Liberečtí střelci vyšli v Rondu naprázdno, Kometě podlehli 0:3

Date of publication Author Pavel Kuba, Jan Kousal

Brno/Liberec - Bílí Tygři podobně jako ostatní extraligové celky vstoupili do poslední čtvrtiny soutěže. Rozhodující část v souboji o play-off nezačala pro Severočechy dvakrát dobře, když v brněnském Rondu narazili Liberečtí na bezchybného brankáře Čiliaka, který pokryl všechny střely šelem a dovedl Kometu k vítězství 3:0.

40. kolo, pátek 23. ledna 2015
3:0
(1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Vondráček (Kováčik, Burian), 21. Honejsek (Ton, Ptáček), 54. Honejsek (Ton, Hruška). Rozhodčí: Hejduk, Horák – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:5, navíc Vlach (LIB) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200. Střely na branku: 23:17. Průběh utkání: 3:0.

HC Kometa Brno

Čiliak – Kempný, Ptáček, Hanzlík, Dujsík, Malec, Kuboš, Kováčik – Honejsek, Hruška, Ton – Burian, Koreis, Vondráček – Káňa, Čermák (C), R. Zohorna – Dočekal, Ostřížek, Mrázek

Lašák – Výtisk (C), Kajínek, Derner, Gregořek, Voráček, Vitásek, Plutnar – Radivojevič, Filippi, Balaštík – Bakoš, Bulík, Valský – Krenželok, Jelínek, Bartek – Vlach, Urban

Kometa do duelu vstoupila lépe, ve čtvrté minutě si mohla zahrát přesilovou hru, gólově ji ale neproměnila. I přesto to byli domácí, kdo otevřeli brankový účet celého duelu. V deváté minutě se po vyhraném buly dostal puk ke Kováčikovi, jehož střelu tečoval do sítě Lašáka Tomáš Vondráček.

Vstřelená branka Brňanům velmi pomohla, domácí byli aktivnější a vytvářeli si další a další šance. Mezi kruhy byl volný Mrázek, z pravého křídla se před Lašáka natlačil Honejsek, ani jeden se ale gólově prosadit nedokázal. A když nevyužil pohlednou akci první formace ani střílející Ton, skončila první dvacetiminutovka jednobrankovým náskokem Komety.

I druhá třetina nabídla jedinou trefu, postarali se o ni znovu domácí komeťáci. Již po odehrané půl minutě našel Petr Ton z pravého křídla perfektním pasem volného Antonína Honejska, který puk doklepl do liberecké klece.

Další brněnské šance na sebe nenechaly dlouho čekat, domácí tlačili nejvíce v závěru třetiny, další branky se ale nedočkaly. Skórovat mohli Hruška, Vondráček, Honejsek nebo Dočekal, puky jim však lítaly buď mimo bránu nebo do výstroje všudypřítomného Lašáka.

I závěrečná třetina nabídla jednu branku, znovu ji dal brněnský střelec. Sedm minut před závěrečnou třetinou našel Petr Ton dalším perfektním pasem na druhém křídle najetého Antonína Honejska, který znovu s instinktem zabijáka dopravil puk z první do brány. Třetí gól v síti Liberce definitivně zlomil odpor libereckých hokejistů a Kometa si závěrečné minuty zápasu pohlídala.

Karel Beran
„Měli jsme dnes výborný pohyb. Bylo to těžké utkání. Liberec dobře bránil ve středním pásmu. Jeho obrannou preciznost jsme zlomili na začátku druhé třetiny, kdy jsme dali rychlý gól. V zápase nás podržel i brankář Čiliak, který znovu vychytal čisté konto.“

Milan Černý
„Nejvíc si dnes můžeme stěžovat na vlastní koncovku. Vypracovali jsme si řadu šancí, příležitostí na gól jsme měli v každé třetině mnoho. To je hlavní příčina naší dnešní porážky.“