Liberec na ledě Orlů ukořistil všechny body

Date of publication Author Rostislav Souček, Petr Frömel, Tomáš Pavlíček

L i b e r e c - Ve Znojmě šli do vedení jako první domácí, deset sekund před koncem první části však dalekonosnou ranou vyrovnal Krstev a ve druhé třetině zápas otočil <b>Václav Pletka</b>, jenž proměnil tresté střílení. V závěru se ve městě okurek odehrávalo drama, když Znojmo dokázalo vyrovnat. Tygři si ovšem své tři body už nenechali utéct a přidali další dvě branky.

34. kolo, pátek 28. prosince 2007

Branky a nahrávky: 15. Bičánek (Padělek), 51. J. Svoboda - 20. Krstev (Plodek), 39. Pletka z trestného střílení, 58. Pabiška (Víšek), 59. Hunkes (Pabiška). Rozhodčí: Homola - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. Diváci: 3263. Střely na branku: 29:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4.

Orli Znojmo

Trvaj - Švrček, Jareš, Bičánek, Mojžíš, Kotaška, Chvátal, od 24. navíc Vyrůbalík - Kucharczyk, Dopita, Selingr - Padělek, J. Svoboda, Demel - Erat, Haman, Plášek - M. Růžička, Meidl, Beroun.

Pinc - J. Moravec, Jiruš, Hunkes, Žabka, Holub, Krstev - Bartovič, Kašpařík, Pletka - Klimenta, Plodek, Víšek - Blatný, Šachl, Pabiška - Vantuch, Dušek, S. Procházka.

Úvod zápasu byl vyrovnaný, ovšem zásluhou přesilových her začali přebírat iniciativu domácí. První dvě přesilovky sice ještě branku nepřinesly, ale v té následující se už Orli dokázali prosadit. Skóre zápasu otevřel tvrdou střelou znojemský kapitán Radim Bičánek. Následovaly další dobré příležitosti domácích, ovšem Erat ani Plášek neuspěli. Na druhé straně promarnil slibnou šanci Pabiška. Tygři si mohli v úvodní dvacetiminutovce vyzkoušet početní převahu pouze jednou a hned se jim podařilo vyrovnat. Deset sekund před koncem třetiny napřáhl ve středním pásmu Angel Krstev, Trvajovi se tečovaný kotouč převalil přes nastavenou lapačku a skončil k překvapení diváků v síti.

Prostřední dvacetiminutovka přinesla zcela jiný herní styl. Zatímco v té první byl k vidění pohledný hokej, hra se v té další změnila spíše v boj. Na ledě se velmi přitvrdilo a výsledkem toho bylo několik tvrdých zákroků a také jedna šarvátka, kterou obstarali znojemský Kotaška a liberecký Pabiška. Oba aktéři vyfasovali za pěstní souboj čtyřminutový trest. I když brankových příležitostí bylo jako šafránu, přeci jen se oba gólmani několikrát zapotili. Trvaj musel likvidovat rány Blatného a Kašpaříka, domácí promarnili svoji největší příležitost po střele Selingra, když se žádnému z Orlů nepovedlo usměrnit volně ležící puk do sítě. Z vedoucí branky se nakonec mohli radovat Tygři, jelikož najíždějícího útočníka zbavil touše seknutím do hole Bičánek, rozhodčí nařídili trestné střílení a jeho exekutor Václav Pletka propálil Trvaje mezi vyrážečku a beton.

Závěrečné dějství přineslo podobný průběh hry jako to předcházející. Liberec dobře bránil a hlídal si svoje jednogólové vedení. Znojmo se dlouho nemohlo dostat k situaci, která by mohla znamenat vyrovnání. Deset minut před koncem vytvořilo velký závar před Pincovou brankou a kotouč procpal do sítě Jaroslav Svoboda. O regulérnosti gólu rozhodoval videorozhodčí a k radosti znojemských diváků branku uznal. Nerozhodný stav zlomil v čase 57:06 liberecký Lukáš Pabiška, jenž nikým neatakován proměnil skvělou přihrávku Víška ve vedoucí branku. Domácí zkoušeli v závěru hru bez brankáře, ovšem ta se jim nevydařila a na konečných 4:2 z pohledu Bílých Tygrů uzavřel Jiří Hunkes.

34. kolo, pátek 28. prosince 2007

Orli Znojmo