Junioři další body nepřidali, vynulovala je Plzeň

Plzeň/Liberec - Další potřebné body tygří junioři nepřidali. V Plzni nedokázali vyzrát na Adama Zemana a naopak sami inkasovali tři branky. Jejich program pokračuje už v sobotu, když nastoupí proti Karlovým Varům.

34.kolo, pátek 20. ledna 2017
3:0
(1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 17. Vracovský (Chalupa, Kaňák), 40. Chalupa (Kodýtek, Kvasnička), 60. Pokorný (Kodýtek, Kokoška). Rozhodčí: Hucl – Jelínek, Šimán. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 38:26. Diváci: 60.

HC Škoda Plzeň

Zeman – Staněk, Kvasnička, Váchal, Kaňák, Novák, Pokorný – Kantner, Hanzlík, Kodýtek, Vavřička, Pour, Chalupa, J. Roubal, Kokoška, Vracovský (C), D. Roubal, Eret, Rubner

Polášek – Turek, Klinger (C), Turský, Benák, Kunst, Korecký, Starosta – Janele, Průžek, Beran, Wiencek, Jeník, Nezbeda, Jursa, Kačírek, Burda, Chlum, Bělohorský

Junioři nutně potřebovali v duelu s Plzní vyhrát, nicméně úvodní třetina se jim příliš nevydařila. Již po pěti minutách se se štěstím dostal ke kotouči Marek Rubner, který ho okamžitě nasměroval na zařízení. Polášek samotný pokus i následnou dorážku zneškodnil. Ve druhé polovině úvodní periody se do samostatného úniku propracoval Jakub Vavřička, jenž nezužitkoval svůj blafák do forhendu jen kvůli výbornému zásahu libereckého gólmana betonem.

Inkasované brance během úvodního dějství však Polášek nedokázal zabránit, nejprve šelmy nevyužily únik dvou hráčů na brankáře během oslabení a poté domácí skórovali. Po nepřehledné situaci se před zařízením nejlépe zorientoval Tomáš Vracovský. Jak Plzeň skončila první periodu, začala tu druhou. Ve dvaadvacáté minutě trefil Rubner tyč a poté Vavřička do přesného pasu lehce vložil těsně před Poláškem hůl. Kotouč zamířil těsně vedle branky.

Brankou ještě neskončil ani tečovaný pokus Lukáše Kaňáka, jenž podruhé během zápasu zazvonil na tyč. Třicet vteřin před koncem druhé periody se Indiáni radovali podruhé, Kodýtek přenechal puk zadovkou Matěji Chalupovi. Ten si puk stáhl a poslal ho neomylně do šibenice.

Do závěrečné periody nastoupili Tygři aktivně, ale Wiencek nasměroval svůj pokus pouze do Zemanovy lapačky. Jenže po minutě hry se Matyáš Kačírek provinil podražením. To naše mužstvo v jeho útočné aktivitě zbrzdilo a naopak hosty uklidnilo. Indiáni si drželi svůj pohodlný náskok až do samotného závěru. V sedmapadesáté minutě navíc skočil obětavě do střely Západočechů Martin Starosta a na střídačku putoval za pomoci spoluhráčů. V samotném závěru ještě svěřenci trenéra Valdemara Jiruše zkusili hru v šesti hráčích umocněnou odvoláním gólmana, nicméně Plzeň už dramatický závěr nepovolila. Skóre uzavřel trefou do opuštěného zařízení Jakub Pokorný.

Valdemar Jiruš
„My jsme měli dobrý vstup do utkání, ale nedali jsme gól. Následná nevyužitá přesilová hra nás dostala dolů, soupeř naopak přesilovku využil. My jsme dnes směrem do ofenzivy nesehráli dobré utkání, neměli jsme útočníka, který by dal gól a vzal to na sebe. Plzeň byla agresivnější a hladovější, šla více do koncovky. Hlavně druhý gól sehráli moc dobře, my jsme jen odcouvali, ale všechno pramenilo z chyby našeho útočníka ve středním pásmu… I když na to pořád upozorňujeme, že se to nesmí stávat. V závěru jsme odvolali gólmana, ale ani to nakonec nepomohlo, soupeř nás po chybě hned potrestal. Máme hodně mladý tým, a pokud hrajeme proti takovému soupeři, který plní systém, tak naši mladí kluci se s tím těžko popasují. Ale pro nás je to obrovská zkušenost, soupeři gratulujeme a jedeme dál.“

Ivan Vlček
„Z utkání jsme měli větší obavy, ale hráli jsme soustředěně, na všechny čtyři útoku. Gólman nás podržel, celkově to z naší strany bylo dobré, nebyly tam žádné výpadky v tempu a chyby. Kluci to zahráli moc dobře.“