Liberec v Edenu neuspěl, padl jediný gól

Date of publication Author Martin Zíta

Praha/Liberec – Bílým Tygrům se ani ve druhém přípravném duelu sezony nepodařilo přemoci soupeře. V pražském Edenu padla v úterý večer jediná branka, na svědomí ji měl Michal Poletín. Díky jeho zásahu zůstává Slavia v přípravě stoprocentní. Severočeši si budou moci zvednout náladu ve čtvrtek na domácím ledě.

přát., úterý 05. srpna 2014
1:0
(0:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 49. Poletín (Babka). Vyloučení: 5:6. Bez využití. Třetiny: 0:0, 0:0, 1:0. Průběh utkání: 1:0.

HC Slavia Praha

Furch – Barák, Chalupa, A. Růžička, Štich, Knot, Beňovič, Valach – Heřman, Lelkeš, Vrdlovec – Poletín, Babka, Micka – Doležal, Tomek, Khlůfek – Stloukal.

Schwarz – Škoula, Voráček, Výtisk, Gřegořek, Derner, Ulrych, Šimek, Plutnar – Krenželok, Urban, Vampola – Jelínek, Bulík, Bartek, Valský, Filippi, Bulíř – Vlach, Jonák, Kica.

Úvodní minuty duelu se odehrávaly spíše u mantinelů, kde se bojovalo o puk. Týmy se tak příliš nedostávaly do nebezpečných zakončení. Teprve až v 5. minutě musel řešit první vážnější situaci Furch, když Bartek vystihl rozehrávku sešívaných, po které rychle vypálil. Brankář domácího celku ale svižně máchl lapačkou, do které kotouč zachytil.

Liberečtí byli v první desetiminutovce mírně aktivnější, nabídnutou přesilovku při vyloučení Valacha ale nevyužili. Na druhé straně měl vzápětí příležitost Babka, když Schwarzovi vypadlo z výstroje Chalupovo nahození. Červenobílý útočník však nedokázal kotouč přetlačit přes ležícího gólmana. Ani ne za dvě minuty zůstal mezi kruhy zcela volný Micka, střela mu však nesedla a zamířila mimo.

Nejblíže k brance byl během úvodních dvaceti minut Klhůfek, po stahovačce však zpoza obránce mířil jen do břevna. Slávisté pokračovali v aktivitě i na začátku prostřední části, kdy si vysloužili dvojnásobnou přesilovku, kterou ale nevyužili. Když už byli hosté ve čtyřech, dostal se Urban do úniku, ve kterém byl hákován Valachem. Z následného trestného střílení nastřelil sám faulovaný břevno.

Druhá perioda byla protnuta několika vyloučeními, při jednom z nich měl vekou šanci v přesilovce Filippi. Střílenou přihrávku usměrňoval po ledě mezi tři tyče, Furch se ale perfektně roztáhl a betonem kotouč zastavil. V 35. minutě se kolem obránce protlačil Micka a snažil se o rychlé zakončení, proti kterému musel Schwarz sklapnout betony.

Na startu třetí třetiny měli Liberečtí dvě zajímavé šance. Nejdříve Bulík před zcela odkrytou klecí trefil jen hokejku jednoho ze slávistů, poté střílel z voleje ve vlastním oslabení Vlach, tvrdou ranou ale jen orazítkoval tyčku.

První branky se fanoušci dočkali až ve 49. minutě, kdy Babka našel zpoza klece ideálně postaveného Michala Poletína, který mířil přesně pod horní tyčku. Po zbytek duelu se snažili hosté o vyrovnání, dvě a půl minuty před koncem měli dokonce výhodu přesilové hry, srovnat už ale nedokázali