Na závěr turné porážka

Date of publication Author Jiří Beníšek

V posledním utkání švýcarského turné se Bílým Tygrům nedařilo tolik, jako ve třech předešlých. Poprvé v na turné i v celé dosavadní přípravě nevstřelili ani jednu branku. Neprosadil se ani střelec dvou branek v předešlých utkáních <b>Ľubomír Vaic</b>, Bílí Tygři tak utrpěli první a zatím jedinou porážku v přípravných utkáních. Jejich přemožitelem byl tým se stejným zvířetem v názvu, <b>SCL Tigers Langnau</b>. Ihned po zápase následovalo balení všech věcí a odjezd zpět do Liberce.

přát., sobota 13. srpna 2005
3:0
(2:0, 0:0, 1:0)

Branky SCL Tigers: 5. Moran, 13. Grogg, 42. Burkhalter. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. Střely na branku: 17:30.

Falta – Moravec, Richter, Derner, Jiruš, Holub, Nikolov, Ovčačík, Hanzlík – Vaic, Podkonický, Novák – Klimenta, Plodek, Tomajko – Pajič, Vampola, Procházka – Jech, Pabiška, Víšek. Trenéři: Josef Paleček a Karel Dvořák.

Poslední utkání na turné zahájili Bílí Tygři náporem, ale střelecky se jim vůbec nedařilo. Domácí tým vyrážel do rychlých protiútoků a třebaže se ke střelbě tolik nedostával, byl mnohem efektivnější. V 5. minutě otevřel skóre domácí Moran. Další minuty se hrálo nahoru dolů, ale přesná střelba tentokrát chyběla. Lekci z produktivity dostali hosté ještě jednou, to když se ve 13. minutě podruhé prosadili domácí, jmenovitě Grogg. Vedení 2:0 po první třetině bylo pro domácí velmi dobrým příslibem do dalšího vývoje.

Druhá třetina se herně příliš nezměnila, Bílí Tygři útočili, ale stále jim nevycházela koncovka. Svého soupeře sice znovu přestříleli, ale nebylo to nic platné, ke zkorigování stavu to nevedlo. Ani domácí se ve druhé třetině gólově neprosadili, a tak stav zůstal i po druhém dějství stejný, 2:0 pro domácí Tygry.

Ve třetí třetině se hosté nadechli k náporu, ale hned ve 42. minutě je přibrzdilo Procházkovo vyloučení. Domácí tým navíc sehrál přesilovku velmi dobře a z hole Burkhaltera padl třetí gól do branky Bílých Tygrů. V dalším průběhu třetiny už se gólově nic nestalo, domácí si tak připsali velmi cenné vítězství.