Reportáž

Kategorie U16 přesvědčivě porazila Chomutov, Pirátům nadělila pět branek

Liberec - Tygří šestnáctka poměřila síly s výběrem chomutovských Pirátů. Utkání bylo od začátku v režii šelem, které také zaslouženě dokráčeli za ziskem tří bodů po výhře 5:2.

Utkání začalo z obou stran spíše opatrně a snad i kvůli tomu se na první branku čekalo až do osmnácté minuty, kdy Tygry poslal do vedení Adam Měchura po asistenci Jansy. Domácí obrana pracovala v průběhu celého zápasu velmi dobře a brankář Krátký tak neměl mnoho práce.

I v druhé dvacetimintovce se dlouho čekalo na výraznější šance. Domácí si ji ale v polovině utkání vytvořili a po asistenci Folda a Nezbedy zvýšil vedení Tygrů Tomáš Trunda. A vzápětí bylo pro hosty ještě hůře. O minutu později totiž na 3:0 zvýšil William Pray.

Piráti ale nesložili zbraně. Naopak. Ještě v závěru druhé periody dokázali snížit, jmenovitě zásluhou Jiřího Kulicha. Do kabin se tak šlo za stavu 3:1. Tříbrankové vedení si ale šelmy vzaly hned po začátku třetí třetiny zpátky, když se pohotově prosadil Filip Kovář.

To už bylo na chomutovského brankáře Stuchlíka moc, a tak mezi tyče pustil svého náhradníka Šatného. Tomu ale pobyt na hřišti vzápětí také zhořkl, jelikož ve dvaačtyřicáté minutě upravil na 5:1 Petr Gajda.

V samém závěru se Chomutov prosadil podruhé, když svou druhou brankou snížil Jiří Kulich. Bílí Tygři si tak připsali další výhru a potvrdili dobrou výkonnost v nadstavbové skupině.