Liberečtí po bídném výkonu podlehli Weisswasseru

Date of publication Author Tomáš Pavlíček

J o n s d o r f - Po dvou úspěšných duelech proti Jihlavě a Pardubicím přišlo tentokrát zklamání, když Liberec prohrál s Lužickými Liškami hrajícími druhou nejvyšší německou soutěž. Bílí Tygři nastoupili do utkání v nepříliš obvyklé sestavě a již od osmé minuty prohrávali. Ve třetí části se sice <b>Tomáši Harantovi</b> podařilo vyrovnat a zápas skončil remízou 1:1. Střídačky se však dohodly na pokračování v podobě samostatných nájezdů a v těch byl úspěšnější německý soupeř.

přát., pátek 08. srpna 2008
2:1sn
(1:0, 0:0, 0:1 )

Branky a nahrávky: 8. Young (Valenti), rozhodující nájezd Young - 41. Harant (Krstev, Podkonický). Rozhodčí: Bauer - Noeller, Steinecke. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Lausitzer Füchse Weiswasser

MacDonald - Klenner, Ziesche, Young, Bartlick, Rome - Rautee, Kohl, Straube - Valenti, Masek, Rösler - Saggau, Strauch, Ortolf - Götz.

Nedvídek - Hrach, Kolman, Kájínek, Jareš, Holub, Derner, Harant, Krstev - Rapač, Hruška, Jech - Nevyhoštěný, Bárta, Kopic - Klimenta, Dušek, Špaček - Vantuch, Pabiška, Podkonický.

Liberečtí hokejisté se vydali na pátý přípravný zápas a tentokrát zamířili mimo hranice České republiky. Do vesničky Jonsdorf, která leží několik desítek kilometrů od severočeské metropole, ale nezamířil kompletní kádr. Soupiska byla značně okleštěná a našli bychom v ní některé současné či nedávné hráče liberecké juniorky. Přesto však byli Tygři jasnými favority, vždyť poslední vzájemné střetnutí s Lužickými Liškami z Weisswasseru pro ně skončilo jasným vítězstvím 7:1. Dnes ovšem zcela zaplněná Sparkassenarena sledovala o poznání odlišnějsí představení.

Lužické Lišky vstoupily do utkání aktivně a s velkým nasazaním, ovšem ani jedné ze stran se dlouho nepodařilo vážněji ohrozit bránu protivníka. Na situaci, jež by vyžadovala zvýšenou pozornost, nevypadala ani první gólová akce utkání. Jeden z Kanaďanů oblékající barvy německého celku Kevin Young nahodil kotouč ze středního pásma, a ten se k překvapení všech objevil za Nedvídkovými zády. Puk se totiž od ledové plochy odrazil neočekávaným směrem a mladý Tygr na změnu zareagoval již přilíš pozdě.

Němečtí bojovníci, jež poslední ročník 2. Bundesligy dokončili na sestupové pozici, byli úspěchem povzbuzeni, a Nedvídek tak dostal možnost napravit své zaváhání například při dobré možnosti formace Patricka Straucha. Liberečtí hokejisté ukázali svou sílu až v závěru první části. Nebezpečně pálil Podkonický a Špaček, ve výborné příležitosti se ocitl obránce Jareš, který si při přesilové hře sjel až před brankáře MacDonalda, avšak ani jedna ze šancí nebyla využita.

Úvod druhé třetiny přinesl tlak hráčů v modrém, jenže při nebezpečné akci Duška se hlavnímu aktérovi zlomila hůl a Hruškovu ránu zase lapil kanadský internacionál MacDonald. Potěšit převažující Weisswasserské fanoušky tak mohla Ortolfova řada, branky však dnes padaly jen výjimečně. Marná byla i snaha dvojice Klimenta, Pabiška, která se řítila na jediného beka, puk trefil jen bílou výzbroj soupeřova brankáře.

Nedůsledná německá obrana povolila i další šance. Ovšem ani Klimetova rána z šestatřicáté minuty, ani příležitost Vantucha nevedly k vyrovnávací brance. Na tu se muselo počkat až do třetího dějství. Pětapadesát sekund po návratu hokejistů z kabin se kotouč konečně objevil v síti Lišek. Tomáš Harant tečoval střelu Krsteva, a dal tak důvod k jásotu sektoru německých příznivců v tygřích dresech.

Tým Lausitzer Füchse se ve třetí části do hry příliš nedostal a úvodní minuty se spíše bránil atakům Libereckých. V osmačtyřicáté minutě nalezl Podkonický ve vynikající pozici postaveného Klimentu, jenomže i tato šance skončila dalším neúspěchem. Weisswasser se mohl dostat do vedení pár minut před závěrečnou sirénou. Sagau našel zcela nekrytého Ortolfa, a ten poté nastřelil pravou Nedvídkovu tyč! Žádný gól už ale nepadl, a normální hrací doba tak skončila remízou 1:1.

Prodloužení se zřejmě oběma stranám zdálo zbytečné, a proto tento přípravný duel rozhodovaly rovnou samostatné nájezdy. Bílým Tygrům se však v této dovedností soutěži příliš nedařilo. Neprosadili se Pabiška i Hruška a poslední nájezd se vůbec nepovedl Rapačovi. Naopak na druhé straně skóroval ve třetí sérii hrdina zápasu Kevin Young, a zařídil tak svému celku cennou výhru.