Jeník znovu skóroval, Češi půjdou v semifinále na Rusy

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Břeclav/Liberec - Česká reprezentace vybojovala v utkání proti USA postup do semifinále Memoriálu Ivana Hlinky. Střetne se s vítězem skupiny B Ruskem. Jan Jeník zaznamenal v utkání 2+1, čímž se vyhoupl na pozici nejproduktivnějšího hráče turnaje, Matěj Pekař asistoval.

H3, středa 09. srpna 2017

Branky a nahrávky: 1. Gajarský (Střondala), 20. Jeník (Plášek, Adámek), 25. Zábranský (Dluhoš), 37. Střondala (Jeník), 49. Kvasnica (Blümel, Klejna), 51. Lauko (Pekař), 60. Jeník – 35. Savage (Samuelsson), 41. Drury (Randl, Krygier), 60. McLaughlin (Hain). Rozhodčí: Pešina, Hradil – Tošenovjan, Ganger Diváci: 2 145.

Česká republika "18"

Dostál – Zábranský (C), Dluhoš, Klejna, Seemann, Malík, Adámek, Kowalczyk – Blümel, Pekař, Lauko (A) – Plášek, Střondala, Jeník – Kvasnica, Čajka (A), Gajarský – Sedlák, Arnošt, Matiášek – Pavel

Spojené státy americké "18"

Saville – Krygier, Ch. Krygier, Ferrandino, Demin, Semik, Mackinnon (A), Samuelsson – Haskins, Caponi, Donovan – Hall, Drury (C), Hain – Randl (A), Jenkins, McLaughlin – Meyer, Lapointe, Jensen – Savage

Češi vstoupili do veledůležitého utkání nejlépe, jak mohli. Střondala nabil na levé straně volnému ADAMU GAJARSKÉMU a ten svou tvrdou ranou využil početní výhodu po vyloučení Randla. Zvýšit mohl Lauko, který ujel do brejku po návratu z trestné lavice, nicméně diváci si museli počkat až do samotného závěru první periody.

JAN JENÍK opět ukázal svůj mistrovský výběr místa, když se k němu odrazil kotouč po dělovce Pláška a zákroku Savilla. Tygří útočník si věděl rady. V pětadvacáté minutě už Češi vedli 3:0. LIBOR ZÁBRANSKÝ si vyčkal na správný moment během přesilové hry a táhlou ranou z mezikruží propálil vše, co mu stálo v cestě.

Američané se dočkali snížení. Po velké mele v brankovišti, uspěl RYAN SAVAGE, jenž dotlačil kotouč za brankovou čarou. Vzápětí reagoval VOJTĚCH STŘONDALA. Ten vypálil z pravé strany, dojel puk a napodruhé překonal maskovaného muže. U branky asistoval Jeník.

Pouhou minutu po začátku třetí třetiny celek ze zámoří snížil. Kotouč se odrazil k JACKOVI DRUHYMU a ten skóroval. S blížícím se koncem ale Češi utkání rozhodli. Po vyloučení Lapointeho si našel místo MICHAL KVASNICA tvrdou ranou ke vzdálenější tyči.

O pouhou minutu a devatenáct vteřin později nahrál Pekař JAKUBU LAUKOVI. Ten se uvolnil přes beka, zamířil k bližší tyči a mohl začít oslavovat.

V samotném závěru zápasu odešel na trestnou lavici Arnošt, avšak JAN JENÍK ukořistil kotouč, kličkou během akce jeden na jednoho obehrál beka a tváří v tvář Savillovi uspěl. Odpovědět stihl ještě sedmnáct vteřin před koncem BLAKE MCLAUGHLIN, ale na výsledku již tato trefa nic nezměnila. V semifinále, které se uskuteční v pátek od 19:00, se svěřenci trenéra Bruka vítězem skupiny B Ruskem.

Ostatní výsledky třetího hracího dne

Švédsko - Švýcarsko 4:2
Rusko - Finsko 3:1
Kanada - Slovensko 6:1