Kapitán Novák nasměroval Bílé Tygry k velkému vítězství!

Date of publication Author Radek Vokál

Podruhé za sebou vyprodaná Svijanská aréna viděla napínavou bitvu o čelo tabulky. Kladenští do ní vstoupili úspěšně, Martin Frolík už ve 4.minutě propálil Hniličku. Bílí Tygři ale zápas otočili a v úvodu třetí třetiny zasadili svému soupeři další dva údery, necelou minutu po gólu <b>Václava Nováka</b> (jeho první v sezóně) se trefil Podkonický. Kladno ještě dokázalo i díky gólu Jágra udělat ze zápasu drama, domácí si už ale výhru vzít nenechali a posunuli se na třetí místo tabulky.

8. kolo, pátek 01. října 2004
4:3
(1:1, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 11. Jiruš (Čermák), 25. Plodek (Procházka, Novák), 42. Novák (Kotalík), 43. Podkonický (Rozsíval) - 4. Frolík Martin (Kasík), 48. Kalla (Špelda), 54. Jágr (Patera). Rozhodčí:Florian - Bádal, Kalivoda. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. Diváci: 5000 (vyprodáno).

Hnilička - Holub, Jiruš, Jareš, Duben, Krstev, Hanzlík, Šmíd, Moravec - Čermák, Rataj, Tomajko - Novák, Plodek, Procházka - Vaic, Podkonický, Rozsíval - Vrbata, Kotalík, Nedorost.

Rytíři Kladno

Orct - Ševc, Kaberle T., Čech, Kasík, Zeman, Špelda, Evan, Hořava - Jágr, Gardoň, Frolík - Frolík, Patera, Klimt - Bílek, Kalla, Hořava - Hluchý, Havel, Horna.

Úvod utkání patřil aktivitou domácím, ale první změnu skóre přinesla ve 4. minutě střela Martina Frolíka a do vedení šli hosté z Kladna. Frolík překonal Hniličku střelou po ledě mezi betony. Domácí vyrovnali hru až za několik minut, rychlá branka je trochu rozhodila. Úplné srovnání stavu přinesla 11. minuta. Čermák na modré přesně našel Jiruše a ten tvrdou bombou "vymetl" pravý horní roh Orctovy branky. Po vyrovnávací brance Bílí Tygři ožili, ale ani hosté nezůstávali pozadu. Pěkně střílel Martin Frolík a Klimt, ale Hnilička byl na místě. Na druhé straně se nadvakrát vyznamenal Orct po střelách Nováka. Do konce třetiny už se stav neměnil.

Úvod druhého dějství byl ve znamení tlaku Liberce, Kladno se ale zkušeně bránilo, navíc se pomalu rozehrával Jágr. Ve 25. minutě, chvíli po tom, co se domácí ubránili přesilovce Kladna, dostal přihrávku za obránce Plodek a nadvakrát protlačil puk za Orctova záda. V dalším průběhu druhé třetiny byli domácí lepší, ale nedařilo se jim překonat Orcta, který prokazoval velmi dobrou formu z poslední doby. Ve 31. minutě měl i trochu štěstí, po střele Holuba se puk mihl jen kousek vedle tyče. na druhé straně kontrovali hosté. Ač v oslabení nebezpečně zahrozili před Hniličkou. Další nebezpečný útok vymysleli Kaberle s Jágrem, ale nic z toho nebylo. V samém závěru třetiny předvedl parádní bodyček Krstev a Ševc se jen těžce zdvíhal z ledu.

Úvod třetí třetiny, její první tři minuty byly jako z hokejové učebnice. Ve 42. minutě vstřelil třetí gól Tygrů nadvakrát Václav Novák, kterému přihrával Kotalík. Ještě ani neutichly oslavy a Podkonický po spolupráci s Rozsívalem přidal čtvrtou branku. Kladno ale nesložilo zbraně a ve 48. minutě dopravil do Hniličkovy sítě odražený puk Kalla. Domácí dál hráli dobrý hokej, ale teprve v těchto fázích zápasu se ukázala Jágrova velikost. Byl hodně na ledě, kličkoval, nahrával, střílel, to vše pod "dozorem" i dvou hráčů Liberce. Když už se zdálo, že nápor Kladna slábne, vyhrál v 54. minutě Patera buly a Jágr ihned střílel a trefil se přesně. Kontaktní gól hosty povzbudil a ti vrhli všechny síly do útoku. V závěru zkoušeli i powerplay, ale nepodařilo se jim vyrovnat. Naopak Rataj trefil boční tyč prázdné kladenské branky. Bílí Tygři už zasloužené vítězství uhájili.