Liberečtí ani potřetí v sezoně nestačili na Vítkovice

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - V rámci 30. kola extraligy ledního hokeje přivítali Bílí Tygři na svém ledě tým z Vítkovic. A po vydařených úvodních deseti minutách ze strany domácích se otěže zápasu dostaly do rukou hostů. Ti svou herní převahu vyjádřili i gólově a díky vydařené druhé třetině se dostali do rozhodujícího náskoku. Ten ve třetí třetině ubránili a připsali si tak vítězství v poměru 4:2. Liberečtí tedy na celek ze severu Moravy nevyzráli ani napotřetí v letošním ročníku.

30. kolo, pátek 09. prosince 2011
2:4
(1:1, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Trončinský (Bárta, Vak), 60. Špaček - 14. Húževka (Štefanka), 24. Štefanka (T. Káňa), 28. Hruška (Pabiška), 58. T. Káňa (Štefanka). Rozhodčí: Šindler, Turčan - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4 712. Střely na branku: 30:33. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4. Hráč utkání: Marek Pinc - Juraj Štefanka

Vošvrda (28. Pinc) - Čakajík, Výtisk, Moravec, Trončinský, Derner, Ulrych, Pavlů, Holub - Bárta, Špaček, Kudrna, Urban T., Kica, Bartovič, Vantuch, Bulíř, Krejčík, Bortňák, Vak, Nedvěd.

HC Vítkovice Ridera

Málek (Žigardy) - Malík, Ondrušek, Rehák, Sedlák, Sloboda, Ovčačík, Kudělka - Káňa J., Hruška, Walker, Šedivý, Pabiška, Húževka, Štefanka, Strapáč, Pohl, Klimek, Szturc, Káňa T., Burger.

Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří se také velmi záhy radovali z vedoucí branky. Bylo tomu v přesilové hře, kdy Nedvěd ve vlastní třetině předal kotouč Vakovi, jenž ho zavezl do třetiny a přes Bártu se dostal až k Marku Trončinskému. Ten si nejprve položil obránce a poté pod rukou Málka propasíroval kotouč do branky. tento moment tak podtrhl vydařených úvodnách deset minut zápasu v podání Liberce.

Pak se ale převaha přehoupla na stranu Vítkovic. A také hráči ze severomoravské metropole dokázali svou převahu demonstrovat gólově. Postaral se o Petr Húževka, jenž z pravé strany propálil Vošvrdu. Těžil zejména z dobrého napadání Juraje Štefanky, který vybojoval kotouč rohu a následně mu ho předložil.

Do prostředního dějství se tak šlo za vyrovnaného stavu, který dával šanci oběma týmům. Této šance využili hosté. Konkrétně výborně hrající Juraj Štefanka, který nenápadným nahozením od levého mantinelu překvapil Vošvrdu. Tomu situaci neusnadnil ani clonící obránce. Ještě v první polovině druhé periody Vítkovice svůj náskok navýšily.

Rozhodující byl znovu souboj v rohu kluziště, tam vybojoval kotouč Pabiška a zpoza brány nahodil před branku. Tam se nejlépe zorientoval Radim Hruška a bez větších potíží zacílil do odkryté klece. I do druhé poloviny třetiny vstoupili lépe hosté. Slušnou šancí byla skrumáž před brankou již Marka Pince, jelikož Tomáš Vošvrda po třetí brance zamířil na střídačku, tam se po nahození nejnadějněji oháněl Roman Szturc, ale liberečtí obránci jej nakonec zpacifikovali a skóre se tak neměnilo.

Se závěrem druhé dvacetiminutovky se větší šance dočkali i domácí hráči. Ocitl se v ní Michal Bárta, jenž se dostal do náznaku úniku, avšak byl vítkovickým bekem dobruslen. I tak se mu ale podařilo ohrozit Málka, když mířil mezi betony. Tam nakonec i zacílil, ale zkušený gólman si mezírku pohlídal.

Do třetí třetiny tak šli v lepší pozici hosté. Ti si svou výhodu uvědomovali a náskok si spíše hlídali, než by se ho snažili navýšit. Oba týmy se do šancí dostávaly sporadicky a za zmínku stojí snad jen dva pokusy Petra Pohla, ten však ani jednou branku netrefil.

V samotném závěru však ještě branky přišly. V 58. se liberečtí pokusili zvrátit zápas odvoláním gólmana, avšak využili toho hosté, jmenovitěTomáš Káňa, který ze středního pásma namířil kotouč do opuštěné klece.

To ale ještě nebylo vše, pouhé tři vteřiny před koncem třetí třetiny se ke kotouči na brankovišti dostal domácí Daniel Špaček a alespoň ještě zkorigoval skóre. Vítkovičtí tak i potřetí v sezoně přehráli Liberec, z toho podruhé na jeho ledě.

Po závěrečné siréně ještě byli ocenění nejlepší hráči zápasu z obou celků. Na straně domácích se ocenění dostalo Marku Pincovi, v dresu hostí byl pak jako nejlepší vyhlášen Juraj Štefanka.