Kategorie U20 v Pardubicích bojovala, nakonec na domácí nestačila

Pardubice/Liberec - Svěřenci trenéra Valdemara Jiruše v Pardubicích bojovali do poslední chvíle. Na domácí mužstvo ale nakonec nestačili, když soupeř potvrdil v 59. minutě výhru trefou do opuštěné branky. Tygři podlehli Východočechům 2:4.

8. kolo, sobota 30. září 2017
4:2
(1:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 15. Hoskovec (Machač, Matýs), 22. Machač (Matýs), 25. Matýs (Machač, Hoskovec), 59. Hoskovec (Machač) – 14. Nezbeda (Šír), 46. Šír (Nezbeda). Rozhodčí: Horák – Klouček, Špůr. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 23:26. Diváci: 50.

HC Dynamo Pardubice

Vlk – Pražák, Faltys (C), Žouželka, Bučko, Mert, Javůrek – Hoskovec, Pochobradský, Petrus, Štefka (A), Machač, Veverka, Syrovec, Kubišta, Matýs, Zídek, Černý

Pařík – Miročnikov, Aubrecht, Krejsa, Turský, Leško, Starosta (A) – Janele, Holenda, Šír, Vlach, Piroutek, Beran, Nezbeda (C), Burda (A), Chlum, Žemba, Bouřil

Tygři byli v úvodních minutách aktivním celkem, ale nedostali se do žádné větší příležitosti. Naopak domácí málem využili početní výhody po faulu Leška. Zídek z pravého kruhu mířil přesně k tyči, Pařík ale i tak dokázal ránu vytěsnit betonem mimo tři tyče. Ve 14. minutě využil chyby Dynama v obranném pásmu Tomáš Nezbeda, který okamžitě ranou z otočky překvapil Vlka.

Jenže vedení Tygrům vydrželo jen něco málo přes minutu. Jakub Hoskovec ranou z relativně velkého úhlu překonal s pomocí odrazu od masky Paříka a bylo srovnáno. Záhy mohl vrátit našemu mužstvu vedení Miročnikov, jeho bomba od modré čáry ale nakonec proskákala po nejistém zákroku brankáře domácích pouze vedle tyče.

Do druhé periody vstoupili lépe Pardubičtí. Matýs se zmocnil kotouče a povedeným pasem našel úplně osamoceného Michala Machače, který z velké blízkosti procedil svůj bekhend až za záda maskovaného muže. O pár chvil později dostali Tygři další tvrdý direkt. Machač namazal mezi kruhy Ondřeji Matýsovi a Dynamo vedlo už o dvě branky.

Šelmy se nevzdávaly, bojovnost přinesla velkou šanci. Beran z otočky a dobré střelecké pozice málem propálil Vlka. Ten nakonec ustál ale i sérii dorážek Tygrů. Po polovině hry orazítkoval Zídek břevno liberecké branky. Další velkou příležitostí ke skórování odpověděl Nezbeda. Ten napadal aktivně pardubickou rozehrávku tak dlouho, až se zmocnil kotouče. Stanul tváří v tvář gólmanovi Východočechů, ale klička do bekhendu kýžený úspěch nepřinesla.

Nezbeda byl znovu aktivní v závěru druhé části, když mířil na vzdálenější tyč, Vlk s velkými potížemi střelu zachytil. Jak modrobílí ukončili prostřední dvacetiminutovku, započali tu třetí. Šír se zničeho nic zjevil před Vlkem, ale minul. Na druhé straně vybídl ke skórování Hoskovec Petruse. Ten se snažil o bekhendový blafák, ale místo zakončení se srazil s Paříkem, který na několik okamžiků zůstal ležet na ledové ploše.

Následně nabídl přesilovku Tygrům Syrovec a naše mužstvo trestalo. Nezbedovo nahození se od zadního mantinelu odrazilo k Janu Šírovi, jenž se rychle zorientoval v předbrankovém prostoru a snížil. Svěřenci trenéra Valdemara Jiruše se dostali do tlaku, ale větší šanci si vytvořilo Dynamo. Zídek se po chybě jednoho z libereckých beků dostal na dostřel Paříka, mířil mezi betony, ale maskovaný muž je sklapl včas. V závěru duelu zkusili modrobílí štěstí v šesti, nicméně Jakub Hoskovec se zmocnil kotouče a téměř přes celé hřiště trefil odkrytou klec. Tygři tak nakonec odjeli zpět pod Ještěd s prázdnou.