Junioři zakončili sezónu čistým kontem a výhrou na ledě Pardubic

Pardubice/Liberec - Zatímco libereckým juniorům už v posledním kole o nic nešlo, Dynamo stále mělo šanci na postup do vyřazovacích bojů. Svěřenci trenéra Valdemara Jiruše však svému soupeři nepovolili ani jednu braku a zakončili tak tento ročník výhrou.

44.kolo, čtvrtek 02. března 2017
0:3
(0:1, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 19. Nezbeda (Starosta), 22. Janele, 27. Průžek (Janele, Bělohorský). Rozhodčí: Vokřál – Marek, Ovsík. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 70. Střely na branku: 26:29. Průběh utkání: 0:3.

HC Dynamo Pardubice

Klouček – Trejbal, Horyna, Faltys, Kučera, Šklíba, Zukal, Mert – Zadina, Hoskovec, Martinec, Dušek, Voženílek, Rohlík, Kaut, Kubišta, Kusý, Štefka, Zídek

Žajdlík – Turek, Klinger, Benák, Korecký, Husa, Starosta – Janele, Průžek, Vlach, Beran, Wiencek, Nezbeda, Jursa, Chlum, Bělohorský

Utkání začalo ve svižném tempu a hra se přelévala ze strany na stranu. První výraznější moment přišel ve třetí minutě. Ihned po vhazování v útočném pásmu Dynama nebezpečně pálil Filip Zadina, Žajdlík ale stihl zareagovat včas. Do velké šance se poté na druhé straně probojoval Petr Wiencek, který obkroužil branku a jen tak tak se mu nepovedlo zakončit do skoro odkryté klece! Necelé dvě minuty před koncem úvodního dějství přišel první gólový moment. Martin Starosta přihrávkou do jízdy uvolnil Tomáše Nezbedu, který příklepem propálil Kloučka a otevřel skóre – 0:1. Na šance nevýrazná první třetina skončila za jednobrankového vedení libereckého celku.

Hned v úvodu prostřední dvacetiminutovky přišel asi rozhodující moment zápasu. Pardubičtí hráli sice dvojnásobnou početní výhodu, ta se jim ale vůbec nepovedla! Díky špatné přihrávce se Severočeši dostali do úniku dva na jednoho a Albert Janele jej vyřešil přesnou střelou do šibenice – 0:2 O několik chvil později se ocitl sám před Žajdlíkem Zadina, liberecký maskovaný muž si však dokázal poradit.

Následně se hráčům z města pod Ještědem naskytla příležitost přesilové hry. A dokázali ji využít! Na pravém kruhu pro vhazování se ke střele dostal Jiří Průžek, jehož pokus byl ještě cestou na branku tečován a Klouček už nestihl zareagovat – 0:3. Pardubičtí se stále snažili snížit, pokaždé ale narazili na výtečného Žajdlíka. V další liberecké přesilovce mohl podruhé vsítit branku Nezbeda, který ovšem mířil příliš přesně a trefil tyč!

Závěrečné dějství moc zajímavých momentů nepřineslo. Výraznější šanci na změnu skóre měli až ve 48. minutě Matouš Bělohorský a hned z protiútoku domácí Miroslav Rohlík. Oba stáli sami před brankáři soupeře, ale ani jednomu se nepodařilo vstřelit branku.

Tygři hráli uvolněně. Zato Dynamo potřebovalo vyhrát, aby mohlo doufat v postup do play off. Proto také už osm minut před koncem, kdy putoval na trestnou lavici Wiencek, zkusili hru bez brankáře s šesti hráči v poli. Ani to jim však nepomohlo. Liberečtí junioři nepovolili soupeři ani jeden gól a zakončili tak sezónu 2016/17 výhrou. Po posledním 44. kole se tak umístili na konečném 12. místě.