Na závěr základní části úspěšné derby! U20 přehrála Mladou Boleslav

Mladá Boleslav - Poslední kolo základní části DHL extraligy juniorů přineslo libereckým hokejistům nedalekou cestu do Mladé Boleslavi. Tygři v derby tahali po většinu času za mírně delší konec provazu a po zásluze zvítězili 5:2.

34.kolo, pátek 26. ledna 2018
2:5
(1:1, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 20. Uřidil (Foerster, Najman), 25. Dvořák (Jirásek, Krejčík) – 10. Starosta (Průžek, Burda), 26. Charvát (Kotyza, Vlach), 40. Piroutek (Krejsa, Průžek), 52. Burda (Průžek), 59. Průžek (Burda, Starosta). Rozhodčí: Jechoutek - Svoboda, Svobodová Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 38:36. Diváci: 110. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5.

BK Mladá Boleslav

Krofta – Linhart, Uřidil (A), Chujac, Jirásek, Horský, Nepokoj – Foerster, Kerda, Hrachovec, Dvořák, Straka (A), Kalaš, Najman, Krejčík (C), Křížek, Jindra, Pawliczek, Maršoun

Žajdlík – Aubrecht, Krejsa, Turský, Charvát, Had, Starosta (A) – Rychlovský, Holenda, Průžek, Vlach, Juščák, Piroutek, Nezbeda (C), Jursa, Burda, Kotyza, Bouřil

Aktivnější týmem byli v úvodních minutách Liberečtí. Domácí defenziva takřka na poslední chvíli zabránila ve zřejmě gólovém zakončení Burdovi. O chvíli později už však otevřel skóre Martin Starosta, jenž dorazil kotouč po střele Průžka - 0:1. Boleslav se snažila o vyrovnání a brankář Žajdlík se musel činit! Patrik Straka zakončoval ve výborné pozici a maskovaný muž se skvěle přesunul.

Krátce před koncem první části dostali Bruslaři k dispozici přesilovou hru a rychle ji využili. Nenápadnou střelu od modré vyslal František Uřídil, a jelikož toho brankář příliš neviděl, bylo vyrovnáno - 1:1.

Prostřední dvacetiminutovka odstartovala náporem šelem, paradoxně se ale do vedení dostali Bruslaři. Po vytvoření tlaku v útočném pásmu prostřelil Žajdlíka přesně mířeným projektilem Jan Dvořák - 2:1. Na vyrovnání ovšem modrobílí nemuseli čekat dlouho. Adam Charvát využil clony před brankovištěm a od modré čáry nachytal Kroftu - 2:2. Následovala silná pasáž domácích.¨

Ti hojně operovali v útočné zóně. Žajdlík v těchto chvílích svůj tým držel, poradil si například s nepříjemnou střelou Najmana mezi betony. Stejný hráč se objevil ve vyložené šanci, když si v úniku s brankářem poradil, nakonec ovšem odkrytou klec přestřelil!

To Tygři byli produktivnější. Postupně hru znovu vyrovnali, dostávali se více do pásma a byli odměněni. Radim Piroutek nasměroval puk do branky po vyražené střele Krajsy a stanovil tak skóre na 2:3. Do závěrečné třetiny tak mohli jít v lepší náladě, než velký rival.

Závěr utkání už měli liberečtí mladíci pod kontrolou. Průžek sice z blízkosti branky ještě neuspěl, o chvíli později se ale dočkali navýšení náskoku. Povedenou střelou se blýskl Václav Burda - 2:4. Poté už se soustředili na zodpovědný výkon, což se velmi dobře dařilo.

A navíc přišlo ještě potvrzení vítězství. Před brankou vznikla poměrně nepřehledná situace, až si puk našel Jiří Průžek a poslal jej na správné místo - 2:5. Bílí Tygři zvítězili v Mladé Boleslavi 5:2. Základní část tedy uzavírají na pozicích pro postup do play-off, momentálně jsou v neúplné tabulce šestí.

Jan Křivohlávek
„Bohužel rozhodla koncovka, kterou měl soupeř lepší. Myslím si, že je škoda druhé třetiny, kdy jsme měli velký tlak a šance v přesilovkách. Góly jsme ale nedali. Mohli jsme klidně o dva nebo tři góly. Na kdyby se ale nehraje a musíme soupeři pogratulovat. Nyní se budeme připravovat na další část soutěže.“

Valdemar Jiruš
„V tomto utkání, podobně jako celou sezónu, jsme měli v týmu šest mladých hráčů. Poradili si s tím velice dobře. Dvě třetiny se podle mě hrál vyrovnaný hokej. Před třetí třetinou jsme si něco řekli, hru jsme kontrolovali a myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli.“