Liberečtí získali skalp Pardubic, soupeře zlomili ve třetí třetině

Date of publication Author Lukáš Šonský, Jan Hrabal

Česká Třebová/Liberec – Bílí Tygři získali v rámci turnaje European Trophy třetí vítězství. Na stadionu v České Třebové se utkali s Pardubicemi. Skóre se poprvé měnilo až v závěrečné dvacetiminutovce, kdy šli Severočeši do vedení. Svůj náskok posléze ještě navýšili a ukořistili cennou výhru. Liberecký dres poprvé oblékl Tomáš Netík, čistým kontem se blýskl brankář Robin Blažíček.

ET6, pátek 31. srpna 2012
0:3
(0:0, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 46. Kica (Cebák), 59. Kudrna (Čakajík), 60. Havíř (Čakajík, Kudrna). Rozhodčí: Blecha, Homola – Čížek, Dřínovský. Vyloučení: 9:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 273 (vyprodáno). Střely na branku: 35:32. Průběh utkání: 0:3. Hvězdy zápasu: 1. Martin Růžička (PCE), 2. Robin Blažíček (LIB), 3. Radovan Somík (PCE).

HC Dynamo Pardubice

Růžička – Píša, Kočí, Sičák, Vašíček, Sičák, Benák, Kolář – Brendl, Beech, Somík – Šagát, Cetkovský, Starý – Nahodil, Kousal, Buchtele – Semorád, Nosek, Drtina.

Blažíček – Čakajík, Výtisk, A. Jánošík, Derner, Cebák, Havíř, Holub – Kudrna, Filippi, Víšek – T. Urban, Bulíř, Netík – Bárta, Dušek, Vantuch – Krejčík, R. Vlach, Kica.

Pardubice přivezly atraktivní soutěž European Trophy do České Třebové. Atraktivní souboj naplnil místní stadion až po strop. Diváci si užívali parádní hokejovou podívanou.

Oba soupeři se do sebe pustili hned o první minuty pěkně zhurta. Zápas dvou předních českých týmů přinesl rychlý a důrazný hokej s šancemi na obou stranách. Tu první měl v 6. minutě Jan Semorád, svůj brejk ale v obtížné pozici nezakončil gólově.

Na opačné straně jeli dva na jednoho Tomáš Netík s Michalem Bulířem, nová posila Severočechů nejprve pokazila přihrávku, aby po zisku kotouče trefila tyč Růžičkovy klece.

Pardubice pak nevyužily přesilovou hru po nedovoleném bránění Jan Holuba, vzápětí měl obrovskou šanci v podobě více než půlminutové hře proti třem hostující celek. Touto nabídkou ale pohrdl i proto, že pardubickou kasu ve výhodné pozici přestřelil Juraj Cebák.

Pardubičtí se v úvodu druhého dějství ubránili liberecké převaze, v následné hře v pěti proti pěti ukázal svůj silný tah na branku Tomáš Netík. Hezky si najel do zakončení, bekhendem ale trefil pouze hruď připraveného brankáře Růžičky.

Domácí celek poté mohl udeřit. Po trestech pro beky Dernera a Holuba v rozmezí čtyřiapadesáti sekund hrál proti třem, ale neúspěšně. Navíc po půlminutě nedovoleně bránil Pavel Brendl…

Liberečtí mohli skórovat ve dvou po sobě jdoucích přesilovkách. Za sekání byl nejprve vykázán Václav Benák, po jeho návratu a krátké mezihře putoval za katr Jiří Cetkovský. Oba borci vydrželi na trestné lavici přes zajímavé šance hostí celé dvě minuty.

Liberec nasměroval k výhře moment ve 46. minutě. Aktivitu Bílých Tygrů zakončil gól Petra Kicy – 0:1. Vstřelený gól hosty uklidnil, domácí naopak marně hledali recept na překonání obrany Severočechů v čele s vynikajícím Robinem Blažíčkem.

Pardubičtí hokejisté měli obrovskou šanci ke srovnání v 53. minutě. To Radovan Somík nastřelil tyč liberecké branky! Východočeši se nadále tlačili do šancí, ale neúspěšně…

Hosté neponechali závěr náhodě. Brejk v 59. minutě proměnil Jaroslav Kudrna, když se natlačil do zakončení a prokázal své střelecké schopnosti – 0:2.

Veškeré naděje Východočechů pak pohřbil David Havíř jedenadvacet sekund před konce - 0:3. Liberec předvedl skvělý výkon a po zásluze v České Třebové zvítězil, pardubičtí hokejisté nenavázali na zlepšené výkony v poslední době.