Liberec ve vyrovnaném zápase padl v závěrečných minutách

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Od 18:10 se pod Ještědem odehrával druhý zápas čtvrtfinále mezi domácím Libercem a hosty z Českých Budějovic. Ty tentokrát zvládly zápas lépe a díky obratu ve třetí třetině vybojovali cenné vítězství 6:4. Za stavu 1:1 na zápasy se bude v pondělí pokračovat na jihu Čech.

ČF2, pátek 09. března 2012
4:6
(1:0, 1:1, 2:5)

Branky a nahrávky: 17. Vantuch (Roth, Trončinský), 39. Trončinský (Špaček, Bárta), 44. Vantuch (Víšek), 50. T. Urban (Vantuch) – 37. Šimánek (Kašpařík, Martynek), 45. Podlešák (Ptáček, Novák), 46. Kašpařík (Mikuš, Šimánek), 49. Langhammer (Kranjc), 53. Červený (Mertl), 58. Šimánek (Mertl). Rozhodčí: Homola, Šindler – Bádal, Bláha. Vyloučení: 6:6, navíc Gulaš (CEB) 5 + do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7 254. Střely na branku: 46:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:4, 4:4, 4:6. Hráči utkání: Lukáš Vantuch - Pavel Kašpařík.

Pinc – Čakajík, Výtisk, Moravec, Trončinský, Roth, Derner, Holub, Štich – Klimenta, Nedvěd, Kudrna – Vantuch, T. Urban, Bulíř – Špaček, Vak, Kica – Víšek, Bárta, Bartovič.

Banes Motor Č. Budějovice

Kovář – Ptáček, Kolarz, Novák, Němeček, Kranjc, Vydarený, Mikuš – Šimánek, Kašpařík, Martynek – Gulaš, Kotalík, Langhammer – Podlešák, Mertl, Kuchejda – Horna, Červený, Burian – Sailer.

Druhý zápas čtvrtfinálové série mezi Libercem a Budějovicemi začal poněkud opatrněji a na první vážnější situaci jsme si museli počkat až do sedmé minuty. To v brankovišti našel Špačka Kica, avšak prvně jmenovaný nedokázal kotouč zpracovat. Krátce po polovině první třetiny přišla méně radostná chvíle. Gulaš nešetrně atakoval u hrazení hvězdu včerejšího duelu Bulíře, a ten se dlouho nezvedal z ledu. Zápas tak skončil pro oba, liberecký útočník se po tomto okamžiku již na střídačku nevrátil a budějovický forward byl potrestán trestem do konce zápasu.

Krátce na to viděla Tipsport arena první branku zápasu. Roth právě při Gulašově trestu pálil od modré, letící kotouč našel ve vzduchu Lukáš Vantuch, který ho čepelí usměrnil za Kovářova záda. Krátce před koncem první dvacetiminutovky přišla pro liberecké další špatná zpráva. Vydarený si na modré počíhal na Klimentu a ošklivým zákrokem kolenem jej poslal k ledu. Taktéž Klimenta zamířil za asistence spoluhráčů do kabiny. Vydarený byl oceněn pouze dvouminutovým trestem.

Do druhé periody tak vstupovali domácí s jednobrankovým náskokem a velmi záhy ho mohli navýšit. Bartoviče vyslala domácí defenziva do úniku, ovšem slovenského kanonýra vychytal Kovář. Stejný muž byl namočen i další liberecké šanci. Tentokrát v roli nahravače, jeho pas ale Kudrna nezužitkoval. Hosté na svou šanci stále čekali, příliš vzdálená ale nebyla. Kašpařík nahazoval od mantinelu a před brankou hlídkující Jiří Šimánek poslal kotouč mimo Pincův dosah.

Druhé dějství ještě ale nekončilo a tak přišly i další příležitosti. Jednu z nich měl domácí Urban, který otestoval pozornost hostujícího gólmana ostrou ranou z úhlu. Kovář si však poradil a ramenem vytěsnil mimo. Na další tygří šanci byl už ale krátký. Přesně minutu před vypršením limitu druhého dějství našel Bárta Špačka, ten vyrazil do přečíslení s Markem Trončinským, jemuž předložil kotouč a konstruktivní zadák prokázal své ofenzivní schopnosti, když zavěsil pod horní tyč.

Čili situace po čtyřiceti minutách byla v podstatě stejná, Liberec šel do třetí třetiny s jednobrankovým náskokem. A závěrečných dvacet minut základní hrací doby přineslo velké drama. Ze začátku tomu ale moc nenapovídalo. To když Víšek zachytil špatnou rozehrávku hostí a nabídl kotouč Lukáši Vantuchovi, který s notnou dávkou štěstí propasíroval kotouč až za brankovou čáru, branka navíc přišla v libereckém oslabení. Pak ale přišly černé chvilky pro domácí.

Hráči Mountfieldu rozvlnili síť za Pincem hned třikrát během necelých čtyř minut. Vše načal Martin Podlešák, který v přesilovce přidal do archivu dnešního zápasu další branku po teči, tentokrát střely zadáka Ptáčka. A tomuto trendu podlehl i Pavel Kašpařík. Tomu se povedlo zasáhnou střelu Mikuše a Pinc byl bez šance. Dílo dokonal Jakub Langhammer, který na brankoviští přetlačil Holuba a z otočky zasunul kotouč do klece.

Liberec se však nesložil a dokázal rychle kontrovat. Tomáš Urban přesprintoval celé kluziště, v útočném pásmu mu kotouč přistrčil Vantuch a Urban poté poslal kotouč pod víko branky Jihočechů. Vyrovnaný stav ale netrval dlouho. Metr se utrhl do úniku, z druhé vlny ho doplnil Rudolf Červený, jemuž také kotouč adresoval a českobudějovický forward zamířil přesně nad Pincovo rameno. Liberec v závěru soupeře tlačil a necelé tři minuty před koncem třetiny posílil ofenzivu o jednoho muže po odvolání Pince z branky. S šesti bruslaři se domácím skórovat nepodařilo, ač šance byly, a naopak Jiří Šimánek dovezl kotouč do opuštěné klece a pohřbil domácí naděje na prodloužení.

Stav čtvrtfinálové série je tak po dvou úvodních zápasech pod Ještědem nerozhodný 1-1. Další průběh série se tedy po víkendu stěhuje na jih Čech.