Report ze zápasu

Jeník znovu skóroval, Češi půjdou v semifinále na Rusy

09.08.2017Kryštof Rossmann

Jeník znovu skóroval, Češi půjdou v semifinále na Rusy

Břeclav/Liberec - Česká reprezentace vybojovala v utkání proti USA postup do semifinále Memoriálu Ivana Hlinky. Střetne se s vítězem skupiny B Ruskem. Jan Jeník zaznamenal v utkání 2+1, čímž se vyhoupl na pozici nejproduktivnějšího hráče turnaje, Matěj Pekař asistoval.

H3 v St 9.8. 19:00
7 : 3
(2:0, 2:1, 3:2)
Česká republika "18"
Spojené státy americké "18"

Komentář k utkání

Češi vstoupili do veledůležitého utkání nejlépe, jak mohli. Střondala nabil na levé straně volnému ADAMU GAJARSKÉMU a ten svou tvrdou ranou využil početní výhodu po vyloučení Randla. Zvýšit mohl Lauko, který ujel do brejku po návratu z trestné lavice, nicméně diváci si museli počkat až do samotného závěru první periody.

JAN JENÍK opět ukázal svůj mistrovský výběr místa, když se k němu odrazil kotouč po dělovce Pláška a zákroku Savilla. Tygří útočník si věděl rady. V pětadvacáté minutě už Češi vedli 3:0. LIBOR ZÁBRANSKÝ si vyčkal na správný moment během přesilové hry a táhlou ranou z mezikruží propálil vše, co mu stálo v cestě.

Američané se dočkali snížení. Po velké mele v brankovišti, uspěl RYAN SAVAGE, jenž dotlačil kotouč za brankovou čarou. Vzápětí reagoval VOJTĚCH STŘONDALA. Ten vypálil z pravé strany, dojel puk a napodruhé překonal maskovaného muže. U branky asistoval Jeník.

Pouhou minutu po začátku třetí třetiny celek ze zámoří snížil. Kotouč se odrazil k JACKOVI DRUHYMU a ten skóroval. S blížícím se koncem ale Češi utkání rozhodli. Po vyloučení Lapointeho si našel místo MICHAL KVASNICA tvrdou ranou ke vzdálenější tyči.

O pouhou minutu a devatenáct vteřin později nahrál Pekař JAKUBU LAUKOVI. Ten se uvolnil přes beka, zamířil k bližší tyči a mohl začít oslavovat.

V samotném závěru zápasu odešel na trestnou lavici Arnošt, avšak JAN JENÍK ukořistil kotouč, kličkou během akce jeden na jednoho obehrál beka a tváří v tvář Savillovi uspěl. Odpovědět stihl ještě sedmnáct vteřin před koncem BLAKE MCLAUGHLIN, ale na výsledku již tato trefa nic nezměnila. V semifinále, které se uskuteční v pátek od 19:00, se svěřenci trenéra Bruka vítězem skupiny B Ruskem.

Ostatní výsledky třetího hracího dne

Švédsko - Švýcarsko 4:2
Rusko - Finsko 3:1
Kanada - Slovensko 6:1

Tygří stopa

Jan Jeník 5+1
Matěj Pekař 0+1

Branky a nahrávky
Branky a nahrávky: 1. Gajarský (Střondala), 20. Jeník (Plášek, Adámek), 25. Zábranský (Dluhoš), 37. Střondala (Jeník), 49. Kvasnica (Blümel, Klejna), 51. Lauko (Pekař), 60. Jeník – 35. Savage (Samuelsson), 41. Drury (Randl, Krygier), 60. McLaughlin (Hain). Rozhodčí: Pešina, Hradil – Tošenovjan, Ganger Diváci: 2 145.

Krátké zprávy

MLÁDEŽ

Hrabík v reprezentaci!
Kryštof Hrabík byl nominován Turnaj čtyř zemí reprezentačního výběru U20 ve Finsku. Klání se uskuteční v termínu od 20.-27. srpna ve Vierumäki.
před 2 dny
Sýkorová na sraz!
Tygřice Karolína Sýkorová se zúčastní přípravného kempu českého národního týmu dívek do šestnácti let v Blansku! Samotný kemp se v moravské metropoli koná od 25. do 27. srpna.
pondělí 14.8.2017
Přípravné zápasy!
Článek o výsledcích přípravných duelů všech mládežnických celků byl aktualizován. Podívat se na soupis můžete zde.
sobota 12.8.2017

DALŠÍ AKTUALITY

Na Hradec za 50 korun!
Na souboj proti účastníkovi Ligy mistrů Hradci Králové se dostanete za 50 korun. Buďte u posledního přípravného utkání před startem ostré části sezóny! Více si přečtěte zde.
středa 16.8.2017

Social stream