Nádherné utkání Tygři nevyhráli

Date of publication Author Milan Šebesta

Nadprůměrný zápas, který byl ozdobou extraligy, byl v neděli k vidění ve Zlíně. Oba týmy hrály ofenzivní hokej - mnohý divák mohl mít pocit, že je na tenise, když sledoval, jak puk jezdí, létá a přemisťuje se ze strany na stranu. Třikrát jej ze své brány vytahoval Milan Hnilička. Z Tygrů se za Murínova záda dokázal trefit pouze <b>Igor Rataj</b>, a tak si domácí na své konto připsali tři body.

26. kolo, neděle 28. listopadu 2004
3:1
(2:0, 1:0, 0:1)

Branky: 11. Čajánek (Leška, Balaštík), 17. M. Erat (M. Hamrlík, Leška), 38. Balaštík (M. Erat, R. Hamrlík) - 58. Rataj (Čermák). Rozhodčí: Kubeš - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 4792.

PSG Berani Zlín

Murín - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, R. Hamrlík, D. Nosek, Zubíček - Balaštík, Leška, M. Erat - M. Okál, Čajánek, Záhorovský - Barinka, Martin Čech I, Kováčik - Mokrejš, Kristek, Ambruz

Hnilička - L. Šmíd, Jiruš, Modrý, Jiří Hanzlík, Fischer, Duben, Holub - Čermák, Rataj, Štrba - V. Novák, Vaic, V. Nedorost - Vampola, Plodek, P. Rozsíval - Klimenta, Víšek

Dynamické utkání nakousl nebezpečnou střelou Erat, ale Hnilička jeho pokus vykryl. Stejně úspěšně si počínal i jeho brankářský protějšek při samostatné akci libereckého Štrby. Ten sice vyzrál na domácí obránce, ale právě díky výbornému Murínovi neskóroval. První gól přišel na svět o minutu později. Domácí dostali Hniličku pod palbu a Petr Čajánek zasadil poslední ránu. Hosté se urputně snažili o vyrovnání. Hlavu zlínským obráncům zamotal především druhý liberecký útok Nedorost - Vaic - Novák. Ale i podruhé puk skončil v brance hostí. Zlínští v přesilové hře rozebrali obranu soupeře a puk za záda bezmocného Hniličky poslal Martin Erat.

Snaha dohnat dvougólové manko přinesla další divácky atraktivní dvacetiminutovku. Šarvátka Nedorosta se zlínským Okálem byla oceněna menším trestem pro libereckého útočníka a čtyřmi minutami pro domácího kapitána. Zatímco hosté si v početní převaze téměř nedokázali vytvořit gólovou šanci, Zlínští v další přesilové hře nenechali Hniličku vydechnout. Třetího úspěchu ale dosáhli až ve 38. minutě, v niž Erat vyslal nikým nehlídaného Balaštíka, a ten našel skulinu mezi Hniličkovými betony. V poslední minutě druhé časti se stadion Luďka Čajky radoval počtvrté, leč zbytečně. Po Čajánkově střele zazvonila pouze tyč Hniličkovy branky.

Ani rozdíl tří branek Tygry nepoložil. Přehnaná snaha vstřelit gól byla několikrát násilně přerušena postavením mimo hru. Liberečtí poprvé zajásali ve 43. minutě. Gólu však bylo dosaženo až po posunutí branky a nemohl být uznán. Čestnou branku daroval rozhodčí hostům tři minuty před koncem. Po krátké konzultaci vyhodnotil situaci v Murínově brankovišti ve prospěch hostí. Tedy, že puk přešel přes čáru a skórující Rataj stál v brankovišti podle pravidel. Liberečtí ještě v závěru odvolali Hniličku, ale protože k power play naskočilo sedm hráčů, obdrželi menší trest a na porážce 3:1 již nemohli nic změnit.