Report ze zápasu

Jeník se v prvním zápase představil dvěma góly. Češi porazili Švýcary 6:2

07.08.2017Kryštof Rossmann

Jeník se v prvním zápase představil dvěma góly. Češi porazili Švýcary 6:2

Břeclav/Liberec - Vydařenější vstup do turnaje si české národní mužstvo i Jan Jeník asi nemohli přát. Svěřenci trenéra Bruka porazili Švýcarsko vysoko 6:2 a liberecký forvard si připsal hned dvě trefy.

H1 v Po 7.8. 19:00
(2:1, 3:0, 1:1)
Česká republika "18"
Švýcarsko "18"

Komentář k utkání

Češi do utkání nevstoupili ideálně. Poprvé inkasovali po sedm minutách hry, kdy hráči ze země helvétského kříže využili početní výhodu. Od modré pálil Henauer a za Dostála kotouč dorážel dobře postavený VALENTIN NUSSBAUMER. Jenže odpověď měla přijít záhy a to také při přesilové hře. Zase šlo o ránu od modré, kterou vyslal Zábranský.

V předbrankovém prostoru si výtečně počínal JAN JENÍK, jenž střelu tečoval a bylo vyrovnáno. Zanedlouho už navíc národní výběr vedl DOMINIK ARNOŠT objel rychle zařízení a zasunul tak kotouč za Charlina. Češi v útočné hře pokračovali i po přestávce.

Góly zaznamenali v rychlém sledu VOJTĚCH STŘONDALA, který nachytal švýcarského brankáře na nedbalkách ranou z úhlu. JAKUB LAUKO, jenž vyslal z mezikruží schovanou střelu za obráncem a znovu JAN JENÍK. Ten pokřtil střídajícího Schmida dorážkou dělovky do zadního mantinelu.

Do třetí periody národní výběr vstupoval za stavu 5:1 a skóre navíc bylo ve 45. minutě ještě vyšší. JAKUB LAUKO se krásně uvolnil mezi dvěma beky a prudkým pokusem nedal maskovanému muži šanci na úspěšný zásah. Švýcaři kontrovali. MATTHEW VERBOON překonal Dostála táhlou střelou z pravého kruhu pro vhazování. Víc branek už ale diváci v Břeclavi neviděli a domácí tak mohou zaslouženě oslavovat tři body. Už v úterý je ale čeká další ostrý test. Narazí na Švédsko.

Ostatní výsledky prvního hracího dne

Švédsko - USA 6:1
Kanada - Rusko 3:4 po sam. náj.
Slovensko - Finsko 1:6

Branky a nahrávky
Branky a nahrávky: 9. Jeník (Zábranský, Střondala), 12. Arnošt (Klejna), 22. Střondala (Kowalczyk), 27. Lauko, 36. Jeník (Arnošt), 45. Lauko (Zábranský) – 7. Nussbaumer (Henauer, Wetter), 48. Verboon (Henauer, Patry). Rozhodčí: Hribik, Kika – Špůr, Frodl. Diváci: 1 523.

Hrabík v reprezentaci!
Kryštof Hrabík byl nominován Turnaj čtyř zemí reprezentačního výběru U20 ve Finsku. Klání se uskuteční v termínu od 20.-27. srpna ve Vierumäki.
před 2 dny
Sýkorová na sraz!
Tygřice Karolína Sýkorová se zúčastní přípravného kempu českého národního týmu dívek do šestnácti let v Blansku! Samotný kemp se v moravské metropoli koná od 25. do 27. srpna.
pondělí 14.8.2017
Přípravné zápasy!
Článek o výsledcích přípravných duelů všech mládežnických celků byl aktualizován. Podívat se na soupis můžete zde.
sobota 12.8.2017