Junioři deklasovali Karlovy Vary, Energii nastříleli 7 branek!

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Karlovy Vary/Liberec - Junioři v Karlových Varech dominovali a domácímu celku nastříleli hned sedm branek. Jejich ztráta na play-off však stále činí dvanáct bodů. Čtyřmi body se v duelu prezentoval Jan Jeník, který třikrát asistoval a jednou sám skóroval.

35.kolo, sobota 21. ledna 2017

Branky a nahrávky: 4. Nezbeda (Beran), 8. Turek, 14. Janele (Korecký, Jeník), 26. Klinger (Turský, Jeník), 28. Průžek (Burda, Jeník), 41. Chlum (Nezbeda, Klinger), 46. Jeník (Průžek). Rozhodčí: Svoboda – Pešek, Malý. Vyloučení: 4:2 navíc Vodička (KVA) 5 + do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 19:34. Diváci: 45.

HC Energie Karlovy Vary

Špírek (8. Kuchař) – Pajk, Brabec, Přibyl, Vodička, Beer, Vápeník – Horký, Janata, Tlačil, Kovář, Hendrych, Kurfürst, Svoboda, Procházka, Hauzr, Salnikov

Žajdlík – Turek, Klinger, Turský, Benák, Kunst, Korecký – Janele, Průžek, Beran, Wiencek, Jeník, Nezbeda, Kursa, Kačírek, Burda, Chlum, Kadlec, Bělohorský

Tygři jako kdyby v duelu s karlovarskou Energií chtěli za každou cenu nechat zapomenout na předchozí prohru 0:3 na ledě Plzně. Vstup do utkání byl excelentní, po necelých čtyřech minutách hry posunul Beran kotouč na Tomáše Nezbedu a ten precizně provedenou kličkou do bekhendu otevřel skóre. Netrvalo příliš dlouho a Jan Turek tvrdou ranou vyhnal Špírka z branky.

Jenže střídání brankářů Západočechům nepomohlo, šelmy přečkaly dvě přesilovky soupeře po vyloučení Jursy s Jeníkem a samy skórovaly! Albert Janele si všiml chumlu, který znemožňoval Kuchařovi dobrý výhled a puk poslal přesně mimo dosah maskovaného muže.

Matěj Žajdlík
Matěj Žajdlík vychytal třetí čisté konto v sezóně

Brankostroj nezbrzdila ani přestávka, téměř ve stejný čas byli vyloučení na straně domácích Beer s Brabcem a Tygři trestali. Nejprve vyžil dvojnásobnou početní výhodu tvrdou ranou Michael Klinger a těsně po skončení druhé přesilovky neudržel Kuchař Burdovu střelu, čehož využil Jiří Průžek.

Energetici se následně herně zlepšovali, ale zastavil je faul Vodičky, za který obránce Energie putoval do kabin. Pětiminutová početní výhoda nezůstala bez odpovědi. Nezbeda si všiml před zařízením volného Chluma a skóre se měnilo pošesté.

V šestačtyřicáté minutě uvolnil Průžek Jeníka a šikovný forvard svůj brejk proměnil. Tygři ani přes pohodlné vedení nepolevili a stále šlapali jako dobře namazaný stroj. Chlum dokonce v závěru utkání trefil tyč. Matěj Žajdlík nakonec za svá záda nepustil ani jednu z devatenácti střel soupeře. Naše mužstvo stále ztrácí na play-off dvanáct bodů.

35.kolo, sobota 21. ledna 2017

HC Energie Karlovy Vary