Report ze zápasu

Kategorie U16 veze ze Žďáru tři body, Cikhart zaznamenal hattrick

12.10.2017Jaroslav Vondrák

Kategorie U16 veze ze Žďáru tři body, Cikhart zaznamenal hattrick

Liberec/Žďár nad Sázavou - Šestnáctka potvrdila dobrou formu z úvodu sezóny i v utkání proti Plamenům ze Žďáru nad Sázavou. Hned tři branky si připsal Jan Cikhart.

8. kolo v Čt 12.10. 16:30
(2:2, 0:1, 1:2)
SKLH Žďár nad Sázavou
Bílí Tygři Liberec

Komentář k utkání

Utkání začalo doslova bleskově. Už ve druhé minutě se v tutovce objevil Cikhart, domácí brankář ale jeho střelu vytěsnil. Šelmy se ale prosadily vzápětí a znovu u toho byl Jan Cikhart, který se objevil sám před brankou Plamenů, stáhl si puk do bekhendu a otevřel skóre zápasu - 0:1! Vedení Liberce ale nevydrželo ani minutu. Střelu Pokorného si dojel Jakub Konečný a vyrovnal na 1:1.

Šanci vrátit Liberci náskok měl Nezbeda, ale brankář Vít ho v samostaném úniku vychytal. Stejný hráč rozezvonil v polovině první periody tyčku, když se pokusil domácí překvapit střelou od pravého mantinelu. Vzápětí se ale radoval Žďár. Konečný našel přesnou přihrávkou Jiřího Puczka, který vymetl levou šibenici Čajanovi branky - 2:1.

Do šaten se ale přeci jen šlo za nerozhodného stavu. V závěru první třetiny se střelou od modré prosadil Tomáš Kollert - 2:2. Další šance na sebe nechala čekat až do poloviny utkání. Možnost strhnout vedení na stranu šelem měl agilní Nezbeda, jeho střelu z mezikruží však Vít vytěsnil. Ale v osmatřicáté minutě byl i žďárský brankář krátký na pohotovou dorážku Vojtěcha Jiruše a Liberec šel do vedení - 2:3.

Ve třetí třetině modrobílí nepolevovali na aktivitě a vytvářeli si další šance. Nejdříve nedokázal Šedivý překonat ležícího Víta, následně ve vlasním oslabení ujel Jiruš, ale ani on domácího brankáře neprostřelil. Prosadil se až ve dvaapadesáté minutě Jan Cikhart, který tečoval střelu Starého od modré za Vítova záda - 2:4. Plameny odpověděli vzápětí. Šimon Malenovský prostřelil Čajana z mezikruží a snížil na 3:4 z pohledu domácích.

Žďár se ještě pokusil utkání zdramatizovat, plány na obrat utkání mu ale zhatila branka v šestapadesáté minutě. Postaral se o ní již třetím gólem v utkání Jan Cikhart, který usměrnil do prázdné branky přihrávku Praye. Naši hokejisté tak vezou všechny body zpět pod Ještěd!

Branky a nahrávky
Branky a nahrávky: 3. Konečný (Pokorný), 16. Puczek (Konečný, Adámek), 54. Malenovský (Konečný) – 2. Cikhart (Pray), 19. Kollert (Pray, Jansa), 38. Jiruš (Hampl, Nezbeda), 52. Cikhart (Starý, Jansa), 56. Cikhart (Pray, Jansa). Rozhodčí: Ondráček – Zedník, Mikoviny. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 85. Střely na branku: 11:42.
Statistiky hráčů
HráčGA+/-TM
Cikhart Jan3020
Hampl Jan01-12
Hladík Jakub0000
Chmelař Jaroslav0000
Jakubec Tomáš00-10
Jansa Filip0332
Jiruš Vojtěch10-10
Kollert Tomáš1020
Kovář Filip00-12
Měchura Adam00-10
Nezbeda Lukáš0000
Pray Willam0332
Rossmy Benet0000
Starý Adam0122
Strnad Vojtěch00-20
Šedivý Jakub0002

Kontumace Zlína
Utkání kategorie U20 proti zlínským Beranům, které se odehrálo 1. prosince, bylo kontumováno ve prospěch našeho celku. Neoprávněný start si totiž připsal obránce David Martínek, jenž v předchozích duelech inkasoval dva desetiminutové tresty. Ševci vyhráli duel 5:4 po prodloužení, nyní ale svěřencům trenéra Valdemara Jiruše připadly do vyrovnané tabulky dva body navíc.
sobota 9.12.2017
Hrabík na kemp!
Kryštof Hrabík byl trenérem Filipem Pešánem nominován na přípravný kemp kategorie U20 před mistrovstvím světa v ledním hokeji, který se uskuteční v Niagara Falls (USA). Šanci dostane i bývalý Tygr Marek Zachar.
středa 6.12.2017
Souhrny sport. tříd
Na tomto odkaze naleznete souhrn ligy starších žáků. Sedmáci okupují první příčku tabulky, osmáci jsou třetí.
čtvrtek 30.11.2017