Kategorie U17 si připisuje další vítězství, Chomutov porazila jednoznačně 5:1

Date of publication Author Martin Pacák

Liberec - Dorostenci si po Varech smlsli také na svých vrstevnících z Chomutova, tentokrát poměrem 5:1. Rozdílovou se stala už první třetina, již Tygři ovládli třígólovým rozdílem. Ten Piráti nezvládli dorovnat a museli se smířit s porážkou. Dvěma body se blýskli domácí Jakub Hujer a Milan Tadeáš Jobek. Lví podíl na vítězství nese také gólman Štěpán Vopravil.

2. kolo, sobota 19. září 2020
5:1
(3:0,2:1,0:0)

Branky a nahrávky: 8. Dvořák (Jobek, Kříž), 14. Kříž (Fiala), 14. Hujer (Cibulka), 26. Hrabčák, 33. Hujer (Ehrenberger) – 28. Titlbach (Perný). Rozhodčí: Wagner – Gabriel, Kotek. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 33:26. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.

Vopravil – Patzelt (C), Jakubec, Cibulka, Meisel (A), Dvořák (A) – Ehrenberger, Jansa, Hujer, Janata, Vyhlídko, Hrabčák, Pérez, Fiala, Kříž, Jobek, Vološín

Piráti Chomutov

Ciple (33.Tuček) – Hynek, Frollo, Svoboda, Perný, Husinecký, Badinka – Šilar (C), Ekrt, Vostiňák (A), Titlbach, Mišovic, Mahmutović, Badinka (A), Novotný, Rindoš

Liberečtí do zápasu vykročili skvěle, když hned ve 2. minutě dostal do velké šance Samuela Jansu bek Tomáš Cibulka, tato akce však gólem neskončila. O chvíli později byli ještě blíže Piráti, kteří kotouč za záda libereckého gólmana protlačili. Branka ale uznána nebyla z důvodu předcházejícího faulu.

Ve zbylé části první třetiny byli úspěšní hlavně Tygři. V 8. minutě pobídl Milan Tadeáš Jobek před bránu Jakuba Dvořáka, jenž touš dokázal zvednout nad dosah hostujícího brankáře – 1:0! Ve 14. minutě šelmy navázaly dvěma slepenými góly, nejprve se prosadil z dorážky Filip Kříž a o 11 sekund později úspěšně zakončil parádní individuální akci Jakub Hujer. Do kabin se šlo za stavu 3:0.

Gólový účet druhé periody otevřeli domácí, když se v nepřehledné situaci před brankářem hostů nejlépe zorientoval Damian Hrabčák a zvýšil na 4:0! O dvě minuty později snížil na 4:1 z přečíslení dvou proti jednomu Adam Titlbach, jenž vzal celou odpovědnost na sebe a trefil mezírku v postavení Štěpána Vopravila střelou na bližší tyč.

Poslední slovo ale měli opět Tygři, kteří si čtyřgólový náskok vzali zpět na konci 33. minuty. Jakub Ehrenberger vypálil dělovku od modré a z dorážky se mohl už podruhé v zápase radovat Jakub Hujer – 5:1!

Zkraje závěrečné části se do gólové příležitosti dostal Jakub Dvořák, sám tváří v tvář hostujícímu gólmanovi ale neuspěl. Ve 49. minutě naopak zahrozili Chomutovští, neboť se Jan Ekrt dostal do další situace dvou proti jednomu. Odpovědnost vzal na sebe, rozvlnit síť za zády Štěpána Vopravila se mu však nepodařilo.

V 52. minutě se liberecký maskovaný muž pořádně zapotil. Nejprve úspěšně zasáhl proti střele Dominika Mišovice a následně se blýskl skvělými zákroky proti dvěma dorážkám z bezprostřední blízkosti! V závěru ještě mohl skórovat Jaromír Pérez, jehož teč minula cíl jen o centimetry. Chvíli po něm Milan Tadeáš Jobek nastřelil tyčku.

Do konce utkání se již nic podstatného nestalo, a tak mohli Tygři oslavit vítězství v poměru 5:1.

„V porovnání se zápasem proti Varům to dnes rozhodně nebyl výkon, jaký bychom si přáli. Ačkoliv výsledek napovídá něco jiného, s hrou nejsme zcela spokojeni. Jsme rádi za výhru a za tři body, ale do příště se musíme v některých ohledech zlepšit.“

Kamil Koláček
„Zápas se mi hodnotí těžko. Neřekl bych, že jsme byli o tolik horší, abychom prohráli takovým rozdílem. Myslím, že šancí jsme si vytvořili dost, bohužel jsme ale skoro nic neproměnili. Naopak jsme si nechali dát čtyři góly z pěti z dorážek, takže si nemyslím, že by nás Liberec vyloženě přehrával, i když měl dobré momenty. Prohra je pro nás možná dost krutá, ale třeba si někteří uvědomí, že zápasy se hrají jinak. Že je potřeba jet naplno každé střídání celý zápas a dát tomu trochu víc.“