Junioři porážejí na domácím ledě Litvínov! Rozhodla druhá třetina

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Liberec - Liberečtí junioři přivítali v pátek ve Svijanské aréně Chemiky z Litvínova, proti kterým nastoupili v posilněné sestavě. Téměř celé utkání dominovali a dvoubrankové vedení si utvořili ve druhé třetině, které si pak po zbytek utkání zodpovědně udrželi!

26. kolo, pátek 13. prosince 2019
3:1
(1:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 20. Aubrecht (Hampl, Jansa), 23. Hujer (Šedivý, Rossmy), 39. Jansa (Rossmy, Čajan) – 28. Skuhrovec (Vopat, Bártek). Rozhodčí: Jechoutek – Axman, Povová. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 43:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Čajan – Aubrecht (A), Šedivý, Hampl, Charvát (C), Kovář, Žůrek, Křepelka, Hujer, Šafařovský (A), Adamec, Jansa, Strnad, Trunda, Liška, Nezbeda, Rossmy, Šeliga, Žemba.

HC VERVA Litvínov

Zajíček (Pejsař) – Bártek (C), Hocelík, Baláž, Kitzberger, Háva, Miškovič, Skuhrovec, Kysela (A), Vopat, Stehlík, Limanovský, Bartoš, Slavík, Jouza, Fišer, Kovačič.

V úvodu utkání nebylo k vidění moc střel. Tu nebezpečnější předvedl až Jan Žemba, když se prokličkoval až před hostujícího Šimona Zajíčka, který jeho střelu ze zápěstí vyrazil betony. Při první přesilovce Litvínova nastal po nahození zmatek u liberecké svatyně, kde mohli hosté otevřít skóre, ale následující dvě střely pokryly obětaví tygří obránci. V poslední minutě první třetiny si Liberečtí vybojovali přesilovku, kterou proměnil David Aubrecht! Ten prudce vypálil od modré a mířil přesně - 1:0.

Ve druhé dvacetiminutovce Tygři udeřili hned na začátku. Litvínovský celek ztratil puk ve svém vlastním pásmu a toho skvěle využil Jakub Hujer, který šikovně obehrál obránce a chytře zakončil za záda hostujícího brankáře - 2:0! O několik minut později ve hře čtyři na čtyři se prosadili Chemici, kdy se trefil David Skuhravec ke vzdálenější tyči - 2:1.

Liberec byl aktivnější a častěji se dostával do šancí. Jedna z těch větších nastala při přečíslení dva na jednoho, kdy Jakub Hujer nakonec nahrál Petru Šafařovskému, jenž zakončoval u levé tyče, ale pozorný Šimon Zajíček se blýskl skvělým zákrokem. Ve 38. minutě mohli diváci vidět další fantastickou akci, kdy se Filip Jansa dostal do dobré pozice na pravé straně a svůj tým poslal do dvoubrankového vedení zásahem do šibenice - 3:1!

Ve třetí periodě se předvedl v úniku Bennet Rossmy, který naprosto ukázkově trefil pravý horní růžek litvínovské svatyně, a vypadalo to na jasný gól, nicméně zazvonila pouze tyč! Domácí celek nepolevil ani na chvilku. Při početní výhodě vyslal razantní střelu Petr Šafařovský, ale Šimon Zajíček se na poslední chvíli přesunul a puk chytil s nataženou paží!

Chemici nedokázali ke konci utkání výsledek jakkoliv zvrátit i přes odkrytou branku v závěru. Liberečtí junioři si tak spolu s hráči z Benátek zaslouženě berou tři body!

„Dnes bylo na ledě cítit, že jsme měli kluky, kteří hrají normálně za Benátky, takže to bylo znát. Myslím si, že jsme měli být o dominantnější celé utkání. Více méně jsme ale soupeře k ničemu nepustili, takže dobrý zápas. V téhle sestavě bychom měli vyhrávat.“

Radek Mrázek
„První třetinu jsme měli asi strach, kluci viděli nálepky Chance ligy na helmách libereckých hráčů, takže se asi báli, jinak si to neumím vysvětlit. Soupeře jsme si nechali utéct do dvoubrankového vedení. Ve druhé třetině jsme trošku zvýšili úsilí a dali gól, ale místo abychom pak srovnali, tak jsme po zbytečné chybě dostali třetí gól a to rozhodlo.“