Napínavé utkání skončilo remízou

Date of publication Author Václav Trávníček

Po divoké přestřelce se ve Svijanské aréně nakonec celky domácích Bílých Tygrů a hostujících Ocelářů rozešly smírně 5:5. Třinec přitom v průběhu utkání vedl vždy o dvě branky, ale důsledná hra domácích za přispění hokejového štěstí určila konečnou remízu. Jednou brankou se prezentoval exliberecký Kropáč, vyrovnávací branku za Liberec vstřelil <b>Plodek</b>.

50. kolo, neděle 22. února 2004
5:5p
(1:2, 2:2, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Víšek, 27. Plodek, 37. Čermák (Jiruš, Korhoň), 45. L. Šmíd (Plodek, Tvrdík), 56. Rozsíval (Plodek, Čermák) - 6. Kropáč (Jančařík), 20. Zadina (Žabka), 21. Melenovský, 30. Melenovský (Pavelek, Hunkes), 53. Martynek (R. Král, Pletka). Rozhodčí: Mikula, Smeták - Kareš, Pouzar. Vyloučení: 6:11. Využití: 3:2. V oslabení: 0:2. Diváci: 2478.

Falta - Čakajík, Hanzlík, Jiruš, Šmíd, Ťupa, Podhradský, Moravec, Jareš - Novák, Kašpařík, Hájek - Korhoň, Čermák, Rozsíval - Tvrdík, Rolínek, Víšek - Klimenta, Plodek, Jech. Trenéři: Paleček, Dvořák, Nedvěd.

HC Oceláři Třinec

Lakosil - Všetečka, Štefanka, Žabka, Karlíček, Hunkes, Jančařík, Kasík, Procházka - Zadina, Král, Pletka - Janků, Melenovský, Pavelek - Kropáč, Hebar, Martynek - Bordowski, Polanský, Vítek. Trenéři: Marek, Mach.

Už ve druhé minutě se mohl měnit stav, když se třinecký Karlíček dostal až před Faltu. Jeho střela však rozvlnila pouze ochrannou síť nad libereckou brankou. Na druhé straně pálil Podhradský, pozorný Lakosil však jeho ránu vykryl. První gol utkání tak vstřelil exliberecký Kropáč, který střelou pod víko zužitkoval Jančaříkovu přihrávku ve vlastním oslabení. Domácí však inkasovaná branka nezlomila a hned v osmé minutě tleskaly tribuny Svijanské arény Víškově trefě. Liberecký forvard objel celým kluzištěm a rychlým švihem nedal Lakosilovi mnoho šancí.

Skvělou brankovou příležitost si následně vypracovala dvojice Čakajík – Kašpařík, druhý jmenovaný však v rozhodující chvíli promáchl. Ve hře 4 na 4 pak ale Čakajík přehnal důraz u mantinelu a poslal domácí do tří. V následném oslabení tak Bílí Tygři inkasovali z hole třineckého Zadiny. Do šaten pak odcházeli Třinečtí s vedením 1:2.

Ze druhé třetiny neuběhlo ani půl minuty, když se skore měnilo počtvrté. Faltovi se mezi betony trefil Melenovský a zvýšil tak vedení Ocelářů na 1:3. Šanci na snížení dostali Liberečtí hned při vyloučení hostujícího Pletky, ale výborný Lakosil si poradil jak se střelou Jiruše, tak i s ránou Čakajíka. V polovině zápasu se pokoušeli prosadit na jedné straně Bordowski, na druhé pak Rozsíval, oba brankáři však byli pozorní. Poté však Plodek z pravé strany najel před Lakosilovu branku a bekhendovým blafákem zavěsil pod horní tyč – 2:3. Vzápětí však Liberec nevyužil půlminutovou přesilovku pět na tři a naopak hosté v polovině utkání znovu v oslabení šli zásluhou Melenovského do vedení 4:2. Ještě ve druhé dvacetiminutovce vykřesal domácím naději v přesilovce Čermák a na začátku závěrečného dějství se při vyloučení Pletky přesně trefil mladý liberecký obránce Šmíd.

V 53. minutě sice třinecký Martynek vrátil odražený puk pod horní tyč a hosté potřetí vedli, ovšem na konečných 5:5 vyrovnal Plodek. Hosté proti gólu protestovali, neboť v té chvíli ležel na ledě jejich útočník Vítek se zraněním v obličeji, sudí však branku uznali. V prodloužení hrál Liberec minutu a 24 vteřin přesilovku, ale nevyužil ji. Soupeři se tak rozešli za smírného výsledku 5:5 a oba si připisují po jednom bodu.