Liberec předvedl parádní obrat ve Zlíně, ve čtvrtfinále se utká se Spartou

Date of publication Author Ondřej Flanderka

Bílí Tygři prohrávali ve Zlíně po polovině zápasu 3:0. Liberečtí nicméně nesložili zbraně a předvedli málo vídaný obrat, když díky pěti trefám zmrazili domácí a připsali si před play-off další výhru. Na vítězství se výrazně podílel nejlepší střelec týmu <b>Leoš Čermák</b>, který v šestapadesáté minutě vstřelil vítěznou branku a o čtyři minuty uzavřel gólový účet střelou do prázdné klece. <b>Ve čtvrtfinále se Tygři utkají se Spartou.</b>

52. kolo, čtvrtek 21. února 2008
3:5
(2:0, 1:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 14. Záhorovský (Okál), 14. M. Pšurný (R. Pšurný), 30. Balaštík (Hamrlík) - 36. Nedorost (Pabiška), 40. Podkonický (Jiruš), 49. Zíb, 56. Čermák (Pletka), 60. Čermák. Rozhodčí: Homola, Hribik - Bejček, Svoboda. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:2. Diváci: 3587. Střely na branku: 31:33. Průběh utkání: 3:0,3:5.

PSG Berani Zlín

Murín - Hamrlík, Galvas, Nosek, Klouček, Hlavačka, Lučka, Vosátko, Bořuta - Balaštík, Leška, Rachůnek - Okál, Mokrejš, Záhorovský - M. Pšurný, Balán, R. Pšurný - Kubiš, Roman Vlach, F. Čech.

Fikrt - Hunkes, Jiruš, Derner, Krstev, Žabka, Kočí, Holub, Zíb - L. Čermák, Podkonický, Pletka - Klimenta, Plodek, Víšek - Pabiška, Kašpařík, V. Nedorost - Bartovič, Blatný, S. Procházka.

Do kádru Tygrů se vrátil Jan Plodek, a Liberec tak nastoupil v prakticky kompletní sestavě, ve které chyběl pouze zraněný obránce Jiří Moravec. Do hostující branky se postavil Michal Fikrt, domácí klec hájil Igor Murín.

Oba brankáři ale v prvních deseti minutách příliš práce neměli. Až v závěru osmé minuty se do zakončení tlačil domácí Balaštík, jeho koncovka byla ale nepřesná. První vážnější šanci měli Okál s Rachůnkem, oba pokusy výtečně zastavil Fikrt. Na začátku dvanácté minuty se připomněli i hosté, když od pravého mantinelu prověřil Murína Jan Víšek.

První branka padla ve Zlíně ve čtrnácté minutě. Okál našel parádním pasem rozjetého Martina Záhorovského, a ten ranou pod horní tyčku nedal Fikrtovi šanci. Vstřelená branka domácí povzbudila a už o dvaačtyřicet vteřin později se radovali podruhé. Roman Pšurný vyjel zpoza branky a našel zcela volného Michala Pšurného, který prostřelil libereckého brankáře a zvýšil na 2:0. Bratrská spolupráce tedy zafungovala na jedničku.

Hosté kontrovali tlakem řady Klimenta – Plodek – Víšek, domácí obrana ve spolupráci s Murínem však všechny šance zneškodnila. Pak se hra na delší dobu odstěhovala před libereckou branku. Důvodem bylo vyloučení Zíba na dvě plus dvě minuty a následný faul Hunkese, který nabídl domácím dvě minuty přesilovky pět na tři. Fikrt se vyznamenal proti pokusům kanonýrka Balaštíka a zbytek oslabení odehrála výtečně trojice Kašpařík – Krstev – Derner, která nepustila domácí do přímého ohrožení branky.

Druhá třetina začala přesilovkou Liberce, když na trestnou lavici usedl Mokrejš. Tygři se sice usadili v útočné třetině, Murín se ale příliš nezapotil. Celé druhé dějství poznamenala řada vyloučení a tudíž i přesilových her. Zlín měl dobré příležitosti při vyloučení Hunkese, Fikrt odolal. Při další přesilovce domácích ve třicáté minutě už ale kapituloval, když Hamrlíkovo nahození od modré chytře tečoval Jaroslav Balaštík a zvýšil již na rozdíl tří branek.

Tygři nesložili zbraně a dokázali snížit. Na trestnou lavici odešel Vosátko a rychlá souhra Kašpaříka s Pabiškou a Václavem Nedorostem, zakončená přesnou střelou nad Murínovu lapačku znamenala zkorigování výsledku na 3:1. Na konci prostřední třetiny si i Tygři zahráli přesilovku pět na tři, a i když trvala kratší dobu než ta, kterou měli k dispozici domácí, dokázali ji využít. Parádní individuální akci předvedl Andrej Podkonický, který projel přes polovinu hřiště a střelou pod horní tyčku nedal Murínovi šanci. Liberec tak ještě před koncem druhé třetiny snížil na rozdíl jediné branky.

Závěrečná třetina začala tak, jak ta předcházející skončila, tedy soubojem Podkonický - Murín. Tentokrát ale ze souboje vyšel vítězně brankář Zlína. V šestačtyřicáté minutě mohl pojistit náskok Zlína Roman Pšurný, kotouč za Fikrta ale neprotlačil a hostující brankář si poradil i se střelou Hamrlíka. Okenáři svou šanci nevyužili, a tak přišlo vyrovnání. Kašpařík z dobré pozice trefil tyčku a následný závar před Murínem ukončil přesnou střelou Lukáš Zíb a vyrovnal na 3:3.

Hosty samozřejmě vývoj zápasu povzbudil, a tak v následujících minutách ovládli hru. Převahu korunovali Tygři v šestapadesáté minutě, když Pletkovu střelu dorazil do odkryté branky Leoš Čermák a strhnul vedení na stranu Tygrů. Domácí se pak pokusili o hru bez brankáře, tu ale ukončil Leoš Čermák, který získal puk a po necelých čtyřech minutách přidal svou druhou trefu v utkání.

Liberec tak veze ze Zlína po výhře 5:3 tři body a ve čtvrtfinále se setká se Spartou, která prohrála v Plzni. Na Zlín čeká pouze skupina o udržení.