Kategorie U20 otočila zápas proti Energii a z lázeňského města veze tři body

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Liberec/Karlovy Vary - Tygří dvacítka zajížděla k utkání 11. kola juniorské extraligy do Karlových Varů, které nezažívají dobrý vstup do sezóny a o body tak urputně bojují v každém utkání. Stejně tomu bylo i v tomto zápase, ale spokojenější jsou nakonec Liberečtí, kteří rozhodli o svém vítězství v závěru třetí třetiny.

11.kolo, pátek 20. října 2017
1:2
(0:0, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 40. Pastyřík (Procházka) – 42. Teplý (Holenda), 56. Starosta (Janele). Rozhodčí: Malota – Sedláček, Belko. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 100. Střely na branku: 26:36. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

HC Energie Karlovy Vary

Grančarov (Špírek) – Přibyl, Pajk, Vápeník, Hrůša, Kala, Klejna, Vodička "A" – Chodounský, Horký, Tlačil, Salnikov, Kocík, Pastyřík, Bečka, Petrov, Halberštát, Janata "C, Hotěk, Procházka "A"

Polášek (Žajdlík) – Mirochinkov, Bednář, Krejsa, Turský, Korecký, Leško, Starosta "A" – Janele, Holenda, Šír, Průžek "A", Juščák, Piroutek, Beran, Nezbeda "C", Burda, Kotyza, Teplý, Žemba

Po bodech bažící domácí se do utkání vrhli aktivně a zanedlouho po úvodním vhazování si šanci vytvořil Chodounský, ale ani jeho několik dorážek puk za Poláška nedostalo. Hned vzápětí se Energie dostala do další gólovky, tentokrát ve formě přečíslení tří proti samotnému Poláškovi. Liberecký brankář ale svůj tým podržel!

Liberec kontroval Starostovou střelou do tyče. Branková konstrukce zvonila i za Poláškem, když se do puku opřel Vodička. Závěr třetiny patřil modobílým, únik Berana ale Grančarov vychytal a dorážka Žemby do poloprázdné branky po skrumáži v brankovišti k otevření skóre také nevedla. První dvacetiminutovka tak i přes značný počet šancí gól nenabídla.

V úvodu druhé periody hráli domácí přesilovku a opět nebyli daleko vedoucí brance. Střela Horkého z mezikruží ale skončila opět na tyči. Poté se oba týmy začaly soustředit více na defenzivu a hra přesunula hlavně do středního pásma. Když už se zdálo, že i po dvou třetinách bude stav bezbrankový, tak Energie udeřila. Paradoxně se tak stalo ve chvíli, kdy hráli domácí oslabení. Marek Pastyřík se v úniku nerozmýšlel a překvapivou behkendovou střelou poslal Vary do vedení - 1:0.

Tento stav ale netrval dlouho. Už po minutě a půl třetí dvacetiminutovky bylo vyrovnáno. Kombinace Holendy a Michala Teplého přinesla přesnou trefu z mezikruží druhého jmenovaného - 1:1. Oba týmy pak zvýšily tempo a k vidění byla hra nahoru dolů, ovšem bez valných šancí.

Jednu z mála se ale podařilo využít našim hokejistům! Po kombinaci v útočném pásmu se puk dostal k Martinu Starostovi, který zavěsil puk pod víko domácí branky - 1:2! I přes snahu domácích o vyrovnání, umocněnou hrou bez brankáře, se stav již nezměnil a Bílí Tygři si tak zpět pod Ještěd odvážejí důležité tři body!