Kladno získalo prémiový bod 19 vteřin před koncem prodloužení

Date of publication Author Martin Řežábek

Duel 44. kola mezi Libercem a Kladnem dospěl až do smrtícího prodloužení. Kladno vstoupilo do zápasu lépe. Po polovině první třetiny vedlo již 2:0 a Liberec musel dotahovat. Ze stavu 3:1 však domácí srovnali až na 3:3. Vyrovnávací gól vsítil <b>Patrik Rozsíval</b>. Shodné skóre také svítilo na světelné tabuli po 3. třetině utkání. Rozhodující úder uštědřil bojujícím Tygrům 19 vteřin před koncem prodloužení Gardoň.

44. kolo, pátek 30. ledna 2004
3:4p
(1:2, 2:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Kašpařík (Ťupa), 24. S. Procházka (V. Novák, Kašpařík), 30. Rozsíval (Ťupa, Jiruš) - 7. Pazourek (L. Vlček), 9. Horna (Špelda), 22. Zajíc (V. Bílek), 65. Gardoň (V. Čech). Rozhodčí: Turčan - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. Diváci: 3864.

O. Svoboda (9. Falta) - Jiří Hanzlík, Moravec, L. Šmíd, Jiruš, Holub (35. Čakajík), Ťupa - V. Novák, Kašpařík, S. Procházka - Rozsíval, Plodek, Čermák - Hašek, Rolínek, Korhoň - Jech, Vampola, Verčík.

Rytíři Kladno

Orct - Zeman, P. Kasík, Špelda, Kruliš, P. Hořava, V. Čech - Horna, Gardoň, Martin Procházka - V. Bílek, Zajíc, M. Havel - Jankových, Kalla, M. Hořava - L. Vlček, Pazourek, Klimt.

Utkání se muselo přerušit poprvé už po pár sekundách pro zakázané uvolnění Kladna. Neuběhla ani minuta a přišlo i první vyloučení, za hákování ve středním pásmu si šel sednout Hanzlík. Domácí však dokázali zapracovat i za potrestaného spoluhráče a oslabení bez větších problémů ubránili. První velkou šanci si tak vypracoval průnikem po pravém křídle Novák, jeho střela našla jen Orctův beton. Na druhé straně zkoušel tečovat před Svobodou Zajíc a hned poté zasahovala opět kladenská jednička, tentokrát při pokusu Bílka. Na řadě byl tedy Svoboda a ten už inkasoval. V sedmé minutě neudržel střelu Vlčka a Pazourek už s dorážkou problém neměl – 0:1. Liberecký brankář se nestačil ani vzpamatovat z gólu a červené světlo za jeho klecí svítilo znovu. Horna naznačil přihrávku a poslal Svobodovi svou vizitku pod břevno – 0:2. Do domácí svatyně tedy nastoupil Falta. Rozhodčí Turčan poslal v 11. minutě hosty do tří a toho svěřenci trenéra Palečka využili. Po návratu prvního potrestaného se na modré čáře napřáhl Ťupa a puk usměrnil za Orctova záda Kašpařík - 1:2. Další Hanzlíkovo provinění proti pravidlům dokázali Kladenští využít jen k jedné střele z hokejky Jankového, kterou reflexivně vyrazil Falta ramenem. Před první sirénou měl ještě šanci k vyrovnání Korhoň, proháčkoval se před branku, ale skóre nezměnil.

Vstup do prostřední části zápasu se jevil lépe pro domácí, jejichž nahození před branku zvedlo z lavičky nejednoho diváka, ale byli to hosté, kdo vstřelili branku. Bílek vysunul Zajíce a ten střelou mezi betony vrátil Kladnu dvoubrankové vedení – 1:3. Jenže to znovu netrvalo dlouho a rozhodčí musel hlásit dalšího střelce. Svou bojovnost zúročil Novák, jenž získal v rohu kotouč, poslal ho před branku Procházkovi a ten se nemýlil – 2:3. Domácí dostali více chuti a na hře to bylo znát. Kladenští se nemohli ze své obranné třetiny vymanit a nezbylo jim než faulovat. Postupně si šli odpočinout Kruliš a Hořava, čehož hráči v modrobílém dokázali využít. Před kladenskou svatyní číhal Rozsíval a střílenou přihrávku Ťupy usměrnil pod horní tyčku – 3:3. Otěže utkání padly znovu do rukou hostí, kteří po inkasované brance začali více bruslit a dostali se do několika šancí, z nichž největší spálil Jankových, když se z blízka netrefil mezi tyče. V dalších okamžicích hrál Liberec dvakrát za sebou v oslabení, mezi kterými si vypracoval dvě šance. Druhá část se dohrávala při přesilovce domácích, protože se ještě nechal vyloučit Jankových.

Na začátku třetího dějství se na obou stranách hrálo opatrně, přesto byl po několika minutách vyloučen Rolínek a hned po jeho návratu i Ťupa. Obě přesilové hry zůstaly tedy nevyužity a hra se znovu uklidnila. Oba týmy hrály opatrně zezadu a další příležitost si až v 53. minutě vypracoval individuálním průnikem Rolínek, jehož střela rozklepala síť jen z boku. Falta si poté počkal na nebezpečnou střelu Pazourka. Ten si šel hned v zápětí sednout na trestnou lavici a nabídl tak domácím čtyři minuty před koncem možnost jít do vedení. Jenže to netrvalo ani minutu a rozhodčí znovu zvedl pravici, ukázal na Kašpaříka a hrálo se 4 na 4. Vedoucí mužstva hostí byl zasažen plastovou láhví do hlavy a následná roztržka mezi diváky a pořadatelskou službou utkání chvíli pozdržela. Čtyřicet sekund před koncem byl potrestán další kladenský hráč, ale třetí třetina se dohrála v klidu.

Do prodloužení se ani jedno z mužstev po hlavě nehrnulo. V prvních chvílích jako by spíš všichni bránili výsledek a nechtěli soupeři darovat bod. Jak ale ubíhaly vteřiny, šance na obou stranách se množily a hra se přelévala ze strany na stranu. Orct musel postupně likvidovat pokusy Procházky, Rozsívala i Rolínka. Tvrdý úder ale zasadil domácím 19 sekund před koncem prodloužení Gardoň, který využil spolu s Čechem hrubky v liberecké obraně a zařídil tak svému týmu dva body.