Neporazitelnost Tygrů v Tipsport aréně trvá

Date of publication Author Lukáš Rejmon

Ani ve druhém zápase v nové Tipsport aréně nepoznali Bílí Tygři hořkost porážky. V úterním přátelském duelu byli hostujícímu Litvínovu určitě vyrovnaným soupeřem, ale remíza byla nakonec spravedlivá. Liberečtí hokejisté sice v utkání po první třetině vedli, ale nakonec byli rádi za vyrovnávající branku během třetí třetiny. Smutným hrdinou utkání byl <b>Jan Plodek</b>, který měl v utkání dvě vyložené šance, které však ani jednou nevyužil.

přát., úterý 16. srpna 2005
3:3
(1:0, 1:3, 1:0)

12. Vaic (Podkonický, Novák), 37. Procházka (Richter, Klimenta), 49. Klimenta (Šachl, Krstev) - 26. Gýna (Benda), 28. Reichel (Hranáč), 29. Šaffer (Benda)

Hnilička - Hanzlík, Jiruš, Krstev, Richter, Moravec, Holub, Derner, Nikolov - Plodek, Rataj, Tomajko - Klimenta, Šachl, Procházka - Pabiška, Vampola, Víšek - Vaic, Podkonický, Novák.<b> Trenéři:</b> Paleček, Dvořák, Kapoun.

HC VERVA Litvínov

Fiala - Hranáč, Punčochář, Ťupa, Skuhrovec, Kočí, Gýna, Poživil, Řezníček - Prorok, Reichel, Jeslínek - Gombár, Branda, Balász - Šaffer, Benda, Trávníček - Sklenička, Heinisch, Jánský. <b>Trenéři:</b> Sýkora, Fiala.

V první třetině si několik stovek diváků muselo na pořádnou akci několik minut počkat, jelikož se v úvodu oba týmy pouze oťukávali. Jako první sice zahrozil Litvínov už ve druhé minutě, ale střela Gombára od mantinelu se dala nazvat pouze propagační. Poté se hra přelévala od branky k brance, ovšem bez větších příležitostí. První větší šanci si tak vytvořil Vampolův útok až v 8. minutě, ale ani jeho vedoucí ani spoluhráč Víšek v nadějných pozicích Fialu nepřekonali. Poté domácí přidali na důrazu a výsledkem toho byla šance Krsteva, a hned poté již první gólový moment. To se na modré skvěle vykřížili Novák s Podkonickým, druhý jmenovaný zatáhl puk do třetiny, našel před brankou zcela volného VAICE a pro toho již nebyl problém zasunout puk vedle klečícího Fialy do branky – 1:0. Chvíli nato hráli Tygři čtyřminutovou přesilovku, ale žádnou větší šanci si nevytvořili. Ke konci třetiny hra opět upadla do průměru a výraznější šanci si žádný s týmu už nevytvořil.

Do druhé třetiny bohaté na branky vstoupili hosté jako vyměnění. Hned v jejím úvodu musel Hnilička čelit samostatnému nájezdu Jeslínka, ale s jeho blafákem si hravě poradil. Hosté byli v této části zápasu mnohem aktivnější, z klidu je vyvedl pouze únik dvojice Vampola - Pabiška na jediného obránce, Vampola však trefil pouze padajícího Fialu. Poté už udeřilo na druhé straně. Hostující novic Benda předvedl, proč ho manažer Reichel získal do týmu, přihrál ukázkově před brankou stojícímu GÝNOVI, který se nerozmýšlel a vymetl pavučinu nad Hniličkovou lapačkou – 1:1. Neuběhly ani dvě minuty a hosté se dostali do vedení. Obránce Hranáč se na modré moc dlouho nerozmýšlel, zkusil vystřelit a jeho střelu před Hniličkou tečoval hbitý REICHEL přesně do protipohybu brankáře – 1:2. Hrozivou tříminutovku Tygrů pak zakončil opět Bendův útok. Jeho vedoucí skvěle našel před brankou stojícího ŠAFFERA a ten trefil přesně mezeru mezi Hniličkovými betony. Liberec může jen litovat, že se mu Bendu nepodařilo získat. Ke konci třetiny však dostala Tygry do hry přesilová hra. Výtečně sevřeli hosty těsně před jejich brankou a odstřelování Fialy vzal nakonec do svých rukou PROCHÁZKA, který puk doslova procpal do branky – 2:3. Smutným hrdinou konce třetiny se stal Plodek, který byl dvakrát tváří v tvář Fialovi, ale ani jednou nedokázal dostat puk za jeho záda, byť jednou k tomu měl opravdu blizoučko. Závěr třetiny pak poznamenala 2 vyloučení na obou stranách, při kterých se oba týmy velmi pozorně bránily.

Třetí třetina začala oproti té druhé trochu vlažněji. Liberečtí hokejisté v ní byli hned v úvodu trochu aktivnějšími a šli pomalu ale jistě aspoň za vyrovnáním. Velkou šanci k němu spálil střelec druhé branky Procházka, který ve vlastním oslabení skvěle vypíchl puk jednomu z váhajících hostujících obránců, řítil se sám na Fialu, dobře vystřelil nad jeho vyrážečku, ale branka mu byla příliš malá. V polovině třetí třetiny již ale zahřmělo a branka to byla opravdu kuriózní. Krstev nepřesně vystřelil, puku se zmocnil Šachl, vystřelil na branku sice nepřesně, ale tak šťastně až trefil brusli svého spoluhráče KLIMENTY, od které se puk odrazil za překvapeného Fialu – 3:3. Konec utkání se nesl ve znamení vyloučení, ovšem hosté si nakonec mohli odvést i vítězství, ale velkou šanci minutu před koncem zmařil skvělým zákrokem ležící Hnilička.

Tygři sice poprvé v Tipsport aréně nevyhráli, ale nepředvedli špatný výkon. Ten by měl být dobrou pozvánkou na páteční přípravný duel s Českými Budějovicemi. Utkání začíná již od 16 hodin.