámalo. Ve třetí části jsme soupeři odskočili na rozdíl dvou branek, pak jsme si to pohlídali. Za celou organizaci Bílých Tygrů jsme šťastní, že jsme ve finále, a samozřejmě soupeři patří velké díky, měli jsme k Plzni respekt.“

David Bruk
„Obě utkání jsme odehráli velice dobře, měli jsme hodně šancí, ale bohužel jsme je neproměňovali. V tom jsme měli velikou smůlu. Hráčům nemám co vyčítat.“

SF2, sobota 31. března 2018

HC Škoda Plzeň