Junioři v závěru zabojovali, Litvínovu podlehli v prodloužení

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Junioři Bílých Tygrů za sebou mají vstup do extraligového ročníku. Jejich soutěž začala už netypicky v polovině srpna, přesto měl zápas s Litvínovem vysokou úroveň. Liberečtí sice prohráli v 5:6 prodloužení, přesto si za bojovnost a vyrovnání v poslední minutě vysloužili pochvalu.

1. kolo, pondělí 18. srpna 2014
5:6p
(0:1, 3:3, 2:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Král (Hrníčko), 28. Kalfiřt, 35. Hrníčko (Král, Lakatoš), 50. Král (Arlt), 60. Ordoš (Lakatoš) – 16. Cvrk (Řehoř), 33. Štěpka (Baránek, Řehoř), 39. Baránek (Cvrk), 40. Baránek (Válek), 46. Řehoř (Cvrk, Stříbrný), 63. Řehoř (Stříbrný). Rozhodčí: Hribik – Blümel, Kis. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 59. Střely na branku: 36:42. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:5, 5:5, 5:6.

Stezka – Mrázek, Klinger, Arlt, Beránek, Pálek, Zedek, Tržický – Babec, Hrníčko, R. Šír, Kalfiřt, Král, Kratochvíl, Jedlička, Vondráček, Lakatoš, Ordoš, Havlas, Heřmánek.

HC VERVA Litvínov

Spěšný – Jonák, Moravec, Beránek, Cvrk, Sklenička, Vostárek, Šefl – Řehoř, Čapek, Weitz, Stříbrný, Ujfaluši, Sýkora, Šimeček, Válek, Štěpka.

Začátek první třetiny patřil zcela jasně hráčům Litvínova, jejichž převahu podpořila i přesilová hra. Liberec se aktivitou postupně dotahoval a místy byli právě domácí hráči lepším ze soupeřů. Ostatně také první vážnější situace se zrodila z liberecké snahy. Králova teč ale poslala kotouč těsně vedle branky. Stezka se naopak zapotil, když jeho brankoviště dobýval, nakonec neúspěšně, Řehoř.

Ve 12. minutě už se domácí smečka radovala. Kotouč zazvonil o tyč a všichni byli přesvědčeni, že následně zamířil za brankovou čáru a znovu se odrazil ven. Sudí ale byli jiného názoru, a protože neviděli kotouč jasně za čárou, skóre se neposouvalo. Jinak už tomu bylo za několik málo minut. Litvínovský Řehoř čistě vyhrál buly na modrou čáru a obránce David Cvrk pověsil kotouč pod horní tyč.

Před první sirénou ještě měli šance na změnu vývoje utkání hráči obou týmů, nikomu se to však nepodařilo a do kabin se šlo za stavu 0:1.

Zatímco první třetina příliš gólové radosti nepřinesla, druhá to vynahradila. Hned na jejím začátku se střelou po vhazování prosadil Zdeněk Král a vyrovnal. O několik minut později se v chumlu na brankovišti nejobratněji pohyboval Jakub Kalfiřt, jenž pár vteřin po konci přesilovky poslal Tygry do vedení.

Litvínov se nechtěl nechat zahanbit a za pět minut bylo znovu vyrovnáno. Dominik Štěpka dostal prostor na levém křídle a poslal kotouč mezi Stezkovy betony. Vzápětí se do vedení dostali domácí, když skvělou kombinaci předvedli Lakatoš, Král a zakončující Dominik Hrníčko. Do konce zbývalo málo přes pět minut a vypadalo to, že si domácí vedení pohlídají.

Jenže pak přišla série přesilových her Litvínova a skóre se znovu otáčelo. O vyrovnání se čase 38:40 dělovkou od modré postaral Marek Baránek a 27 vteřin před sirénou se znovu Marek Baránek v obdobné situaci nemýlil.

Byli to tedy znovu litvínovští, kdo zamířil do šatny s jednobrankovým náskokem - tentokrát 4:3. Zkraje třetího dějství se pak hostům náskok povedlo ještě navýšit. Skvěle hrající Ivan Řehoř stál na konci další povedené kombinace a do odkryté liberecké klece poslal pátý úder.

Bílí Tygři se ale nevzdávali a jejich úsilí se jim nakonec vyplatilo. Nejprve se dokázal prosadit Zdeněk Král, který patřil mezi nejlepší Tygry zápasu, a deset minut před koncem základní hrací doby ztráceli domácí jedinou branku.

Modrobílí dlouho tlačili soupeře bez viditelného výsledku a v závěru se jim příliš nedařilo. Když se ale šance naskytla, využili ji beze zbytku. Jan Ordoš si našel vyražený kotouč a 32 vteřin před sirénou vyrovnal na 5:5.

Na řadu tak přišlo prodloužení. V něm měli lehce navrch domácí, ale radovali se nakonec hosté. Byl to znovu Ivan Řehoř, kdo promluvil do děje zápasu, tentokrát naposledy, a střelou z mezikruží rozhodl o bodu navíc pro Litvínov.