Report ze zápasu

Jeník znovu skóroval, Češi půjdou v semifinále na Rusy

09.08.2017Kryštof Rossmann

Jeník znovu skóroval, Češi půjdou v semifinále na Rusy

Břeclav/Liberec - Česká reprezentace vybojovala v utkání proti USA postup do semifinále Memoriálu Ivana Hlinky. Střetne se s vítězem skupiny B Ruskem. Jan Jeník zaznamenal v utkání 2+1, čímž se vyhoupl na pozici nejproduktivnějšího hráče turnaje, Matěj Pekař asistoval.

H3 v St 9.8. 19:00
(2:0, 2:1, 3:2)
Česká republika "18"
Spojené státy americké "18"

Komentář k utkání

Češi vstoupili do veledůležitého utkání nejlépe, jak mohli. Střondala nabil na levé straně volnému ADAMU GAJARSKÉMU a ten svou tvrdou ranou využil početní výhodu po vyloučení Randla. Zvýšit mohl Lauko, který ujel do brejku po návratu z trestné lavice, nicméně diváci si museli počkat až do samotného závěru první periody.

JAN JENÍK opět ukázal svůj mistrovský výběr místa, když se k němu odrazil kotouč po dělovce Pláška a zákroku Savilla. Tygří útočník si věděl rady. V pětadvacáté minutě už Češi vedli 3:0. LIBOR ZÁBRANSKÝ si vyčkal na správný moment během přesilové hry a táhlou ranou z mezikruží propálil vše, co mu stálo v cestě.

Američané se dočkali snížení. Po velké mele v brankovišti, uspěl RYAN SAVAGE, jenž dotlačil kotouč za brankovou čarou. Vzápětí reagoval VOJTĚCH STŘONDALA. Ten vypálil z pravé strany, dojel puk a napodruhé překonal maskovaného muže. U branky asistoval Jeník.

Pouhou minutu po začátku třetí třetiny celek ze zámoří snížil. Kotouč se odrazil k JACKOVI DRUHYMU a ten skóroval. S blížícím se koncem ale Češi utkání rozhodli. Po vyloučení Lapointeho si našel místo MICHAL KVASNICA tvrdou ranou ke vzdálenější tyči.

O pouhou minutu a devatenáct vteřin později nahrál Pekař JAKUBU LAUKOVI. Ten se uvolnil přes beka, zamířil k bližší tyči a mohl začít oslavovat.

V samotném závěru zápasu odešel na trestnou lavici Arnošt, avšak JAN JENÍK ukořistil kotouč, kličkou během akce jeden na jednoho obehrál beka a tváří v tvář Savillovi uspěl. Odpovědět stihl ještě sedmnáct vteřin před koncem BLAKE MCLAUGHLIN, ale na výsledku již tato trefa nic nezměnila. V semifinále, které se uskuteční v pátek od 19:00, se svěřenci trenéra Bruka vítězem skupiny B Ruskem.

Ostatní výsledky třetího hracího dne

Švédsko - Švýcarsko 4:2
Rusko - Finsko 3:1
Kanada - Slovensko 6:1

Tygří stopa

Jan Jeník 5+1
Matěj Pekař 0+1

Branky a nahrávky
Branky a nahrávky: 1. Gajarský (Střondala), 20. Jeník (Plášek, Adámek), 25. Zábranský (Dluhoš), 37. Střondala (Jeník), 49. Kvasnica (Blümel, Klejna), 51. Lauko (Pekař), 60. Jeník – 35. Savage (Samuelsson), 41. Drury (Randl, Krygier), 60. McLaughlin (Hain). Rozhodčí: Pešina, Hradil – Tošenovjan, Ganger Diváci: 2 145.

Dohrávka
Dohrávka 4. kola 1. ligy žen divize A mezi Bílými Tygřicemi a Děčínem proběhne v neděli 12. listopadu.
pátek 13.10.2017
Rozhovor s Teplým
Na webu Benátek nad Jizerou naleznete rozsáhlý rozhovor s šestnáctiletým forvardem Michalem Teplým. Přečíst si ho můžete kliknutím zde.
středa 11.10.2017
Tygřice v repre
Bílé Tygřice mají své zastoupení v národních týmech! Postaraly se o to Tereza Mazancová na turnaji výběru U18 ve Finsku a Karolína Sýkorová na soustředění dívčího výběru do šestnácti let ve Světlé nad Sázavou. Dívkám gratulujeme.
pondělí 9.10.2017