Liberečtí otočili prohrané utkání a zvítězili

Date of publication Author Pavel Hlubuček

L i b e r e c - Po výsledkově nepovedené první polovině utkání se Tygři dokázali zvednout a skvělým závěrem zápasu nepříznivý vývoj otočit. Velký podíl na vítězství měl útočník <b>Pavel Kašpařík</b>, který zaznamenal dvě branky a jednu asistenci. Tygři tak přerušili sérii porážek a před startem ligy je již čeká jen jediný souboj s Vrchlabím.

přát., čtvrtek 28. srpna 2008

Branky a nahrávky: 2. Bartovič (Plodek), 24. Kašpařík (Hunkes), 39. Kašpařík (Nedorost), 57. Pletka (Hunkes), 59. Nedorost (Kašpařík) - 3. Reichel (Bahenský), 15. Bahenský (Branda), 19. Jenáček (Kroupa), 27. Branda (Jenáček). Vyloučení: 4:12. Využití: 4:1. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 5:4.

Hnilička (30. Fikrt) - Harant, Hunkes, Žabka, Derner, Zíb, Modrý, Moravec - Nedorost, Kašpařík, Pletka - Klimenta, Pabiška, Víšek - Bartovič, Šachl, Dušek - Plodek, Procházka.

HC VERVA Litvínov

Franěk - Walter, Šlégr, Švarný, Vobořil, Kroupa, Skuhrovec, Punčochář, Kubát - Bahenský, Reichel, Lukeš - Kubinčák, Branda, Jenáček - Šinkovič, Rindoš, Černý - Jánský, Hübl, Trávníček.

Tygři, jak se na domácí tým sluší, zaťali do soupeře drápy již od úvodních vteřin zápasu. Po sedmdesáti sekundách vstřelil první branku zápasu Milan Bartovič, který využil vyhraného vhazování Plodka a střelou nad lapačku nedal Fraňkovi šanci. Domácí se však neradovali z vedení dlouho, když v nouzi vypálil z ostrého úhlu kapitán hostí Roberta Reichel a střela k překvapení všech na ledě skončila za Hniličkou. Jako první dostali výhodu přesilové hry hráči Litvínova. Tuto výhodu ale nedokázali využít, Tygři aktivním bráněním nedali hostům šanci na kombinaci a sami v oslabení zahrozili individuální akcí Kašpaříka.

Liberecký tým dostal také možnost hrát s jedním hráčem navíc, ale ani on nedokázal vstřelit branku. V jedné početní výhodě dokonce inkasoval, to když ve čtrnácté minutě velkou hrubku udělala liberecká obrana, nechala ujet dvojici Zdeněk Bahenský – Branda, kde prvně jmenovaný nedal Hniličkovi šanci. Dvě minuty před koncem první třetiny upravil skóre prvního dějství Martin Jenáček a poslal Litvínov do dvoubrankového vedení.

Prostřední část začal domácí mančaft přesilovou hrou. V ní se mu dlouho nedařilo usadit se v útočném pásmu. Ve chvíli, kdy se na led vrátil vyloučený Kroupa, byl Pabiška kousek od snížení, ale ani jedna ze tří dorážek se za záda Fraňka nedostala. V čtyřiadvacáté minutě se už Tygři dočkali, střelu Hunkese před brankářem Litvínova tečoval Pavel Kašpařík. Po snížení však liberečtí hráči svojí nedisciplinovaností darovali hostům přesilovou hru, v niž se prosadil Daniel Branda a hosté opět vedli o dvě branky.

Přesně v polovině utkání udělal trenér Dušan Gregor změnu, když do branky poslal Fikrta. Z následné nenápadné akce Litvínova se za brankou nového libereckého strážce svatyně strhla potyčka. V ní se do sebe pustili Modrý se Skuhrovcem. Prvně jmenovaný dostal osobní trest do konce utkání. Tygři se i nadále snažili o vstřelení branky a nakonec se jim to povedlo. V době, kdy na trestné lavici seděl za podražení Kroupa, se povedlo po přihrávce od Nedorosta protlačit Pavlu Kašpaříkovi puk za brankovou čáru a svým druhým zásahem v utkání stanovit stav po druhé třetině na 3:4.

Ve třetí třetině se Tygři snažili od úvodních minut o vyrovnání. Herně měli mírně navrch, ale nedařilo se jim snahu přetavit v kýžené vyrovnání. V osmačtyřicáté minutě dostali ohromnou šanci na vsítění branky. Rozhodčí poslal Litvínov do tří a liberečtí měli možnost hrát téměř minutu a půl se dvěma muži v poli navíc. Nabídnutou šanci na vyrovnání však nevyužili, největší šanci v ní měl Nedorost. Jeho střelu však Franěk na poslední chvílí vyrazil. Litvínovští i v následném oslabení pozornou obranou uspěli a se střelami, které si našli cestu na branku si poradil bez větších problémů hostující gólman.

Když už se zdálo, že si Litvínov odveze z pod Ještědu vítězství, tři minuty před koncem třetí třetiny se nacvičeným signálem po pasu od Hunkese dostal do samostatného úniku Václav Pletka a srovnal. Sedmdesát vteřin po brance Pletky se Tygrům povedlo strhnout vítězství na svojí stranu, bleskově využíli přesilovou hru po faulu Kubáta. Václav Nedorost ihned po vhazování vypálil a prudká střela propadla Fraňkovi za záda.

přát., čtvrtek 28. srpna 2008

HC VERVA Litvínov