Report ze zápasu

Jeník se v prvním zápase představil dvěma góly. Češi porazili Švýcary 6:2

07.08.2017Kryštof Rossmann

Jeník se v prvním zápase představil dvěma góly. Češi porazili Švýcary 6:2

Břeclav/Liberec - Vydařenější vstup do turnaje si české národní mužstvo i Jan Jeník asi nemohli přát. Svěřenci trenéra Bruka porazili Švýcarsko vysoko 6:2 a liberecký forvard si připsal hned dvě trefy.

H1 v Po 7.8. 19:00
(2:1, 3:0, 1:1)
Česká republika "18"
Švýcarsko "18"

Komentář k utkání

Češi do utkání nevstoupili ideálně. Poprvé inkasovali po sedm minutách hry, kdy hráči ze země helvétského kříže využili početní výhodu. Od modré pálil Henauer a za Dostála kotouč dorážel dobře postavený VALENTIN NUSSBAUMER. Jenže odpověď měla přijít záhy a to také při přesilové hře. Zase šlo o ránu od modré, kterou vyslal Zábranský.

V předbrankovém prostoru si výtečně počínal JAN JENÍK, jenž střelu tečoval a bylo vyrovnáno. Zanedlouho už navíc národní výběr vedl DOMINIK ARNOŠT objel rychle zařízení a zasunul tak kotouč za Charlina. Češi v útočné hře pokračovali i po přestávce.

Góly zaznamenali v rychlém sledu VOJTĚCH STŘONDALA, který nachytal švýcarského brankáře na nedbalkách ranou z úhlu. JAKUB LAUKO, jenž vyslal z mezikruží schovanou střelu za obráncem a znovu JAN JENÍK. Ten pokřtil střídajícího Schmida dorážkou dělovky do zadního mantinelu.

Do třetí periody národní výběr vstupoval za stavu 5:1 a skóre navíc bylo ve 45. minutě ještě vyšší. JAKUB LAUKO se krásně uvolnil mezi dvěma beky a prudkým pokusem nedal maskovanému muži šanci na úspěšný zásah. Švýcaři kontrovali. MATTHEW VERBOON překonal Dostála táhlou střelou z pravého kruhu pro vhazování. Víc branek už ale diváci v Břeclavi neviděli a domácí tak mohou zaslouženě oslavovat tři body. Už v úterý je ale čeká další ostrý test. Narazí na Švédsko.

Ostatní výsledky prvního hracího dne

Švédsko - USA 6:1
Kanada - Rusko 3:4 po sam. náj.
Slovensko - Finsko 1:6

Branky a nahrávky
Branky a nahrávky: 9. Jeník (Zábranský, Střondala), 12. Arnošt (Klejna), 22. Střondala (Kowalczyk), 27. Lauko, 36. Jeník (Arnošt), 45. Lauko (Zábranský) – 7. Nussbaumer (Henauer, Wetter), 48. Verboon (Henauer, Patry). Rozhodčí: Hribik, Kika – Špůr, Frodl. Diváci: 1 523.

Kontumace Zlína
Utkání kategorie U20 proti zlínským Beranům, které se odehrálo 1. prosince, bylo kontumováno ve prospěch našeho celku. Neoprávněný start si totiž připsal obránce David Martínek, jenž v předchozích duelech inkasoval dva desetiminutové tresty. Ševci vyhráli duel 5:4 po prodloužení, nyní ale svěřencům trenéra Valdemara Jiruše připadly do vyrovnané tabulky dva body navíc.
sobota 9.12.2017
Hrabík na kemp!
Kryštof Hrabík byl trenérem Filipem Pešánem nominován na přípravný kemp kategorie U20 před mistrovstvím světa v ledním hokeji, který se uskuteční v Niagara Falls (USA). Šanci dostane i bývalý Tygr Marek Zachar.
středa 6.12.2017
Souhrny sport. tříd
Na tomto odkaze naleznete souhrn ligy starších žáků. Sedmáci okupují první příčku tabulky, osmáci jsou třetí.
čtvrtek 30.11.2017