Krize se prohlubuje, Bílí Tygři nestačili na Spartu

Date of publication Author Radek Vokál

Černé série Bílých Tygrů trvají. Pět zápasů čeká nováček na vítězství, pět zápasů se nedočkali výhry ani v domácích utkáních. O prodloužení libereckého čekání na další body se postarala Sparta, obhájce titulu, který se ale letošní sezónou protlouká s potížemi. O to, že po dvou třetinách byl stav 0:1, se postaral Kratěna. Pak přišla tradičně smrtící třetí třetina. Špaňhel zvýšil na 0:2 a zkázu dokonali ve 47. minutě slepenými góly Leška se Žemličkou. Patrik Rozsíval už jen korigoval a 1:4. Nejlepším hráčem zápasu byl i přes čtyři branky vyhlášen domácí gólman <b>Jan Koťátko</b>.

, neděle 17. listopadu 2002
1:4
(0:1, 0:0, 1:3)

Branky: 57. Rozsíval (S. Procházka) - 6. Kratěna (Tomajko, Jiruš), 43. Špaňhel (Kašpařík), 48. Leška (Havelka, Slavík), 48. Žemlička (P. Martinec, Branda). Rozhodčí: Souček - Čížek, Padevět. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváci: 5160.

Koťátko - Čakajík (49. Vála), Jiří Hanzlík, Krstev, Jan Kudrna, J. Moravec, R. Pospíšil, Kočí - Kropáč, Michal Straka, Kábrt - Rozsíval, Musil, S. Procházka - V. Novák, Plodek, Kubinčák - Jiří Kudrna, Pabiška, Hájek

Bříza - Slavík, Srdínko, Jiruš, Jan Hanzlík, Ptáček, Šrek - Kratěna, Broš, Tomajko - Tomík, Leška, Havelka - Branda, P. Martinec, Žemlička - Špaňhel, Kašpařík, Vondráček

První šanci k otevření skóre měl ve 3. minutě domácí Vojtěch Kubinčák. Objevil se tváří v tvář Břízovi, ten ale jeho střelu vyrážečkou zneškodnil. První větší šance hostí přišla v 6. minutě a hned z toho byl gól. Domácí chybovali ve středním pásmu, Ondřej Kratěna ujel do rychlého brejku a nedal Koťátkovi šanci. Zanedlouho to mohlo být 0:2. Čakajík ztratil na útočné modré puk, sparťané vyrazili do přečíslení tří proti jednomu, kapitán Žemlička ale po kombinaci odkrytou branku netrefil. O chvíli později si dali repete Koťátko a Kratěna, který se ocitl před domácím gólmanem zcela sám, tentokrát byl ale úspěšnější brankář Bílých Tygrů. Jednu z mála příležitostí k vyrovnání měl v první třetině Václav Novák, scházela mu ale pohotovost a hosté dokázali jeho střelu zblokovat nad branku. Na konci třetiny se ještě vytáhl Koťátko skvělým skluzem proti šanci Lešky. Domácím se v první třetině příliš nedařila rozehrávka, naopak hosté hráli v pohodě a s přehledem.

Ve druhé třetině byl vyloučen sparťanský útočník Branda a to byla šance pro tým s nejlepšími přesilovkami v lize. Blízko gólu byl tvrdě pálící Krstev, ale Bříza jeho střelu kryl. Další příležitost k vyrovnání měl Novák, Bříza byl opět pozorný. Při liberecké přesilovce zahrozil i hostující ostrostřelec Tomík, skóre se ale neměnilo. Domácí byli velmi disciplinovaní a na trestnou lavici putoval hráč domácích jen jednou. Při přesilovce za vyloučení Lukáše Pabišky měla Sparta možnost svůj náskok zvýšit, Koťátko ale skvělými zákroky proti šancím Havelky zblízka a střelám Jiruše a Jana Hanzlíka držel Tygrům naději. Na domácím brankáři si pak vylámal zuby po samostatném nájezdu Žemlička.

Hra Bílých Tygrů byla nejlepší ve druhé třetině a naopak již tradičně nejhorší ve třetině třetí. Ve 43. minutě mohl Jiří Hanzlík vyrovnat, Bříza jeho tvrdou střelu zneškodnil a vzápětí udeřilo na druhé straně. Domácí obránci před Koťátkem zaváhali a nechali Kašpaříka dvakrát ohrozit svého brankáře. Koťátko si s oběma střelami poradil, nestačil už ale na dorážku Martina Špaňhela, který střílel do odkryté brány. Definitivní poprava Bílých Tygrů přišla ve 48. minutě. Stejně jako v zápase ve Znojmě, i se Spartou inkasovali Tygři ve třetí třetině slepené góly. Na 3:0 pro hosty zvýšil střelou zpoza obránce Petr Leška a po půl minutě zvýšil po bezchybné kombinaci se spoluhráči Richard Žemlička. Bílí Tygři se dočkali alespoň čestného úspěchu a k brance jim pomohla jako už mnohokrát početní výhoda. Tentokrát si trest na 2+2 minuty za zranění Krsteva odpykával Havelka a Patrik Rozsíval vstřelil po pěkné křížné přihrávce od Stanislava Procházky svůj první gól v sezóně.

Na zvrat ale již nezbýval ani čas, ani síly, a tak popáté za sebou odcházeli liberečtí fanoušci domů smutní.