Kategorie U16 přesvědčivě porazila Chomutov, Pirátům nadělila pět branek

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Liberec - Tygří šestnáctka poměřila síly s výběrem chomutovských Pirátů. Utkání bylo od začátku v režii šelem, které také zaslouženě dokráčeli za ziskem tří bodů po výhře 5:2.

XII.kolo, čtvrtek 08. února 2018
5:2
(1:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 18. Měchura (Jansa), 31. Trunda (Nezbeda, Folda), 32. Pray (Jansa, Šedivý), 41. Kovář (Strnad, Bohm), 42. Gajda (Trunda) – 36. Kulich (Príhoda, Holka), 59. Kulich (Holka). Rozhodčí: Beránek – Grundler, Doležal. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Střely na branku: 37:17. Průběh utkání:3:0, 3:1, 5:1, 5:2 .

Krátký (Franc) – Kovář, Hladík, Moc, Bohm, Šedivý, Starý, Kollert – Trunda, Pray, Jansa, Jakubec, Měchura, Folda, Strnad, Nezbeda, Chmelař, Gajda

Piráti Chomutov

Stuchlík (Šatný) – Němec, Petrásek, Holec, Poschl, Vaněk, Kovár, Martínek, Klika – Králíček, Urych, Iljuk, Príhoda, Kulich, Prokeš, Štefančík, Holka, Vrhel

Utkání začalo z obou stran spíše opatrně a snad i kvůli tomu se na první branku čekalo až do osmnácté minuty, kdy Tygry poslal do vedení Adam Měchura po asistenci Jansy. Domácí obrana pracovala v průběhu celého zápasu velmi dobře a brankář Krátký tak neměl mnoho práce.

I v druhé dvacetimintovce se dlouho čekalo na výraznější šance. Domácí si ji ale v polovině utkání vytvořili a po asistenci Folda a Nezbedy zvýšil vedení Tygrů Tomáš Trunda. A vzápětí bylo pro hosty ještě hůře. O minutu později totiž na 3:0 zvýšil William Pray.

Piráti ale nesložili zbraně. Naopak. Ještě v závěru druhé periody dokázali snížit, jmenovitě zásluhou Jiřího Kulicha. Do kabin se tak šlo za stavu 3:1. Tříbrankové vedení si ale šelmy vzaly hned po začátku třetí třetiny zpátky, když se pohotově prosadil Filip Kovář.

To už bylo na chomutovského brankáře Stuchlíka moc, a tak mezi tyče pustil svého náhradníka Šatného. Tomu ale pobyt na hřišti vzápětí také zhořkl, jelikož ve dvaačtyřicáté minutě upravil na 5:1 Petr Gajda.

V samém závěru se Chomutov prosadil podruhé, když svou druhou brankou snížil Jiří Kulich. Bílí Tygři si tak připsali další výhru a potvrdili dobrou výkonnost v nadstavbové skupině.