Naději utnul Hudec

Date of publication Author Jan Rachota

Oslabený Liberec v Českých Budějovicích sahal po bodu, naději však utnul v 59. minutě budějovický Michal Hudec. Střelecky se opět prosadila Plodkova lajna, která zařídila hned dvě branky hostí. Premiérový bod po návratu z Omsku si připsal útočník <b>Václav Novák</b>, který nahrál na gól Petra Šachla.

16. kolo, pátek 20. října 2006
5:4
(2:1, 2:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 7. Veselý (Kotrla), 12. Květoň (Gřegořek), 26. Brabenec (Hübl), 34. Brabenec (Hudec), 59. Hudec (Toman) - 15. Zíb (Žabka), 26. Plodek (Víšek), 51. Šachl (Novák), 52. Víšek (Pabiška). Rozhodčí: Rejthar - Pešek, Šátava. Vyloučení: 6:9, navíc Čutta a Podkonický (oba LIB) na 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5 524.

Banes Motor Č. Budějovice

Turek - Macháček, Gřegořek, Kutlák, Vágner, Toman, Vydarený, Posmyk - M. Hudec, V. Hübl, Brabenec - Šimánek, V. Nedorost, Sailer (28. Mertl) - Kotrla, Vak, Veselý - Gulaš, L. Květoň, Hřebejk.

Hnilička - Zíb, Ovčačík, Krstev, Čutta, Kočí, Žabka, Rýgl - Pletka, Podkonický, Šachl - Klimenta, Plodek, Víšek - Hruška O., Vampola, Procházka S. - Novák, Pabiška, Dušek.

Tygří přírůstek v osobě Václava Nováka představili Liberečtí už dnes v Českých Budějovicích. Ke všeobecnému překvapení se postavil do hostující branky Milan Hnilička. HC MOUNTFIELD již nepostrádal žádného z elitních obránců, kromě po operaci kolena se zotavujícího Jána Muchy.

Šelmy, spíše než hokejisté Liberce, připomínali borci HC MOUNTFIELD. Do soupeře se zpočátku zakusovali hodně agresivně a hlavně s chutí! Očekávané sousto v podobě rozvlněné síťky za Hniličkou ještě neokusili Brabenec s Hudcem, v obou případech zazněla pouze vnější tyč. V sedmé minutě si však již hokejisté pochutnali. K prvnímu kanadskému bodu sezóny se u mantinelu prodral Jindřich Kotrla, bezchybně přihrál Ondřeji Veselému, jenž pohotově poskvrnil čisté konto Hniličkovo - 1:0. Naopak "Hnilda" podržel spoluhráče při šanci Viktora Hübla. Nádherné individuální akci budějovického útočníka chybělo k dokonalosti pár centimetrů - Hnilička lehce, ale úspěšně zasáhl ramenem. Bílí Tygři zahrozili v minutě jedenácté - Žabkovou bombou, ale minutu nato již opět bouřila Budvar aréna. Právě přes Borise Žabku se uvolnil jihočeský mladík Lukáš Květoň. Hnilička nečekal drzý pokus o zakončení a mezi bruslemi po ledě kapituloval podruhé - 2:0. Pět minut před koncem úvodního dějství Bílí Tygři předvedli chladnokrevný instinkt dravců. Ve dvojnásobné přesilové hře na modré zakombinovali Žabka se Lukášem Zíbem a druhý jmenovaný čistě propálil budějovickou obranu i brankáře - 2:1. Předtím se ještě zaskvěl Roman Turek, když pohotovým skluzem znemožnil střílejícího Klimentu.

V úvodu druhé dvacetiminutovky si slabší chvilku vybral domácí brankář, to rozehrál přímo na hůl Podkonického. Turek své zaváhání ale naštěstí pro domácí v mžiku napravil. Liberec udeřil podruhé, nečekaně ve vlastním oslabení. Víšek v nouzi střílel na Turkovu bránu, obrana MOUNTFIELDU touš ztečovala do protipohybu brankáře a Jan Plodek neměl sebemenší problém trefit mezi tyče - 2:2. Nerozhodný stav ale nevydržel dlouho. Po chybě hostující defenzivy uvolnil Hübl Kamila Brabence, který měl při zakončení tolik času, že by si snad stihl zavázat i tkaničky u bruslí - 3:2. Po vedoucí brance se HC MOUNTFIELD začal opět jako v úvodní třetině dostávat snadno s elegantní lehkostí do šancí. Ovšem i hosté útočili, bleskurychlý Turek zamezil ve skórování navrátilci Novákovi. Finální změnu skóre po čtyřiceti minutách hry přinesla minuta čtyřiatřicátá. Michal Hudec prokázal skvělý cit pro přihrávku a periferní vidění. Nahrál napříč středním pásmem do jízdy Kamilu Brabencovi, který se s Hniličkou tváří v tvář dnes již dobře zná. Zakončil opět na levou ruku, ve které liberecký fantóm drží lapačku. A opět úspěšně - 4:2.

Závěrečná perioda utkání nepřinesla takový hokej jako ty předchozí. Tentokrát převzali iniciativu hosté z Liberce. Borci z Podještědí tvořili hru, snažili se, ale museli být ostražití. Budějovické výpady do pootevřené obrany byly nebezpečné. Aktivita odměnila hosty. A to hned nadvakrát! Kontaktní branku vstřelil Petr Šachl po asistenci Václava Nováka - 4:3. Na 4:4 srovnal po podobné akci, opět z bezprostřední blízkosti branky Jan Víšek. Jako obrovité mlýnské kameny mleli Tygři Jihočechy. Při domácích v těchto okamžicích stálo štěstí. Budějovická sestava se z vyrovnání otřepala v poslední pětiminutovce základní hrací doby, kdy HC MOUNTFIELD opět začal dorážet na Hniličku. Minutu před koncem se snad musela Budvar aréna pohnout o několik centimetrů v základech. Burácející diváctvo se radovalo z přesné teče Tomanovy střely. Jak dokáže být jemný, dokázal milimetrovou tečí slovenský útočník a muž večera Michal Hudec. Místní hokejový stánek se rozbouřel radostí podruhé, to když hlavní sudí vítěznou branku uznal - 5:4! Střetnutí HC MOUNTFIELD s Bílými Tygry z Liberce bylo tou nejlepší (i když pro liberecké trochu krutou) reklamou na hokej!