Kategorie U20 doma zabrala a Litvínov skolila čtyřmi brankami

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Liberec - Po nepovedeném zápase na Kladně chtěla liberecká dvacítka naplno bodovat na vlastním ledě. Utkání s Litvínovem nabídlo mnoho šancí na obou stranách, více se hry však měli naši hokejisté, kteří nakonec zvítězili 4:0 a body tak zůstávají pod Ještědem.

13.kolo, čtvrtek 26. října 2017
4:0
(2:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Průžek, 16. Nezbeda (Juščák), 36. Nezbeda (Wiencek), 59. Wiencek. Rozhodčí: Veselý – Zavřel, Maštalíř. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 46:22.

Polášek (Pařík) – Mirochnikov, Aubrecht, Krejsa, Turský, Benák, Korecký, Starosta (A) – Holenda, Šír, Průžek, Vlach, Juščá, Beran, Wiencek (A), Nezbeda (C), Burda, Kotyza, Teplý, Bouřil

HC VERVA Litvínov

Orct (od 41. Havlík) – Urbánek, Macháč, Franc, D. Havlík, M. Havlík, Starý – Kučera, Leitner, Drašar, Bečvář, Vopat, Bárdoš (C), Pecka, Ineman, Jícha

Do utkání vstoupili aktivněji domácí Tygři a už po třech minutách se radovali z prvního gólového úspěchu. Jiří Průžek se zmocnil puku ve středním pásmu, našlápl a protáhl se až před Orcta, kterého překonal bekhendovým blafákem - 1:0. Zvýšit vedení šelem mohl Wiencek, který se pustil do podobného úniku jako Průžek, ale v rozhodujícím okamžiku podklouzl a nezakončil.

V průběhu třetiny se osmělili i hosté a vyrovnat mohl Leitner, jehož ukrytá střela zazvonila o tyčku Poláškovi branky. Vzápětí se ale prosadil Liberec. Juščák přihrávkou zpoza branky našel Tomáše Nezbedu, který procedil puk skrz Orcta do branky - 2:0.

Do druhé dvacetiminutovky nastoupili hosté nabuzení a zanedlouho po jejím zahájení se do solidní šance dostal Bečvář, který zakončoval z mezikruží, Polášek se ale vyznamenal a nebezpečnou střelu vyrazil. A liberecký brankář si počínal úspěšně i při úniku Jíchy o několik okamžiků později. Na druhé straně mohl zvýšit liberecký náskok Juščák, ale minul poloodkrytou klec.

Třetí branka zápasu tak přišla až v závěru druhé třetiny. I do třetice se o ní postarali Bílí Tygři. Wiencek vybídl Tomáše Nezbedu a ten se nemýlil a připsal si druhý gól v utkání - 3:0. Hra se ve druhé třetině značně přiostřila a Litvínov se nehodlal vzdát.

Třetí periodu začali Chemici s novým mužem v brankovišti, Orcta vystřídal Havlík. A uvedl se dobře, když zlikvidoval únik Šíra i střelu Burdy. Hosté se snažili změnit vývoj zápasu a soustředili se více na ofenzivu, často ale naráželi na dobře zformovanou libereckou obranu. Přes ní se dostal Jícha, který se střílel z dobré pozice, jeho střela ale byla na poslední chvíli sražena mimo.

V padesáté deváté minutě udeřil Liberec počtvrté. Velkou bojovnost předvedl Petr Wiencek, který si vybojoval puk v rohu, vybruslil před branku, kde naznačil střelu, čímž zmátl brankáře a poté poslal puk dloubáčkem do horního rohu branku a stanovil tak konečnou podobu výsledku - 4:0.

Rozhovor s Rolandem Poláškem po vychytaném čistém kontu:

Valdemar Jiruš
„Do utkání jsme vstoupili velice dobře, první třetinu jsme vyhráli 2:0. Druhá třetina byla více rozkouskovaná, nemohli jsme se dostat do tempa a soupeř náš místy dostával pod tlak, ale zvládli jsme to. Naše síla byla v tom, že všechny čtyři útoky hrály dobře a dařilo se nám i do defenzivy, brankář nás několikrát podržel a vychytal čisté konto. Jsme rádi a už vyhlížíme další utkání s Chomutovem, ve kterém chceme dnešní výkon potvrdit. “

Radek Mrázek
„Domácí od začátku dělali pro vítězství víc, víc bojovali, byli důraznější v osobních soubojích a hlavně byli úspěšnější v koncovce, se kterou my máme problémy. Děláme málo pro to, abychom se do šancí dostávali. Málo střílíme. Prohráváme osobní souboje.“