Liberec přetlačil Oceláře z Třince

Date of publication Author Jiří Veverka

L i b e r e c - Liberec v další extraligové bitvě porazil hosty z Třince. Zápas rozhodla devětadvacátá minuta. Tygři si v ní zahráli přesilovou hru pěti proti třem, kterou využili, následně dokázali využít i klasickou přesilovku a ujali se vedení, které jim vydrželo až do závěrečného hvizdu. Nejlepším hráčem domácích byl vyhlášen <b>Valdemar Jiruš</b>, který si v zápase připsal gól a asistenci.

7. kolo, neděle 30. září 2007
4:2
(0:1, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 29. Jiruš (Zíb), 29. Plodek (Klimenta), 44. Moravec (Jiruš), 60. Čermák - 9. Skořepa, 53. Tomík (Sekeráš). Rozhodčí: Rejthar - Lhotský, Pouzar. Vyloučení: 6:7. Využití: 3:1. Diváci: 4 415. Střely na branku: 36:34. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Hnilička – Žabka, Zíb, Moravec, Jiruš, Hunkes, Krstev, Derner – Novák, Pabiška, Procházka – L. Čermák, Kašpařík, Nedorost – Klimenta, Plodek, Víšek – O. Hruška, Špaček, Jech - Vantuch.

HC Oceláři Třinec

Čechmánek – Sekeráš, Švarný, Seman, Malec, Kroupa, Andersons, Pácal – Zálešák, Polanský, Tomas – Tomík, Štefanka, Steber – Peterek, Martynek, D. Květoň – Korhoň, Kolusz, Skořepa - Stals

Liberec si na začátku vytvořil solidní tlak. Zejména formace vedená Janem Plodkem byla velmi nebezpečná, ale Čechmánkova klec nakonec odolala. Třinec se spokojil s bráněním středního pásma a Hniličku v brance Liberce příliš neohrožoval. V osmé minutě dostali hosté příležitost ke změně skóre, když hráli téměř minutu proti třem domácím. Tuto příležitost využili beze zbytku, po dobré kombinaci Zdeněk Skořepa překonal Hniličku mezi betony, po odrazu puku od Krsteva.

Liberec i nadále tlačil, ale když už překonal obranu hostí, počíhal si na Tygří ostrostřelce vynikající Čechmánek. Hra byla v druhé polovině první třetiny rozkouskovaná, jakmile se totiž hosté dostali pod tlak, neváhali vyhodit přes všechny čáry na zakázané uvolnění, což obrazu hry příliš nepomohlo. Liberec si v první třetině zahrál i přesilovku, když na trestné seděl Skořepa, výraznější šanci si ale domácí nedokázali vypracovat. V poslední minutě se na Čechmánka řítil Čermák zcela sám, ale ani on nedokázal puk posunout za záda hostujícího gólmana.

Druhé dějství začalo nepřesnostmi na obou stranách. Liberec se všemi možnými prostředky snažil o vyrovnání, jeho snahu ale mařila vynikající obranná hra Ocelářů. Dobrou příležitost měl Jan Víšek, který netrefil poloodkrytou branku Čechmánka. Osmadvacátá minuta přinesla Bílým Tygrům situaci, ve které dal jejich soupeř úvodní branku duelu. Stejně jako hostům, i domácím se podařilo svou dvojnásobnou výhodu využít. Lukáš Zíb nabil na modré Valdemaru Jirušovi, který trefil přesně k tyči.

Ještě v té samé minutě se domácí dokázali ujmout vedení. Tomáš Klimenta nahodil na teč Janu Plodkovi, který jemným dotekem hokejky nasměroval puk za záda Čechmánka podruhé. Následně měli hosté možnost klasické přesilovky, ale nabuzený Liberec je téměř k ničemu nepustil. Na druhé straně pálil na Hniličku nebezpečně Seman, jeho střelu zastavil beton libereckého gólmana. Posléze to samostatně zkoušel Květoň, ale ani on neuspěl. Na druhé straně před Čechmánkem utekl puk z hole Nedorostovi.

Na začátku druhé třetiny využili domácí přesilovku, když seděl na trestné Zálešák. Nedorost přihrál na modrou Jirušovi, který vypálil a Jiří Moravec před brankou jemně tečoval a zvýšil tím náskok domácích na dvě branky. V čase 45:06 odjel z branky do kabin Čechmánek, v brance ho nahradil Martin Vojtek. Téměř ihned poté se za brankou strhla šarvátka, vyloučeni byli hostující Malec a domácí Nedorost.

V polovině poslední třetiny na modré hrubě chyboval Hunkes, když prakticky přenechal puk Róbertu Tomíkovi, pro kterého nebyl problém překonat Hniličku podruhé. Drama tak mohlo začít. Třinec chytil druhý dech a začal domácí hráče pořádně zaměstnávat, i Hnilička měl daleko víc práce. Dobrou střelou se prezentoval Juris Stals, Hnilička jeho pokus ale viděl a zlikvidoval. Obrovský nápor si vynutila první formace Třince, skákavý puk ale žádný z hráčů nedokázal natolik zkrotit, aby jej mohl posunout do branky Liberce. Hosté se nakonec odhodlali i ke hře bez brankáře. V čase 59:59 dal konečnou podobu nedělního klání Leoš Čermák, který trefil prázdnou branku přes celé hřiště.