Liberec "rozsekal" Mountfield

Date of publication Author Štěpán Hanuš, Jan Rachota

L i b e r e c - V prvním zápase přípravy se hrál překvapivě pohledný hokej. Ve výborné atmosféře kralovali domácí, kteří uštědřili Jihočechům lekci z produktivity. V tygřím dresu se poprvé představili v oficiálním utkání dosavadní posily - obránci Kočí, Zíb a Žabka.

přát., úterý 01. srpna 2006
5:1
(2:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 12. Pajič (Pabiška), 14. Plodek (Čermák, Žabka), 22. Pabiška (Víšek), 31. Víšek (Němec), 53. Procházka (Pajič, Moravec) - 29. Hanzal (Květoň, Gulaš). Rozhodčí: Hrubý - Podrazil, Podrazil. Vyloučení: 5:5 + domácí Krstev 10 min. za nesportovní chování, v 56. minutě neproměnil Pletka trestné střílení Využití: 2:0. Střely na branku: 27:31.

Hnilička (Stejskal) - Žabka, Kočí, Krstev, Zíb, Moravec, Rýgl, Holub, Hlavačka - Čermák, Plodek, Pletka, Pajič, Pabiška L., Víšek, Němec, Dušek, Procházka S., Klimenta, Vampola, Jech.

Banes Motor Č. Budějovice

Chábera (Kovář) - Kutlák Z., Posmyk, Gregořek, Mucha J., Vydarený, Toman, Macháček P. - Sailer, Hübl, Hřebejk, Veselý O., Vak, Šimánek, Kotrla, Mertl T., Hudec M., Hanzal J., Květoň L., Gulaš, Matušík.

1. třetina

V zaplněné Svijanské Aréně se jako první zastřeloval Angel Krstev, který hned po půl minutě hry prověřil od modré čáry pozornost Jana Chábery. Jeho jedovka ale cíl nenašla. Poté zkoušel vyzrát na budějovického brankáře mladý Vojtěch Němec, ani on bohužel pro Liberecké neuspěl. Na druhé straně vyzkoušel poprvé Milana Hniličku z úhlu Tomáš Vak. V 5. minutě se poprvé otevřela vrátka na trestné lavici. Viktor Hübl za libereckou brankou podrazil novice v tygřím dresu Borise Žabku a šel si odpočinout na dvě minuty. V přesilovce tečoval Vampola tvrdou střelu od modré čáry, Chábera byl ale připravený. Do dobré příležitosti se vzápětí dostal Mertl, Hnilička však výborně zasáhnul. V 9. minutě odešel "za katr" domácí hráč. Hříšníkem byl Angel Krstev, který nedovoleně atakoval Květoně. V početní převaze pálil nebezpečně od modré Kutlák, jeho bombu pak tečoval těsně před Hniličkou Tomáš Vak, liberecký gólman však bravurně zasáhnul. Přesilovka hostů netrvala dlouho, zhruba po minutě putoval zahřívat lavici hanby Petr Sailer a začala krátká přesilovka domácích, kteří si s ní poradili na výbornou. Lukáš Pabiška našel Roka Pajiče, jenž si vybruslil z pravé strany před branku a střelou pod břevno nedal Cháberovi šanci. Sotva dozněla radost v hledišti, našel Boris Žabka Leoše Čermáka, jeho střelu ještě Chábera stačil vyrazit, na dorážku Jana Plodka však už byl krátký. V 16. minutě při signalizovaném vyloučení domácího Rýgla, pálil tvrdě ke smůle hostů jen do boční sítě slovenský zadák René Vydarený. Do kabin tak odcházeli mnohem spokojenější domácí hokejisté.

2. třetina

Na začátku druhého dějství přišel další úder Bílých Tygrů. Po vyhraném buly v útočném pásmu se k puku dostal Jan Víšek, ideální přihrávkou našel zcela volného Lukáše Pabišku, který rozesmutnil českobudějovického brankáře potřetí. Zkorigovat nepříznivé skóre pro Jihočechy se snažila dvojice Vak – Šimánek. První střílel, druhý tečoval vysoko nad. O minutu později nepustil k dorážce Sailera v dobrém obranném zákroku Jiří Moravec. Ve 24. minutě pykal na trestné lavici Stanislav Procházka, Hniličku prověřil nejprve po přihrávce Vydareného Šimánek a o chvíli později si vylámal zuby na strážci liberecké svatyně i Tomáš Vak, který po přihrávce Veselého zkoušel procedit puk mezi betony reprezentačního brankáře. Příliš vylekat nemohla Hniličku ani střela obrovitého Posmyka. Hosté se ale snížení dočkali. V polovině zápasu našel Květoň před brankou zapomenutého Jiřího Hanzala, který pohotovou střelou k tyči upravil výsledek na 3:1. S domácími inkasovaný gól ovšem nikterak neotřásnul. O dvě minuty později obdržel dvouminutový trest Vydarený a v početní výhodě dostal puk za Cháberova záda backhendem Jan Víšek. Pátou branku mohl přidat Martin Hlavačka, který dostal lahůdkovou přihrávku od Tomáše Klimenty. Ten v prostoru mezikruží jen těsně přestřelil. Ve 34. minutě to zkoušel z úhlu Michal Hudec, Hnilička byl ale pozorný. Chvíli poté spálil tutovku Jiří Hanzal, kterého našel v ideální pozici Gulaš. Hnilička bravurně vytěsnil jeho dobrou střelu mimo tři tyče. Při vyloučení Gřegořka v závěru třetiny třikrát tvrdě pálil od modré Rýgl. Jeho projektily skončily na betonech respektive lapačce Chábery. Velkou možnost měl v samém závěru Klimenta, kterého výtečně uvolnil Plodek, Chábera ale předvedl excelentní zákrok a změnu skóre již nepřipustil.

3. třetina

Domácí byli i nadále aktivní a zvýšit mohl ve 43. minutě opět Rok Pajič, který si šikovně vybruslil před branku, jeho střela po ledě pak jen těsně minula budějovickou klec. Ve 45. minutě se prezentovala libereckým fanouškům čerstvá posila zadních řad Lukáš Zíb. Ten napřáhnul na modré, ale jeho dělovka skončila v Cháberově lapačce. O druhý úspěch Jihočechů se následně pokusil Vydarený, jeho ránu po ledě Hnilička vyrazil. Devět minut před koncem nevyzrál na libereckého gólmana ani obránce Mucha. Jeho jedovatou střelu vyrazil Hnilička ramenem. Stejně dopadnul i Petr Gřegořek, jehož pokus od modré liberecký gólman zlikvidoval. V 53. minutě zatloukli domácí Jihočechům pátý hřebíček do rakve. Pajič se Stanislavem Procházkou najížděli na jediného obránce. Slovinský útočník připravil lahůdkový puk kapitánovi Bílých Tygrů, který ho uklidil do sítě. V 55. minutě se skvěle proháčkoval přes dva hráče Antonín Dušek, před brankou našel úplně volného Ctibora Jecha, který ale trestuhodně minul hostující branku. Vzápětí se do samostatného nájezdu dostal Václav Pletka, kterého při střele fauloval Gregořek a rozhodčí nařídil trestné střílení. K provedení se postavil sám postižený, s jeho blafákem na vyrážečku si však Chábera poradil. Výborní domácí fanoušci pak po zápase odměnili svoje miláčky velkým potleskem.