Kletba jménem Hnilička na Kladno funguje

Date of publication Author Jan Mráček

L i b e r e c - Ani jeden gól zatím nedokázal středočeský klub vstřelit do branky <b>Milana Hniličky</b>, který stejně jako na ledě Kladna ani doma nepustil jediný puk za svá záda a položil tak základ nedělního vítězství. Bílí Tygři se tak minimálně do pondělí posunuli na první příčku tabulky.

17. kolo, neděle 28. října 2007
4:0
(1:0, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 8. Krstev (Klimenta), 42. Čermák (Nedorost), 52. Šachl (Novák), 54. Klimenta (Plodek). Rozhodčí: Homola - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 7:6, navíc Nádašdi (Kladno) 10 min.. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5163. Průběh utkání: 4:0

Hnilička - Jiruš, Moravec, Krstev, Hunkes, Zíb, Žabka, Kočí, Holub - Čermák, Kašpařík, Nedorost - Klimenta, Plodek, Víšek - Šachl, Pabiška, Procházka - Vantuch, Dušek, Novák.

Rytíři Kladno

Lev - Ševc, Hájek, Nádaši, Štěpánek, Pavlas, Trončinský, Šmachl - Čuřilla, Patera, Procházka - Horna, Kalla, Bělohlav - Frolík, Gardoň, Kuchler - Rudovský, Kazatel, Diviš.

Od začátku utkání měli domácí hokejisté mírnou převahu. Ta ještě narostla díky přesilové hře, kterou ale Bílí Tygři nedokázali využít. Kladno se snažilo především z rychlých brejků, ty si ale hokejisté Liberce pohlídali. Z první branky utkání se návštěvníci Tipsport areny mohli radovat v sedmé minutě, když od modré propálil vše před sebou obránce Angel Krstev. Kladno mohlo vzápětí skóre korigovat, na trestnou lavici šel Špaček. S nabídnutou výhodou si hosté ale neporadili a Liberec v pohodě své oslabení ubránil.

Kvalita hry měla postupem času spíše sestupnou tendenci a nutno dodat, že více práce měl ve druhé polovině první třetiny Hnilička. Hezkou kombinaci předvedli v patnácté minutě pálící Kašpařík a Čermák, proti jejich snaze byl ale brankář Lev, který si obě střely dobře pohlídal. Ta samá formace v osmnácté minutě mohla skóre navýšit, Nedorost bohužel pro domácí nedokázal protlačit puk za záda Lva, následně byl vyloučen za napadení tělem. Liberec si ale svou aktivní obrannou hrou vynutil faul hostujícího Štěpánka, síly na ledě se tak vyrovnaly.

Druhé dějství začalo dohrávkou přesilovky Liberce, zkrácenou výhodu Tygři nedokázali potrestat, ale získali tím další nápor. Na druhé straně zamezil gólu Hnilička, když se v dobré palebné pozici ocitl Gardoň. V pětadvacáté minutě se před brankou Lva ocitl osamocený Šachl, puk ale nedokázal zvednout nad beton brankáře hostí. Následně dostali hosté další příležitost zahrát si přesilovku. Jejich hra s mužem v poli navíc ale postrádala snad vše co mohla a Hnilička si nepřipsal ani jeden zákrok.

V deváté minutě si díky výbornému napadení rozehrávky Kladna vynutila druhá lajna Liberce faul a tedy možnost zahrát si přesilovku. Výhoda ale netrvala dlouho, nejproduktivnější hráč extraligy Leoš Čermák totiž ve vlastním brankovišti fauloval Hornu a i když se mu to příliš nelíbilo, musel jít na trestnou. Kladno praktikovalo na liberecké hokejisty hodně účinnou zbraň, výborně bránilo střední pásmo a znesnadňovalo tak Liberci přechod do útočného pásma. Obraz hry do konce třetiny byl takový, že Liberec, který se snažil hrát hokej, končil na obraně nebo brankáři hostí.

Vstup do třetí třetiny připomínal konec té druhé. Ve dvaačtyřicáté minutě se ale Bílým Tygrům konečně podařilo překonat urputnou obranu Kladna, když se opět od modré přesně trefil Leoš Čermák, pro kterého to byla už jedenáctá přesná trefa v sezóně. V pětačtyřicáté minutě byl Liberec potrestán dvěma minutami za příliš mnoho hráčů na ledě a další dvě minuty dostala hráčská lavice domácích za nesportovní chování. Kladno tedy mělo dostatek času na zdramatizování utkání. Jenže trápící se Kladno tuto přesilovku, stejně jako ty předchozí, sehrálo tragicky a Hnilička během čtyř minut ani jednou nemusel zasahovat.

V čase 51:56, tedy přesně deset minut od druhé branky, Tipsport arena slavila další branku v síti hostí. Nejprve vypálil tvrdě Novák, jeho projektil ale branku minul, poté se puk dostal k volnému Petru Šachlovi, který zamířil přesně ke vzdálenější tyči. Zanedlouho se slavil už čtvrtý gól Bílých Tygrů, na trestné lavici seděl hostující Patera a Jan Plodek našel přesně Tomáše Klimentu, který z první trefil přesně. Liberec byl na koni a dopředu ho také hnali diváci, to ovšem hostům dělalo potíže a s tím přišly i nedovolené zákroky. Domácí hokejisté tak neměli problém s tím, aby si pohlídali závěr utkání.