Report ze zápasu

Junioři zdolali Slavii až v prodloužení

12.09.2014David Mencl, Tomáš Dolejš

Junioři zdolali Slavii až v prodloužení

Praha/Liberec - V pátek večer se vydali liberečtí junioři do Prahy, kde stanuli na ledě proti zdejší Slavii. K vidění byl v hlavním městě vyrovnaný duel, který dospěl až do prodloužení. Zde dokázal rozhodnout Martin Šír a Tygři si tak vezou domů alespoň dva body.

8. kolo v Pá 12.9.2014
   2 : 3 p
(1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
HC Slavia Praha
Bílí Tygři Liberec

Komentář k utkání

Do utkání vstoupili lépe slávisté, kteří si v úvodních minutách vytvořili menší tlak. Po několika nepřesných zakončení se kotouč dostal na modrou čáru k Marku Novákovi, jehož tvrdý pokus tečoval Michal Fortelka přesně mimo dosah libereckého brankáře. Blízko vyrovnání byl Jedlička, který obral na červené Kottka, a mířil sám na Frodla. Ten ale jeho pokus dokázal zastavit.

Na druhé straně zase mohl navýšit vedení Marek Novák. Jeho nahození, které Stezka vůbec neviděl, skončilo pouze na tyčce. Ještě před koncem prvního dějství se hosté přece jen dočkali vyrovnání. V přesilové hře usměrnil Samuel Solenský do domácí svatyně nepřesnou ránu Arlta.

Ve vlastním oslabení byl v úvodu druhé periody seknut Ječný, který pláchl hostujícím obráncům. Následné trestné střílení ovšem sám faulovaný neproměnil. To se sešívaným vymstilo, zanedlouho se totiž Bílí Tygři dostali do vedení. Těsně po návratu vyloučeného Straky mířil přesně nad Frodlův beton Zdeněk Král.

Třetí dvacetiminutovka začala velkou příležitostí Jedličky, který se ocitl sám před Frodlem, bekhendovou kličku ale nedotáhl do úspěšného konce. Následoval nápor domácích, díky kterému se stav střetnutí znovu srovnal. Saňa vyslal do přečíslení Filipa Hlinku a Furcha. První jmenovaný vzal odpovědnost na sebe, položil si obránce a našel skulinku mezi Stezkovými betony.

Blízko rozhodnutí byli červenobílí necelých sedm minut před závěrem třetí části. Kotouč totiž po povedené Vyskočilově teči pouze orazítkoval tyčku a odrazil se do rohu. Klání tak dospělo do prodloužení, ve kterém měli nejdříve výhodu jednoho muže na ledě Pražané. Svoji šanci na výhru však promarnili. Co se nepovedlo domácím, to dokázali hosté. Díky vyloučení Navrátila rozhodl o osudu utkání tvrdou ranou od modré Martin Šír.

Branky a nahrávky
Branky a nahrávky: 8. Fortelka (M. Novák), 43. Hlinka (Saňa) – 19. Solenský (Arlt, Šír), 25. Král (Hrníčko), 64. M. Šír (Král). Rozhodčí: Pavlovič – Ondráček, Komárek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 58. Střely na branku: 43:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3p.

Hrabík v reprezentaci!
Kryštof Hrabík byl nominován Turnaj čtyř zemí reprezentačního výběru U20 ve Finsku. Klání se uskuteční v termínu od 20.-27. srpna ve Vierumäki.
před 2 dny
Sýkorová na sraz!
Tygřice Karolína Sýkorová se zúčastní přípravného kempu českého národního týmu dívek do šestnácti let v Blansku! Samotný kemp se v moravské metropoli koná od 25. do 27. srpna.
pondělí 14.8.2017
Přípravné zápasy!
Článek o výsledcích přípravných duelů všech mládežnických celků byl aktualizován. Podívat se na soupis můžete zde.
sobota 12.8.2017