Report ze zápasu

Kategorie U16 veze ze Žďáru tři body, Cikhart zaznamenal hattrick

12.10.2017Jaroslav Vondrák

Kategorie U16 veze ze Žďáru tři body, Cikhart zaznamenal hattrick

Liberec/Žďár nad Sázavou - Šestnáctka potvrdila dobrou formu z úvodu sezóny i v utkání proti Plamenům ze Žďáru nad Sázavou. Hned tři branky si připsal Jan Cikhart.

8. kolo v Čt 12.10. 16:30
(2:2, 0:1, 1:2)
SKLH Žďár nad Sázavou
Bílí Tygři Liberec

Komentář k utkání

Utkání začalo doslova bleskově. Už ve druhé minutě se v tutovce objevil Cikhart, domácí brankář ale jeho střelu vytěsnil. Šelmy se ale prosadily vzápětí a znovu u toho byl Jan Cikhart, který se objevil sám před brankou Plamenů, stáhl si puk do bekhendu a otevřel skóre zápasu - 0:1! Vedení Liberce ale nevydrželo ani minutu. Střelu Pokorného si dojel Jakub Konečný a vyrovnal na 1:1.

Šanci vrátit Liberci náskok měl Nezbeda, ale brankář Vít ho v samostaném úniku vychytal. Stejný hráč rozezvonil v polovině první periody tyčku, když se pokusil domácí překvapit střelou od pravého mantinelu. Vzápětí se ale radoval Žďár. Konečný našel přesnou přihrávkou Jiřího Puczka, který vymetl levou šibenici Čajanovi branky - 2:1.

Do šaten se ale přeci jen šlo za nerozhodného stavu. V závěru první třetiny se střelou od modré prosadil Tomáš Kollert - 2:2. Další šance na sebe nechala čekat až do poloviny utkání. Možnost strhnout vedení na stranu šelem měl agilní Nezbeda, jeho střelu z mezikruží však Vít vytěsnil. Ale v osmatřicáté minutě byl i žďárský brankář krátký na pohotovou dorážku Vojtěcha Jiruše a Liberec šel do vedení - 2:3.

Ve třetí třetině modrobílí nepolevovali na aktivitě a vytvářeli si další šance. Nejdříve nedokázal Šedivý překonat ležícího Víta, následně ve vlasním oslabení ujel Jiruš, ale ani on domácího brankáře neprostřelil. Prosadil se až ve dvaapadesáté minutě Jan Cikhart, který tečoval střelu Starého od modré za Vítova záda - 2:4. Plameny odpověděli vzápětí. Šimon Malenovský prostřelil Čajana z mezikruží a snížil na 3:4 z pohledu domácích.

Žďár se ještě pokusil utkání zdramatizovat, plány na obrat utkání mu ale zhatila branka v šestapadesáté minutě. Postaral se o ní již třetím gólem v utkání Jan Cikhart, který usměrnil do prázdné branky přihrávku Praye. Naši hokejisté tak vezou všechny body zpět pod Ještěd!

Branky a nahrávky
Branky a nahrávky: 3. Konečný (Pokorný), 16. Puczek (Konečný, Adámek), 54. Malenovský (Konečný) – 2. Cikhart (Pray), 19. Kollert (Pray, Jansa), 38. Jiruš (Hampl, Nezbeda), 52. Cikhart (Starý, Jansa), 56. Cikhart (Pray, Jansa). Rozhodčí: Ondráček – Zedník, Mikoviny. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 85. Střely na branku: 11:42.

Dohrávka
Dohrávka 4. kola 1. ligy žen divize A mezi Bílými Tygřicemi a Děčínem proběhne v neděli 12. listopadu.
pátek 13.10.2017
Rozhovor s Teplým
Na webu Benátek nad Jizerou naleznete rozsáhlý rozhovor s šestnáctiletým forvardem Michalem Teplým. Přečíst si ho můžete kliknutím zde.
středa 11.10.2017
Tygřice v repre
Bílé Tygřice mají své zastoupení v národních týmech! Postaraly se o to Tereza Mazancová na turnaji výběru U18 ve Finsku a Karolína Sýkorová na soustředění dívčího výběru do šestnácti let ve Světlé nad Sázavou. Dívkám gratulujeme.
pondělí 9.10.2017