Na osmý pokus získali Bílí Tygři tři body

Date of publication Author Milan Šebesta

Sedm zápasů v řadě nepoznali hokejisté z pod Ještědu radost z výhry - podařilo se jim to až ve veledůležitém duelu se Vsetínem. Úvodní branku utkání vstřelil již v páté minutě <b>Michal Tvrdík</b>, který si připsal i asistenci na třetí gól. Za Vsetín zaznamenal čestný úspěch Roman Stantien, který učebnicovovou střelou v přesilovce pouze snižoval.

48. kolo, úterý 17. února 2004
3:1
(2:0, 0:0, 1:1)

Branky: 5. Tvrdík (Kašpařík), 12. M. Hájek (V. Novák, Podhradský), 44. Rolínek (Tvrdík, Víšek) - 50. Stantien (Jaškin). Rozhodčí: Jebavý, Nečas - Bláha, Kareš. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 2438.

Falta - Jiří Hanzlík, Čakajík, Jiruš, L. Šmíd, Podhradský, Ťupa - V. Novák, Kašpařík, M. Hájek - Korhoň, Čermák, Rozsíval - Tvrdík, Rolínek, Víšek - Klimenta, Plodek, Jech

Valašský hokejový klub

Biegl - Jaškin, Frolo, Němec, Kowalczyk, Horák, Vyrůbalík, J. Polák - Dubec, Vak, Demel - Selingr, Stantien, Prokop - Vávra, Z. Sedlák, Štraub - Ambruz, R. Hruška, Valko

Skóre se měnilo už v páté minutě utkání, kdy se domácí Tygři ujali vedení v době, kdy si na trestné lavici odpykával menší trest vsetínský Hruška. Kašpaříkovu přihrávku dorazil zblízka do branky Tvrdík a zaznamenal tak svůj první gól v libereckém dresu. Stejný hráč se mohl zapsal do listiny střelců i o čtyři minuty později, ale Biegl byl tentokráte pozorný. Šanci vyrovnat měli hosté při dvouminutové přesilové hře po trestu pro domácí hráčskou lavici. Severočeši se však ve čtyřech ubránili a poté záhy zvýšili své vedení. Ve dvanácté minutě skóroval Hájek po přesné přihrávce kapitána mužstva Nováka. Vsetín působil v první třetině nevýrazně a liberecký Falta musel vážněji zasahovat až v 19. minutě po střele mladíka Prokopa.

Domácí mohli vedení pojistit v úvodu druhé části, kdy na trestné lavici seděl vsetínský Hruška. To se jim však nepovedlo. Naopak hostující Sedlák prověřil Faltovu připravenost, když tvrdě vystřelil od modré. Na druhé straně se poté mohl prosadit Klimenta, ale jeho rána švihem z otočky se k Bieglovi nedostala. V půli utkání pak do brejku ujížděl Novák, ale kotouč mu sjel z čepele. Jeho zaváhání mohl následně napravit Rozsíval, jeho rána však zasáhla jen masku vsetínského brankáře. Po zbytek třetiny se hrálo v poklidnějším tempu. Jen vsetínský Josef Štraub to na Faltu zkusil z uctivé vzdálenosti cca 3 metrů za modrou. V závěru druhé části pak oba týmy sehrály po jedné přesilovce. Obě početní výhody však vyšly naprázdno.

Do poslední části vstoupili Vsetínští s odhodláním srovnat stav. Hned po úvodním vhazování se tvrdou ranou prezentoval Roman Stantien, jenž se však zanedlouho objevil na trestné lavici za hákování. Tygři se díky perfektně zvládnutému oslabení ze strany Vsetína na viditelnější šanci nezmohli, avšak úspěch slavili hned ve čtyřiačtyřicáté minutě. Před Bieglem se z čista jasna prosadil Rolínek, který doklepl odraženou střelu Tvrdíka za záda vsetínského brankáře. Vsetínští dostali příležitost vstřelit kontaktní branku v následném vyloučení Kašpaříka, ale počínali si podobně jako Tygři v předchozí přesilovce. Prosadit se dokázal až Stantien jedenáct minut před koncem, kdy předvedl gól z kategorie učebnicový. Vsetínský kapitán objel všechny protihráče a střelou podél Faltova betonu vykřesal ještě pro Valachy naději. Vstřelený gól vehnal Vsetínu vítr do plachet. Hosté začali více Tygry napadat a vypracovali si i několik pohledných brankových příležitostí. Liberecký Falta už ale do konce utkání nebyl překonán a tak tři body nakonec zůstaly pod Ještědem.