Report ze zápasu

Jeník znovu skóroval, Češi půjdou v semifinále na Rusy

09.08.2017Kryštof Rossmann

Jeník znovu skóroval, Češi půjdou v semifinále na Rusy

Břeclav/Liberec - Česká reprezentace vybojovala v utkání proti USA postup do semifinále Memoriálu Ivana Hlinky. Střetne se s vítězem skupiny B Ruskem. Jan Jeník zaznamenal v utkání 2+1, čímž se vyhoupl na pozici nejproduktivnějšího hráče turnaje, Matěj Pekař asistoval.

H3 v St 9.8. 19:00
(2:0, 2:1, 3:2)
Česká republika "18"
Spojené státy americké "18"

Komentář k utkání

Češi vstoupili do veledůležitého utkání nejlépe, jak mohli. Střondala nabil na levé straně volnému ADAMU GAJARSKÉMU a ten svou tvrdou ranou využil početní výhodu po vyloučení Randla. Zvýšit mohl Lauko, který ujel do brejku po návratu z trestné lavice, nicméně diváci si museli počkat až do samotného závěru první periody.

JAN JENÍK opět ukázal svůj mistrovský výběr místa, když se k němu odrazil kotouč po dělovce Pláška a zákroku Savilla. Tygří útočník si věděl rady. V pětadvacáté minutě už Češi vedli 3:0. LIBOR ZÁBRANSKÝ si vyčkal na správný moment během přesilové hry a táhlou ranou z mezikruží propálil vše, co mu stálo v cestě.

Američané se dočkali snížení. Po velké mele v brankovišti, uspěl RYAN SAVAGE, jenž dotlačil kotouč za brankovou čarou. Vzápětí reagoval VOJTĚCH STŘONDALA. Ten vypálil z pravé strany, dojel puk a napodruhé překonal maskovaného muže. U branky asistoval Jeník.

Pouhou minutu po začátku třetí třetiny celek ze zámoří snížil. Kotouč se odrazil k JACKOVI DRUHYMU a ten skóroval. S blížícím se koncem ale Češi utkání rozhodli. Po vyloučení Lapointeho si našel místo MICHAL KVASNICA tvrdou ranou ke vzdálenější tyči.

O pouhou minutu a devatenáct vteřin později nahrál Pekař JAKUBU LAUKOVI. Ten se uvolnil přes beka, zamířil k bližší tyči a mohl začít oslavovat.

V samotném závěru zápasu odešel na trestnou lavici Arnošt, avšak JAN JENÍK ukořistil kotouč, kličkou během akce jeden na jednoho obehrál beka a tváří v tvář Savillovi uspěl. Odpovědět stihl ještě sedmnáct vteřin před koncem BLAKE MCLAUGHLIN, ale na výsledku již tato trefa nic nezměnila. V semifinále, které se uskuteční v pátek od 19:00, se svěřenci trenéra Bruka vítězem skupiny B Ruskem.

Ostatní výsledky třetího hracího dne

Švédsko - Švýcarsko 4:2
Rusko - Finsko 3:1
Kanada - Slovensko 6:1

Tygří stopa

Jan Jeník 5+1
Matěj Pekař 0+1

Branky a nahrávky
Branky a nahrávky: 1. Gajarský (Střondala), 20. Jeník (Plášek, Adámek), 25. Zábranský (Dluhoš), 37. Střondala (Jeník), 49. Kvasnica (Blümel, Klejna), 51. Lauko (Pekař), 60. Jeník – 35. Savage (Samuelsson), 41. Drury (Randl, Krygier), 60. McLaughlin (Hain). Rozhodčí: Pešina, Hradil – Tošenovjan, Ganger Diváci: 2 145.

Kontumace Zlína
Utkání kategorie U20 proti zlínským Beranům, které se odehrálo 1. prosince, bylo kontumováno ve prospěch našeho celku. Neoprávněný start si totiž připsal obránce David Martínek, jenž v předchozích duelech inkasoval dva desetiminutové tresty. Ševci vyhráli duel 5:4 po prodloužení, nyní ale svěřencům trenéra Valdemara Jiruše připadly do vyrovnané tabulky dva body navíc.
sobota 9.12.2017
Hrabík na kemp!
Kryštof Hrabík byl trenérem Filipem Pešánem nominován na přípravný kemp kategorie U20 před mistrovstvím světa v ledním hokeji, který se uskuteční v Niagara Falls (USA). Šanci dostane i bývalý Tygr Marek Zachar.
středa 6.12.2017
Souhrny sport. tříd
Na tomto odkaze naleznete souhrn ligy starších žáků. Sedmáci okupují první příčku tabulky, osmáci jsou třetí.
čtvrtek 30.11.2017