Report ze zápasu

Junioři zdolali Slavii až v prodloužení

12.09.2014David Mencl, Tomáš Dolejš

Junioři zdolali Slavii až v prodloužení

Praha/Liberec - V pátek večer se vydali liberečtí junioři do Prahy, kde stanuli na ledě proti zdejší Slavii. K vidění byl v hlavním městě vyrovnaný duel, který dospěl až do prodloužení. Zde dokázal rozhodnout Martin Šír a Tygři si tak vezou domů alespoň dva body.

8. kolo v Pá 12.9.2014
   2 : 3 p
(1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
HC Slavia Praha
Bílí Tygři Liberec

Komentář k utkání

Do utkání vstoupili lépe slávisté, kteří si v úvodních minutách vytvořili menší tlak. Po několika nepřesných zakončení se kotouč dostal na modrou čáru k Marku Novákovi, jehož tvrdý pokus tečoval Michal Fortelka přesně mimo dosah libereckého brankáře. Blízko vyrovnání byl Jedlička, který obral na červené Kottka, a mířil sám na Frodla. Ten ale jeho pokus dokázal zastavit.

Na druhé straně zase mohl navýšit vedení Marek Novák. Jeho nahození, které Stezka vůbec neviděl, skončilo pouze na tyčce. Ještě před koncem prvního dějství se hosté přece jen dočkali vyrovnání. V přesilové hře usměrnil Samuel Solenský do domácí svatyně nepřesnou ránu Arlta.

Ve vlastním oslabení byl v úvodu druhé periody seknut Ječný, který pláchl hostujícím obráncům. Následné trestné střílení ovšem sám faulovaný neproměnil. To se sešívaným vymstilo, zanedlouho se totiž Bílí Tygři dostali do vedení. Těsně po návratu vyloučeného Straky mířil přesně nad Frodlův beton Zdeněk Král.

Třetí dvacetiminutovka začala velkou příležitostí Jedličky, který se ocitl sám před Frodlem, bekhendovou kličku ale nedotáhl do úspěšného konce. Následoval nápor domácích, díky kterému se stav střetnutí znovu srovnal. Saňa vyslal do přečíslení Filipa Hlinku a Furcha. První jmenovaný vzal odpovědnost na sebe, položil si obránce a našel skulinku mezi Stezkovými betony.

Blízko rozhodnutí byli červenobílí necelých sedm minut před závěrem třetí části. Kotouč totiž po povedené Vyskočilově teči pouze orazítkoval tyčku a odrazil se do rohu. Klání tak dospělo do prodloužení, ve kterém měli nejdříve výhodu jednoho muže na ledě Pražané. Svoji šanci na výhru však promarnili. Co se nepovedlo domácím, to dokázali hosté. Díky vyloučení Navrátila rozhodl o osudu utkání tvrdou ranou od modré Martin Šír.

Branky a nahrávky
Branky a nahrávky: 8. Fortelka (M. Novák), 43. Hlinka (Saňa) – 19. Solenský (Arlt, Šír), 25. Král (Hrníčko), 64. M. Šír (Král). Rozhodčí: Pavlovič – Ondráček, Komárek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 58. Střely na branku: 43:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3p.

Havlín zůstává Tygrem
Obránce Tomáš Havlín, jenž v Liberci prošel všemi mládežnickými kategoriemi, podepsal s klubem novou dvouletou smlouvu a zůstane i nadále Bílým Tygrem. Minulý ročník působil převážně v prvoligových Benátkách, stihl ovšem odehrát i pět utkání v tygřím „áčku“. Více se dočtete zde.
středa 21.6.2017
Bruslení s Tygry!
Nezaznamenali jste ještě akci Bruslení s Tygry, která se koná 10. června v 13 hodin? Přečtěte si článek, kde naleznete bližší informace, naleznete ho tady.
středa 7.6.2017
Tygři v reprezentaci!
Mezi vybranými hráči na dva kempy kategorie U16 jsou hned čtyři Tygři, Filip Kovář navíc působí mezi náhradníky. Kdo dostal od nového trenérského štábu pozvánku? Více se dočtete zde.
pondělí 5.6.2017