Král Richard úřadoval, Tygři odjíždějí s přídělem

Date of publication Author Radek Vokál

Třinecká bašta zůstala nedobytná i po dnešním zápase s Libercem. Tygři přijeli na led soupeře s již tradičním sebevědomím, které podpořila Kropáčova branka v první minutě zápasu. V přímém souboji o čelo tabulky produktivity na sebe Richard Král nenechal dlouho čekat s odpovědí - v 9. minutě vyrovnal na 1:1. V polivině utkání Zadina poslal domácí do vedení, Jiří Kudrna ale srovnal na 2:2. Ve třetí třetině již domácí spustili svůj obávaný brankostroj a Tygři si tak odvážejí z Třince zatím nejtěžší porážku v sezóně.

, pátek 11. října 2002
6:2
(1:1, 1:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 9. R. Král (D. Nosek), 31. Zadina (Pletka, Malinský), 42. R. Král (Pletka, Zadina), 44. Pletka (R. Král, Houdek), 50. Zadina (R. Král), 58. Marek (Jančařík, Pavelek) - 1. Kropáč (Kubinčák, Michal Straka), 37. Jiří Kudrna (Hájek, Kábrt). Rozhodčí: Rejthar - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 1:3. Využití: 2:0. Diváci: 4144.

HC Oceláři Třinec

Lakosil - D. Nosek, Malinský, L. Procházka, Jančařík, Cartelli, Žabka, od 10. min. navíc Houdek - Zadina, R. Král, Pletka - Janků, Marek, Pavelek - Martynek, Meluzín, Polončič.

Falta - Jan Kudrna, Kočí, J. Moravec, Holub, M. Beránek, Krstev - Kropáč, Michal Straka, Kubinčák - V. Novák, Plodek, S. Procházka - Kábrt, Hájek, Jiří Kudrna - Jankových, Víšek, Rozsíval

Bílí Tygři vtrhli do zápasu jako uragán a ukazovali od prvních vteřin, že by se rádi stali prvním týmem, který z Třince neodjede z prázdnou. Hned po buly měli Tygři šanci z rychlého brejku otevřít skóre, Lakosil ale nájezd vychytal. Dlouho mu ale nula na kontě nezůstala. Kubinčák se dostal do jeho bezprostřední blízkosti, třinecký gólman jeho střelu z boku kryl, puk se ale odrazil do brankoviště, odkud jej nikým nekrytý Radoslav Kropáč doklepl do sítě - 0:1. Do první větší šance domácích se dostal ve druhé minutě obránce Cartelli, Falta byl ale pozorný. V zápětí se poprvé ukázal domácí tahoun Richard Král. Forčekingem vybojoval puk, dostal se s ním do útočného pásma, jeho přihrávku ale Pletka v branku neproměnil. Bílí Tygři hráli s chutí a nepustili domácí k jejich pověstnému tlaku. Přesto se domácím podařilo brzy vyrovnat a střelec byl nejméně překvapivý. Obránce Nosek poslal Krále do brejku, Král ovšem obtěžován libereckým bekem mířil těsně nad. Král ale neztratil přehled a pohotově od mantinelu zasunul odražený puk za záda překvapeného Falty. Domácí se gólem dostali do hry a Tygrům najednou bylo v jejich obranném pásmu horko. Falta ale chytal spolehlivě, stálo při něm i štěstí, jako například při dalším brejku Krále.

Ve druhé třetině se stále hrál fyzicky náročný hokej, Tygři bojovali a domácí se jim směle vyrovnali. Všechny šance ale zůstaly nevyužity, na gólmanech ztroskotali například Malinský, Martynek nebo Janků, za hosty měli na hokejce gól Kočí, Víšek nebo z brejku Jankových. Červené světlo se znovu rozsvítilo na začátku druhé poloviny utkání a šlo o světlo Faltovou brankou. Malinský tvrdě vystřelil a dezorientovaného Faltu snadno překonal z dorážky Zadina. Střelec gólu ale umožnil svojí chybou vyrovnání. Zadina pět minut po svém gólu ztratil puk a Tygři se hnali ve třech proti jednomu obránci do rychlého brejku. S únikem si hosté poradili nejlépe jak mohli - Jiří Kudrna střelou do růžku vyrovnal. Do konce druhé třetiny si ještě oba týmy vypracovali několik slibných šancí, nakonec se ale do kabin šlo za stavu 2:2

Nadějně rozehraný zápas ale Tygři podobně jako ve Vsetíně ztratili ve třetí třetině. Do vedení 3:2 se domácí dostali v čase 41:15, když s nadhledem hrající Richard Král prostřelil po Pletkově nahrávce po zemi klubko hráčů včetně libereckého brankáře. O dvě minuty později Král Pletkovi golovou asistenci vrátil, poslal domácího rychlíka do brejku a bylo to 4:2. Bílí Tygři se nevzdali, na euforicky hrající domácí mužstvo ale nestačili. Při chuti byla hlavně první třinecká řada Pletka-Král-Zadina. Král neustále vymýšlel gólové šance pro své spoluhráče, jednu z jeho přihrávek zužitkoval v 50. minutě Marek Zadina - 5:2. Liberečtí již pochopili, že na rozjeté domácí mužstvo mít nebudou a utkání se už jen dohrávalo. Nakonec ještě dvě minuty před koncem pečetil na konečkých 6:2 Jan Marek.

Bílí Tygři nezanechali v Třinci špatný dojem, utkání měli dobře rozehrané, osudným se jim ale stalo to, že nedokázali uhlídat Královu formaci, která zařídila pět branek domácích. Utkání se zlomilo v úvodu třetí třetiny, kdy domácí dvěma rychlími brankami poslali Tygry do kolen. Třinecká bašta tak prodloužila nedobytnost na šest zápasů. V neděli si ale mohou liberečtí hokejisté spravit náladu ve Svijanské aréně, kde od pěti hodin hostí beznadějně poslední Havířov.