Liberec i přes brzké vedení odjíždí z Třince poražen, rozhodla třetí třetina

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Liberec/Třinec - Bílí Tygři v rámci šestého kola zavítali na led třineckých Ocelářů. Libereckým se vydařil vstup do utkání, když se ujali vedení už ve třetí minutě. Domácí ale dokázali skóre otočit a Liberec tak z Třince odjíždí po prohře 2:5 bez bodu.

6. kolo, čtvrtek 21. září 2017
5:2
(1:1, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 6. Marcinko (Martin Růžička, Hrňa), 26. Adamský (Irgl, Hrubec), 45. Polanský (Roth, Irgl), 57. Svačina (Roth, Marosz), 60. Martin Růžička – 3. A. Dlouhý (Jašek), 39. Bakoš (Pyrochta, P. Jelínek). Rozhodčí: Hradil, Kubičík - Ganger, Hanzlík. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 3 913. Střely na branku: 43:22. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2.

HC Oceláři Třinec

Hrubec (Hamerlík) – Krajíček (C), Adámek, Jank, Roth, M. Doudera, D. Musil – Rákos, Marcinko, Martin Růžička (A) – Adamský (A), Polanský, Irgl – Svačina, Marosz, Dravecký – O. Kovařčík, Cienciala, Hrňa

Will (Stezka) – Jánošík (A), Pyrochta, Šmíd (A), Plutnar, Derner, Kolmann, Havlín – L. Krenželok, P. Jelínek (C), Lakatoš – Ordoš, Bulíř, Bakoš – D. Špaček, Jašek, J. Stránský – A. Dlouhý, Vantuch, Hrabík

Utkání začalo svižně z obou stran. Už po minutě hry z dobré pozice zakončoval domácí Irgl, a jeho střela minula Willovu branku jen o centimetry. Naopak Bílí Tygři svou první gólovou příležitost využili. V čase 2:41 vybojoval Jašek puk za brankou, poslal ho do předbrankového prostoru, odkud zakončoval Adam Dlouhý a překonal Hrubce - 0:1.

Domácí se ovšem z obdržené branky rychle oklepali a pustili se do útoku. Střely Marcinka i Svačiny dokázal Will skrýt ve své výstroji. V sedmé minutě však domácí dostali příležitost hrát přesilovku a využili ji. Růžička přenechal na modré čáře puk Tomášovi Marcinkovi a slovenský útočník se protáhl po levé straně až před Willa a prostřelil ho střelou do horního rohu - 1:1.

Třinečtí, nabuzení vstřelenou brankou, pokračovali v útočné hře. Skóre se ale neměnilo ani po pokusech Marosze s Draveckým. Na druhé straně se tvrdým pokusem od modré prezentoval Plutnar, ale Hrubec zasáhl. V přesilové hře Liberce se do šance šikovně proháčkoval Lakatoš, ale třinecký brankář byl opět na svém místě.

Lukáš Derner brání

Druhou dvacetiminutovku zahájil Liberec náporem. Hned tři střely v krátkém sledu na domácí branku vyslal Pyrochta, ale ani jedna nezamířila do sítě domácích. Na druhé straně do branky neprošla střela třineckého Marosze o několik okamžiků později. Slibnou příležitost si Liberečtí vytvořili v přesilovce, kdy Jánošík naznačil na modré čáře střelu a následně našel dobře postaveného Bakoše. Ten ale pohotovou střelou minul poloodkrytou třineckou branku.

V pětadvacáté minutě se podruhé v zápase prosadili domácí. Martin Adamský převzal puk ve středním pásmu, nabral rychlost, protáhl se před Willa a překonal ho bekhendovým blafákem - 2:1. Třinečtí ohrožovali libereckou branku i nadále. Dravecký ani Kovařčík si ale na Willa nepřišli. Brankář Tygrů kryl i střely Rotha a Janka od modré.

Lukáš Vantuch v souboji o puk

Liberec se v druhé polovině prostřední třetiny utkání spíše bránil, ale v závěru druhé periody se Tygrům podařilo vyrovnat. Pyrochta našlápl v obranném pásmu, narazil si s Jelínkem, zatáhl puk za branku, kde přetlačil Adamského a naservíroval puk Martinovi Bakošovi, který prostřelil Hrubce - 2:2! Do šaten tak týmy odcházely za nerozhodného stavu.

Třetí třetina začala střelami Rákose a Růžičky, Will byl připraven. Tempo hry se stále zrychlovalo a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Příležitost překlopit skóre na libereckou stranu dostal Bakoš, ale Hrubec jeho střelu vystihl. V čase 44:37 se třetí branky dočkali domácí. Roth vybídl střílenou přihrávkou Jiřího Polanského, který tečí usměrnil puk do liberecké sítě - 3:2.

O vyrovnání se vzápětí snažil Ordoš, jeho střela z ostrého úhlu ale skončila v Hrubcově výstroji. Branku Třince ohrozil i Bulíř, který se v závěru vlastního oslabení dostal do úniku, ale byl vytlačen a následně i faulován jedním z domácích obránců. V následné přesilovce pálila od modré právě liberecká osmaosmdesátka, puk ale opět kryl Hrubec.

Snaha zdramatizovat zápas se pro Liberecké značně zkomplikovala v padesáté sedmé minutě. Roth od modré čáry našel najíždějícího Vladimíra Svačinu, který usměrnil puk do sítě - 4:2. Bílí Tygři ani tak nesložili zbraně, v samotném závěru dokonce odvolali brankáře Willa. Toho využil Martin Růžička, který se v poslední minutě chopil puku a poslal ho do odkryté liberecké branky - 5:2. Tygři tak i přes bojovný výkon musí čekat na venkovní body dále. Skrumáž v kruhu pro vhazování

Václav Varaďa
„Jsem velmi rád za konečný výsledek, ale jsem přesvědčený o tom, že Liberec tady odehrál parádní utkání a hodně nás potrápil. I když jsme dostali gól na 2:2, stále jsme byli schopni zabrat. Dvěma parádními góly z předbrankového prostoru se nám zápas podařilo zlomit. Divákům se utkání muselo líbit, mělo to grády. Chci poděkovat týmu, jak to dnes zvládl!“

„Odehráli jsme tady velmi dobré, bojovné utkání. Myslím si, že rozhodla lepší efektivita v zakončení domácího týmu. Třinec měl plno energie po celý průběh zápasu, pomohl si gólem v přesilovce, což se nám bohužel nepovedlo. V závěru jsme se ještě pokusili výsledek zvrátit, ale už jsme neměli síly a domácí definitivně překlopili zápas na svou stranu.“