Mladší dorost se rozloučil s nadstavbou vysokou výhrou

Tábor/Liberec - Omlazená sestava Tygrů si s přehledem poradila s Táborem, kterému nastřílela osm branek. S nadstavbovou skupinou se tak rozloučila vítězně, v play-off narazí na pražskou Spartu.

XX.kolo, sobota 04. března 2017
2:8
(1:4, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 20. Komma (Lang, Čížek), 29. Petřík – 5. Jansa (Cikhart, Pray), 9. Křepelka (Jakubec), 14. Cikhart (Holec, Jansa), 19. Virág (Křepelka, Liška), 31. Cikhart (Pray), 33. Strnad (Jiruš, Drábek), 51. Křepelka (Šuráň, Virág), 55. Hampl (Virág). Rozhodčí: Ondráček – Kotlík, Horký. Vyloučení: 9:6. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 27:40. Diváci: 65.

Hockey Club Tábor

Vácha (od 33. Baloun) – Pavlát, Čížek, Volčík, Černošek, Pánek, Kotounová, Hubata – Komma, Matoušek, Ledecký, Lang, Duda, Barták, Kovařík, Petřík

Čajan – Holec, Šedivý, Kovář, Šuráň, Hampl, Moc, Starý – Pray, Gajda, Jansa, Jakubec, Liška, Drábek, Cikhart, Jiruš, Křepelka, Strnad, Nezbeda, Virág

Tygři posilněni vybojovanou účastí ve vyřazovacích bojích přijeli v omlazené sestavě. Ta si s táborskými hráči pohodlně poradila a podobně jako v posledním vzájemném utkání během první periody vsítila hned čtyři branky. Po pěti minutách hry skóroval Filip Jansa, netrvalo dlouho a druhý zásah přidal Jan Křepelka. Tygři sice následnou početní výhodu po faulu Kommy nepotrestali, nicméně do konce periody vyzráli na Váchu ještě dvakrát.

Nejprve se ujal pokus Jana Cikharta a v čase 18:23 mohl zvedat ruce nad hlavu i Marcel Virág. Na tuto trefu domácí stihli ještě před přestávkou zareagovat. Čisté konto sebral Čajanovi Maxmilián Komma. Po pauze následovala pasáž plná vyloučení, místo přesilovkové trefy se však diváci dočkali gólu v oslabení. Obranu Tygrů překonal Milan Petřík.

Jenže naše mužstvo drama nepřipustilo. Po nahrávce Praye skóroval podruhé v duelu Jan Cikhart. Vzápětí navíc vyhnal Váchu z branky Vojtěch Strnad a bylo jasné, že Liberečané odehrají poslední dvacetiminutovku nadstavbové skupiny v poklidu. Mladičká sestava šelem nakonec Kohoutům vsítila ještě dva góly.

Do listiny střelců se taktéž podruhé zapsal Jan Křepelka. V 54. minutě se ještě prosadil Jan Hampl a uzavřel gólové účty na konečných 8:2 pro Tygry. Jelikož Kometa získala v souboji s Pardubicemi tři body, je zřejmé, že hokejisté z města pod Ještědem narazí v play-off na pražskou Spartu.