Nešťastná porážka v Plzni

Date of publication Author Jan Švanda

Neuveřitelně smolný zápas sehráli Bílí Tygři na plzeňském ledě. Tygři vedli v polovině utkání již 3:0, více než pět minut před koncem dokonce ještě 4:2, Plzeňští však dokázali srovnat a svůj velký obrat dokonali třináct vteřin před koncem, když vítěznou branku zaznamenal v přesilové hře Jakub Šindel. Brankou a asistencí se blýskl útočník <b>Tomáš Klimenta</b>. Severočeši si alespoň částečně spravili chuť v samostatných nájezdech po skončení utkání, ve kterých zvítězili 2:1. Úspěšnými libereckými exekutory byli Podkonický a Čermák.

přát., úterý 29. srpna 2006
5:4
(0:1, 1:2, 4:1)

Branky a nahrávky: 35. Šindel (Kracík, Trnka), 51. Vobořil (Fabuš), 55. A. Padělek (Kracík), 57. Fabuš (Král), 60. Šindel (Cartelli, Malinský) - 4. Vaic (Jiruš, Podkonický), 25. Šachl (Čermák), 31. Klimenta, 53. Plodek (Klimenta). Rozhodčí: Rejthar - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 9:10, Využití: 2:2.
Diváci: 400.

HC Škoda Plzeň

Jež - Pulpán, Trnka, Malinský, Cartelli, Vobořil, Trojovský, Nedoma, Mazanec - Fabuš, Král, Ludvík - A. Padělek, Kracík, Kepl - Zelenka, Rataj, Hobl - Důras, Šindel, Adamský - Jan Heřman

Šindelář - Moravec, Jiruš, Žabka, Krstev, Kočí, Čutta, Hlavačka, Derner - Vaic, Podkonický, Tomajko, Čermák, Šachl, Klimenta, Plodek, S. Procházka, Pabiška, Vampola, Víšek, Nevyhoštěný.

Do utkání vstoupil aktivněji Liberec, jemuž pomohla Plzeň k prvnímu zásahu vyloučením. První přesilovou hru hosté využili již ve čtvrté minutě po jednoduché akci Lubomíra Vaice, jenž z levého kruhu napálil puk a trefil se přesně do skulinky mezi Ježovými betony. Severočeši si nadále drželi jemnou herní převahu. Na dvoubrankový náskok mohli zvýšit Procházka s Plodkem, kteří nebezpečně pronikli až před Ježe, který ale puk schoval do lapačky. Za okamžik krásně vyhledal Pabiška hůl svého spoluhráče Víška, který se pokusil zakončit blafákem, ale s pukem skončil za brankou. Plzeňský kapitán Trnka už vycítil, že by Plzeň také mohla výrazněji zahrozit, a proto se vydal do ofenzívy a dobrým napadáním získal puk pro Fabuše, ten ale střelou švihem minul branku.

Vstup do druhé třetiny byl obdobný jako do předchozí. Gól hostí přišel ve 25. minutě. Po těsné minele domácího Ludvíka se Liberec dostal do protiútoku a Petr Šachl si z druhé vlny počkal na modré čáře na kotouč a vyslal nechytatelnou dělovku za Ježova záda. Plzeň ihned po inkasované brance toužila po kontaktním gólu, když v jednom střídání vyslali puk na Šindeláře trojice Padělek, Kracík a Kepl, k nimž se ještě od modré přidal i obránce Mazanec, ale ani jeden hráč na libereckého brankáře nevyzrál. V polovině zápasu ujížděl sám na brankáře Klimenta, ale byl podražen, proto hlavní sudí nařídil trestné střílení. Sám faulovaný Tomáš Klimenta se postavil k nájezdu a na druhý pokus se mu skórovat podařilo. Přesným zakončením pod horní tyč proměnil a dal hostům již nadějné tříbrankové vedení. Zanedlouho měl na hokejce první gól Západočechů Jakub Šindel, ale puk mu před odkrytou brankou na poslední chvíli sjel z hole. Hned poté vystřelil Nedoma, tečovaný kotouč trefil brankářovu hůl a Liberec měl velké štěstí. Drtivý tlak domácích pokračoval dále a nakonec se Lasselsberger radoval z úspěšného zásahu. Kracík přihrál Šindelovi a ten se již nemýlil. Chvíli po vstřelené brance tlak Plzně pokračoval, když Richard Král nastřelil tyč a pár sekund nato měl Kepl obrovskou gólovou šanci na holi, ale neproměnil. I když od poloviny druhé třetiny vládla domácí Plzeň, stav po čtyřiceti minutách byl 1:3.

Vstup do třetí třetiny si Plzeň již pohlídala lépe než v předcházejících dvou. Naopak právě domácí začali aktivněji. A těžit z toho mohli ve 48. minutě, když jel Padělek úplně sám na gólmana, položil si ho, ale s pukem skončil za brankou. V polovině třetí třetiny se však už domácí dočkali dalšího zásahu. Milan Vobořil vypálil z mezikruží a opět zvedl náladu v hale. Liberec ale nezahálel a okamžitě odpověděl. Opět z jednoduché akce si Jan Plodek sjel před branku a přihrávku Klimenty poslal do sítě plzeňské branky. Ale i domácí ukázali, že umí odpovědět. Aleš Padělek ukázal, jak se umí rychle zorientovat před brankou, našel ležící puk a uklidil ho za brankářova záda. Plzeň byla na koni a na hřišti to bylo pořádně znát. Peter Fabuš dotlačil do branky vyrovnání a diváci, kteří v hojném počtu přišli na zápas, byli na nohou. Po vyrovnání se však Liberec ani Plzeň nehodlali smířit s remízou, takže ofenzivní hra pokračovala dále. Šance se střídaly na obou stranách, ale poslední slovo měla Plzeň. Jakub Šindel dokonal obrat, když zasunul puk do prázdné klece třináct sekund před sirénou.

I když Plzeň v závěrečných dramatických minutách vyrovnala a následně otočila stav, kdy Liberec vedl po téměř celé utkání, hráči si přesto vyzkoušeli samostatné nájezdy. Nájezdovou sérii začali hosté. Podkonický si položil Ježe a mazácky zasunul do prázdné branky. Na druhé straně předvedl hokejovou parádu. Střelou k tyči vyrovnal. Ve druhé sérii neproměnili Šachl s Padělkem. Pak už dal ve třetí sérii branku pouze liberecký Čermák a další Severočeši Vaic a Plodek byli neúspěšní stejně jako Fabuš, Zelenka a Šindel. Na nájezdy tedy vyhrál Liberec 2:1.