Neuvěřitelné! Osmnáctka dvěma pozdními zásahy otočila zápas ve Vítkovicích, dvanáct sekund před koncem rozhodl Drábek

Vítkovice - V rámci svého druhého vystoupení o pořadí v play-off zamířila osmnáctka na vítkovický led. S vysokou výhrou ze Zlína v zádech vstoupila do utkání aktivně, dlouho se ale nemohla střelecky prosadit. Do vedení se tedy dostal domácí tým, Tygři ovšem předvedli parádní obrat korunovaný brankou těsně před koncem.

III.kolo, sobota 02. prosince 2017
1:2
(0:0, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 46. Bernovský (Lewandowski) – 55. Šeliga (Žůrek, Adamec), 60. Drábek (Vomáčka). Rozhodčí: P. Pelc – L. Ševčík, M. Novák Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 156. Střely na branku: 25:32.

HC Vítkovice Ridera

Piták – Kunc, Cubo, Věntus, Smička, F. Plánka, Zapletal – Fridrich (C), Bernovský, Konečný – Beránek (A), Kylnar, Kadula – Mrva (A), Potočný, Lewandowski – Lednický.

Pařík – Adamec, Šuráň, Hampl, Charvát (A), Bieniek, Nikolič, Žůrek, Ira – Maťátko, Liška, Drábek, Cikhart, Jiruš, Křepelka, Vomáčka, Bitman, Hájek (C), Šafařovský (A), Šeliga.

Mladí Tygři chtěli po destrukci Zlína vytěžit z tripu po východě republiky další vítězství. A od prvních minut to bylo vidět, bohužel však dlouho vázla produktivita. Hned v úvodu se zjevil mezi kruhy osamocený Liška a strážce domácí svatyně efektně máchl lapačkou. Liberečtí pokračovali v tlaku, jenž byl umocněn přesilovou hrou. Maťátko již zakončoval z bezprostřední blízkosti, ale i teď úspěšně zasáhl mrštný Piták. Vítkovičtí ovšem záhy znovu faulovali, šli do tří a měli velké štěstí.

Po pěkné kombinaci napřáhl ke střele Charvát a Piták byl již překonán. Brankář měl ale velké štěstí, pomohla mu horní tyčka. Zbytek první periody již další velké šance nenabídl. Hned dvojice Tygrů usedla na lavici hanby, což pokračování náporu značně zkomplikovalo. Do kabin se tedy šlo za nezměněného stavu.

Úvod do druhé části zastihl mladé šelmy opět s ofenzivními choutkami, ale bohužel spálily další vyloženou šanci. Hned trojice Tygrů postupovala vstříc jedinému obránci. Situace byla sehrána pěkně, Šeliga ovšem naneštěstí zblízka klec netrefil. Do pohotovosti se pomalu dostával také liberecký brankář Pařík, kterého střelci domácího týmu zaměstnávali stále více a více. Maskovaný muž působil velice jistým dojmem a dodával spoluhráčům klid a jistotu.

Třetí periodu rozehráli lépe Vítkovičtí. Pařík si nejprve úspěšně poradil se střelou Beránka, o několik minut později už ale neměl šanci. Při vlastním oslabení totiž Tygři propadli a domácí postupovali ve dvou proti samotnému gólmanovi. Situaci vyřešil Lewandowski přihrávkou na Jana Bernovského a ten již neměl problém s umístěním kotouče mezi tři tyče - 1:0. Tygři tedy rázem ztráceli, přestože byli aktivnějším týmem. S tím se ovšem pochopitelně nechtěli smířit, což se v závěru naplno ukázalo.

Obrovskou šanci na vyrovnání měl Šafařovský, brankář Piták ale zázračně zastavil první střelu i dorážku, přestože se už zdál být v sedící poloze bezmocný. O pár desítek sekund později už strážce domácí klece kapituloval. Z důrazu před brankou těžil Dominik Šeliga, jenž pověsil touš do sítě a stanovil stav na 1:1. Do konce základní hrací doby zbývalo pět minut a čím dál více se zdálo, že půjdeme do prodloužení.

To ale v čase 59:48 odmítl Michael Drábek! Základ akce položil čistě vyhraným vhazováním před brankou Vítkovic Vomáčka. Kotouč se poté dostal přímo na Drábkovu hůl a rána libereckého forwarda se ke zděšení domácích hráčů i fanoušků zastavila až v síti - 1:2. Ve zbývajících sekundách už se žádný zázrak nekonal. Tygři po brance ze samotného závěru porazili vítkovickou Rideru těsně 2:1 a ve skupině o pořadí v play-off tak zůstávají po dvou zápasech stoprocentní!

„Opět bylo k vidění kvalitní utkání se spoustou šancí a osobních soubojů ve velmi vysokém tempu. Rozhodlo štěstí na konci, které se přiklonilo k nám, jinak duel směřoval do prodloužení. Chtěl bych klukům poděkovat za oba zápasy, perfektně odmakané, výkon byl navíc podpořený skvělými brankáři. Jak Šimon Zajíček, tak Lukáš Pařík chytali výborně. S hodně omlazenou sestavou se nám povedlo odvést z Moravy šest bodů, což se cení a doufám na tyto výkony navážeme v domácích zápasech. Nyní máme tři za sebou, tak uvidíme.“