Kladno/Liberec – Po reprezentační pauze se extraliga znovu rozjela na plné obrátky. Pro Bílé Tygry to znamenalo souboj s kladenskými Rytíři na jejich ledě. A výlet to byl úspěšný, Liberečtí nepovolili Středočechům jediný zásah a sami se prosadili třikrát, tudíž si pod Ještěd vezou všechny body.

19. kolo, středa 13. listopadu 2013
0:3
(0:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 29. Urban (Nedvěd, Hunkes), 36. Výtisk (Víšek, Bulík), 59. Nedvěd (Bartek, Víšek). Rozhodčí: Kalivoda, Wagner – Podrazil, Zavřel. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 607. Střely na branku: 22:29. Třetiny: 0:0, 0:2, 0:1. Průběh utkání: 0:3. Nejlepší hráči: Jan Chábera – Marcel Melicherčík.

Rytíři Kladno

Chábera – Kaberle, Růžička, Doudera, Majeský, P. Hořava, Procházka, Bunda – Tenkrát, Patera, M. Hořava – Treille, Dragoun, Hlaváč – Strnad, Lukáč, Eberle – Dalecký, Kuchler, Machač – Havlíček.

Melicherčík – Hunkes, Derner, Voráček, Výtisk, Čakajík, Šimek, Vitásek – Urban, Nedvěd, Dušek – Bartek, Vampola, Bulík – Valský, Filippi, Víšek – Jass, Zacha, Vlach.

První třetina zápasu moc vzrušení divákům na Městském zimním stadionu nepřinesla. Její jediná větší šance se pak urodila hned v první pětiminutovce. Obstaral jí Miloslav Hořava, jenž se v minulosti objevil i v dresu Liberce, který nebezpečně operoval na brankovišti. Melicherčík si s jeho počínáním ale poradil, stejně jako s předchozí střelou Tenkráta.

To bylo do první sirény v podstatě všechno, co se před jednou nebo druhou brankou událo. Druhých dvacet s tímto stavem věcí zahýbalo. Nejprve zívala na Pateru prázdná branka, kladenský veterán ale nedokázal posunout kotouč za čáru. Poté se na výlet vydal liberecký Bartek, ani on ale neuspěl.

Kotouč v brance byl k vidění po střele Tomáše Urbana, jenž se prosadil téměř přesně v polovině zápasů. O pět minut později dostal Liberec výhodu jednoho muže v poli, kterou v jejím závěru zužitkoval. A postaral se o to trochu překvapivě defenzivní specialista Jan Výtisk, jenž byl zcela osamocen na brankovišti.

Po čtyřiceti minutách na tom tedy byly lépe liberecké šelmy. Třetí perioda, podobně jako ta první, také nepřinesla žádný ofenzivní koncert, ale opatrný hokej na obou stranách. I přesto měli oba gólmani práci, zejména pak Chábera. Ten se hodně zapotil hned při šanci Nedvěda, jenž ale z blízkosti nedokázal zacílit mimo pokrytý prostor. Krátce po něm sahal po druhém zásahu v zápase Urban, když se utrhl bekům. Jeho únik zakončený blafákem ale definitivní tečku a pojistku tří bodů nepřinesl.

Ta přišla až necelé dvě minuty před dovršením základní hrací doby. Rytíři byli znovu ve čtyřech, když skvělou přihrávkou našel Bartek Petra Nedvěda, který pohodlně zavěsil. Zásah kapitána Bílých Tygrů tedy potvrdil liberecké vítězství. Druhé v řadě, které Severočeši zvládli urvat bez inkasované branky. Upevnili si tak desátou příčku, právě před Kladnem, a na deváté Pardubice ztrácí Liberec jediný bod.